(0:2)
Zakończony
Włochy
90+7'

Po rzucie rożnym goście próbowali utrzymać się przy piłce. Nic z tego nie wyszło. Holendrzy będą mieli jeszcze jedną akcję.

9
4
4
3
4
90+5'
ŻÓŁTA KARTKA
6
4
2
2
90+5'
4
6
90+4'

Zespołowa akcja Włochów. Nicolo Barella wyłożył piłkę jak na tacy Lorenzo Pellegriniemu, który fatalnie skiksował.

1
2
1
90+3'
4
2
2
90'

Glenn Nyberg przedłużył drugą połowę o dziewięć minut.

4
1
1
4
3
89'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Georginio Wijnaldum. Asystował mu Joey Veerman.

Przed nami pasjonująca końcówka spotkania. Georginio Wijnaldum odnalazł się w polu karnym i zanim upadł na murawę, strzelił nad włoskim bramkarzem.

4
87'

Włosi nie spieszą się ze wznowieniem gry. Kolejny raz do akcji wkracza sztab medyczny.

2
1
85'

Sędzia VAR Bartosz Frankowski interweniował i ostatecznie gol Weghorsta nie został uznany. Nadal 1:3.

4
2
85'
wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Mateo Retegui #9
1
85'
82'

Po nieudanym strzale Teuna Koopmeinersa, Wout Weghorst dopadł do piłki i trafił do siatki. Można było odnieść wrażenie, że napastnik był na pozycji spalonej.

2
1
80'

Wydaje się, że Holendrzy są pogodzeni z porażką. Podopieczni Ronalda Koemana musieliby odrobić dwie bramki w ciągu 10 minut.

1
78'

Uaktywnił się Federico Chiesa. Potężny strzał włoskiego skrzydłowego i piłka poszybowała w trybuny.

1
1
76'
Mats Wieffer #6
1
1
76'

Po zderzeniu z rywalem, Francesco Acerbi złapał się za twarz. Interweniują lekarze reprezentacji Włoch.

1
73'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Federico Chiesa. Asystował mu Davide Frattesi.

Błyskawiczny kontratak reprezentacji Włoch. Federico Chiesa ruszył lewym skrzydłem, zatańczył w polu karnym i strzelił obok interweniującego Justina Bijlowa.

70'

20 minut pozostało do końca regulaminowego czasu. Holendrzy wciąż mogą doprowadzić do serii rzutów karnych.

1
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Steven Bergwijn. Asystował mu Wout Weghorst.

Gospodarze jednak nie dają za wygraną. Steven Bergwijn zabawił się z defensywą reprezentacji Włoch, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i nie dał szans bramkarzowi na interwencję.

66'

Feerico Chiesa wszedł na boisko i przeprowadził rajd prawą flanką. Wydawało się, że Włoch był faulowany.

64'
62'

Ronald Koeman szykuje kolejne roszady. Teun Koopmeiners przygotowuje się przy linii bocznej.

2
1
63'
59'

Nie da się ukryć, że gospodarze przejęli inicjatywę. Strzał Denzela Dumfriesa nie mógł zagrozić Gianluigiemu Donnarummie.

1
1
2
1
1
57'

Steven Bergwijn oddał bardzo mocny strzał. Jeden z włoskich obrońców ucierpiał po tej próbie.

1
1
1
55'

Włosi pewnie zmierzają po zwycięstwo. Gianluigi Donnarumma jest w znakomitej formie, co pokazuje w starciu wyjazdowym.

2
1
53'

Rozregulował się celownik Cody'ego Gakpo. Holenderski napastnik strzelił z dystansu obok lewego słupka.

2
1
51'

Niewielkie zamieszanie w polu karnym. Federico Dimarco z łatwością poradził sobie ze Stevenem Bergwijnem.

1
1
1
49'

Rajd Wilfrieda Gnonto i uderzenie. Virgil van Dijk stanął na drodze gracza Leeds United.

2
1
47'

I znowu Cody Gakpo zmarnował dobrą okazję. W sytuacji sam na sam snajper trafił prosto w Gianluigiego Donnarummę.

47'

Ronald Koeman próbuje wstrząsnąć swoją drużyną. W przerwie selekcjoner dokonał trzech zmian w "jedenastce".

1
46'
46'
Lutsharel Geertruida #12
czas Druga połowa
45+4'

Po nerwowych minutach, Włosi próbują przejąć kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Gianluigi Donnarumma rozdziela podania.

45+2'

To mógł być rzut karny dla gospodarzy. Holendrzy uważali, że Rafael Toloi zagrał piłkę ręką.

1
45+2'

45'

Sześć minut doliczono do pierwszej części gry.

43'

Virgil van Dijk walczył o piłkę z Francesco Acerbim. Sędzia główny dopatrzył się faulu gracza Interu Mediolan.

1
42'

Noa Lang zwija się z bólu po wejściu Rafaela Toloia. Rzut wolny tuż przed polem karnym dla ekipy Ronalda Koemana.

40'

Cody Gapko miał jak dotąd najlepszą sytuację po stronie miejscowych. Z kilku metrów napastnik nie trafił w światło bramki.

1
39'

Holendrzy przeważają w posiadaniu piłki, lecz nic z tego nie wynika. Goście są skuteczniejsi pod bramką.

37'

Alessandro Buongiorno ma rozbity nos po strzale Holendra. Środkowy obrońca potrzebuje pomocy sztabu medycznego.

1
36'

Rzut wolny przed polem karnym i Noa Lang bezpośrednio uderzył na bramkę. Skrzydłowy znokautował ustawionego w murze Alessandro Buongiorno.

1
1
34'
33'

Nie mają pomysłu na atak podopieczni Ronalda Koemana. Włosi zamknęli im drogę do pola karnego.

31'

Gramy dalej. Do zakończenia pierwszej połowy meczu o trzecie miejsce pozostał niespełna kwadrans.

1
29'

Mamy krótką przerwę w grze. Zawodnicy obu drużyn nawadniają się przy linii bocznej.

27'

Federico Dimarco jest w świetnej dyspozycji. Zdobywca pierwszej bramki huknął z dystansu, minimalnie niecelnie.

1
25'

Dużym zaskoczeniem jest obecność Davide Frattesiego w podstawowym składzie. Pomocnik strzelił właśnie premierowego gola na arenie międzynarodowej.

2
1
23'

Koniec wątpliwości. Szwedzki arbiter wskazał na środek boiska i Włosi mają dwubramkową przewagę.

1
22'

Glenn Nyberg konsultuje się z Bartoszem Frankowskim. Czyżby Wilfried Gnonto zagrał piłkę ręką?

2
1
20'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Davide Frattesi.

Ogromne zamieszanie w polu karnym. Davide Frattesi dopadł do piłki po zablokowanym uderzeniu Wilfrieda Gnonto, po czym umieścił ją w siatce. Wygląda na to, że nie było spalonego.

11
7
2
2
3
18'

Teraz reprezentacja Holandii zastosowała wysoki pressing. Z wyprowadzeniem piłki problemy miał Gianluigi Donnarumma.

1
16'

Ronald Koeman w nie najlepszym stylu rozpoczyna swoją kadencję. Holendrzy liczyli na triumf w turnieju finałowym Ligi Narodów, którego są gospodarzem.

14'

Po wrzutce z narożnika boiska, swoją szansę miał Virgil van Dijk. Środkowy obrońca nieczysto trafił w piłkę.

12'

Ekipa Ronalda Koemana jest nastawiona na kontrataki. "Azzurri" od kilku minut wymieniają podania na połowie gospodarzy.

10'

Roberto Mancini dokonał kilku zmian w podstawowym składzie. Ryzyko się opłaciło, bo Włosi przeważają w pierwszych minutach.

8'

Federico Dimarco ma swoje pięć minut. W ostatnich tygodniach wahadłowy stał się kluczową postacią w Interze Mediolan, a teraz zdobył swoją drugą bramkę w narodowych barwach.

2
1
6'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Federico Dimarco. Asystował mu Giacomo Raspadori.

Ależ ten mecz zaczyna się dla włoskich kibiców! Mateo Reteugi złożył się do przewrotki, ale nie trafił w piłkę. Po chwili Federico Dimarco uderzył pod poprzeczkę nie do obrony.

5'

Płaskie dośrodkowanie Mateo Reteguiego. Virgil van Dijk był jednak na posterunku.

2
4'

Z rzutu rożnego dośrodkował Cody Gakpo. Denzel Dumfries wygrał pojedynek powietrzny, ale strzelił nad poprzeczką.

2'

Federico Dimarco długim podaniem szukał Mateo Reteguiego. Ostatecznie piłka trafiła do holenderskiego bramkarza.

czas Start meczu
14:59

W dzisiejszym meczu na sędziego VAR wyznaczono Bartosza Frankowskiego. Pomagał mu będzie Paweł Pskit.

Która drużyna zapewni sobie trzecie miejsce?
Holandia
Włochy
14:56

W październiku 2020 roku "Azzurri" spotkali się z Holendrami również w rozgrywkach Ligi Narodów. Wspomniany mecz zakończył się remisem 1:1 po trafieniach Lorenzo Pellegriniego i Donny'ego van de Beeka.

14:53

Dla obu drużyn jest to mecz pocieszenia. Holandia jest gospodarzem tegorocznej edycji Ligi Narodów, natomiast Włosi przed dwoma laty uplasowali się na trzecim miejscu.

14:50

Oto "jedenastka" aktualnych mistrzów Europy:

2
14:47

Tak przedstawia się skład gospodarzy:

14:44

To już ostatnia prosta w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W meczu, którego stawką będzie trzecie miejsce, Holandia powalczy u siebie z Włochami. Początek tego starcia zaplanowano na godz. 15.