Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

4
1
87'

Lechia Zielona Góra przesunęła się na czas w obronie, a i po stronie podopiecznych Kosty Runjaicia nie widać maksymalnej determinacji do przeprowadzania kolejnych ataków.

3
3
1
1
2
86'

Po festiwalu zmian personalnych ostatnie ataki w meczu. Igor Kurowski poradził sobie z ostatnim przyspieszeniem Legii Warszawa i nie pozwolił na oddanie strzału po dośrodkowaniu.

2
84'
81'

Lechia Zielona Góra. Schodzi: Mwinyi Jussuf Nassor. Wchodzi: K. Staśkiewicz.

wchodzi Wchodzi
K. Staskiewicz #10
schodzi Schodzi
Mwinyi Jussuf Nassor #25
1
1
81'

Lechia Zielona Góra. Schodzi: Przemyslaw Mycan. Wchodzi: Jakub Kołodenny.

Jakub Kolodenny #22
Przemyslaw Mycan #17
80'

Carlitos dorzucił gola na 3:0!

6
2
3
77'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Ostrowski za ostre przewinienie.

Rafal Ostrowski #3
Lechia Zielona Góra
77'

Legia Warszawa. Schodzi: Tomas Pekhart. Wchodzi: Patryk Sokołowski.

Tomas Pekhart #7
75'

Lechia Zielona Góra. Schodzi: Jakub Malec. Wchodzi: Łukasz Maćkowiak.

Lukasz Mackowiak #15
75'

Lechia Zielona Góra. Schodzi: Mateusz Surożyński. Wchodzi: Wołodymyr Szwed.

1
72'

Poprzeczka w bramce Legii Warszawa! Techniczne uderzenie Mateusza Surożyńskiego okazało się minimalnie niedokładne. Błąd przyjezdnych i bramka honorowa wisiała w powietrzu.

1
1
2
2
1
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Carlitos. Asystował mu Paweł Wszołek.

Gol na 3:0 w 71. minucie prawdopodobnie odebrał zielonogórzanom nadzieję na półfinał Fortuna Pucharu Polski. Carlitos urwał się obrońcom gospodarzy, a po podaniu Pawła Wszołka miał przed oczami wyłącznie Wojciecha Fabisiaka. Hiszpan nie miał problemu z wygraniem pojedynku. Po lądowaniu piłki w siatce, była wideo weryfikacja, ale wszystko wydarzyło się zgodnie z przepisami. Paweł Wszołek asystował po raz drugi w meczu.

16
6
2
3
6
70'

Paweł Wszołek starał się uruchomić podaniem Tomasa Pekharta. W ostatnim momencie rozsypała się akcja gościom, ale przynajmniej spędzili oni kolejną minutę na połowie zielonogórzan.

1
68'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Yuriego Ribeiro.

2
2
66'

Lechia Zielona Góra. Schodzi: Kacper Zając. Wchodzi: Aron Athenstadt.

Aron Athenstadt #20
Kacper Zajac #5
1
1
64'

Na początku przedostatniego kwadransa stołeczna drużyna miała szansę na trzeciego gola, ale mocne uderzenie Bartosza Kapustki zostało wypiąstkowane przez Wojciecha Fabisiaka.

3
1
62'

Wojciech Fabisiak ustawił się wysoko poza własnym polem karnym i nie pozwolił atakującemu Legii Warszawa na opanowanie piłki po podaniu z głębi pola. Po chwili jednak stołeczna drużyna ponowiła atak.

1
60'

Podanie w centrum pola karnego na zakończenie kwadransa po przerwie. Piłka znalazła się pod nogami Carlitosa, którego płaskie uderzenie zostało powstrzymane bez problemu przez Wojciecha Fabisiaka.

1
1
59'

Legia Warszawa. Schodzi: Robert Pich. Wchodzi: Carlitos.

2
1
1
56'

Zapachniało zagrożeniem dla bramki Legii Warszawa. Przebitka po dalekim wrzucie z autu i Igor Kurowski próbował strącić piłkę w narożnik bramki Dominika Hładuna. Zabrakło w tym strzale zarówno nieco energii, jak i dokładności.

3
54'

Bartosz Kapustka podwyższył prowadzenie na 2:0.

8
3
1
1
3
52'

Spokojne rozegranie Legii Warszawa, a gospodarze mieli problem z odzyskaniem piłki. Stracił cierpliwość Filip Mladenović i starał się uruchomić bezpośrednim podaniem przez jedną linię Tomasa Pekharta.

2
50'

Akcja Legii Warszawa została przerwana na obrzeżach pola karnego gospodarzy. Inna sprawa, że gracze ze stolicy zebrali się szybko w obronie i popełnili faul na starającym się rozpędzić przeciwniku.

1
1
47'

Gospodarze w żółtych strojach z czarnymi elementami, a Legia Warszawa w ciemnozielonych koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami. Po przerwie zaatakowali gracze Lechii Zielona Góra, ale przeciągnięte dośrodkowanie nie nadawało się do oddania uderzenia.

1
czas Druga połowa
Czy Lechia Zielona Góra wyrówna po przerwie?
6
3
1
1
1
komentarz

Po pierwszej połowie zdecydowanie bliżej awansu jest Legia Warszawa. Podopieczni Kosty Runjaicia prowadzą 2:0 dzięki strzałom Tomasa Pekharta oraz Bartosza Kapustki. Trzecioligowiec potrzebuje kolejnego piłkarskiego cudu do wyeliminowania wicelidera PKO Ekstraklasy.

5
2
1
1
5
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Mykyta Loboda za ostre przewinienie.

Mykyta Loboda #7
9
4
1
45'

Doliczona minuta.

1
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartosz Kapustka. Asystował mu Paweł Wszołek.

Druga bramka dla Legii Warszawa padła w 43. minucie. Bartosz Kapustka pokonał Wojciecha Fabisiaka uderzeniem zza pola karnego. Posłał on piłkę za kołnierz doświadczonego bramkarza, a trafiła ona pod jego nogi po podaniu z boku szesnastki. Ponownie zaspała obrona trzecioligowca i jego sytuacja stała się bardzo skomplikowana.

25
6
1
5
14
40'

Pora na ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania. W ostatnich minutach zdecydowanie brakuje tych interesujących ataków. Niby sytuacja jest kontrolowana przez Legię Warszawa, ale jednocześnie nie ma pomysłu na wbicie gospodarzom drugiego gola.

3
2
1
1
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Przemyslaw Mycan za faul na Bartosz Sliszu.

13
4
2
6
7
35'

Szansa na sprawienie problemu Dominikowi Hładunowi z rzutu wolnego. Ostatecznie spore zamieszanie, ale bez efektu. Dośrodkowanie Jakuba Malca zostało odprowadzone przez podopiecznych Kosty Runjaicia w bezpieczne miejsce.

4
32'

Legia Warszawa na połowie przeciwnika, a piłka w dłoniach Pawła Wszołka. Po wrzucie skrzydłowego z autu poradzili sobie gospodarze i tym razem nie pozwolili na uderzenie Tomasowi Pekhartowi.

1
1
1
1
1
30'

Dwa kwadranse meczu za drużynami. Prowadzenie Legii Warszawa zasłużone, ale jeszcze nie może mówić o pełnym bezpieczeństwie.

2
1
1
1
5
28'

Na razie jedynego gola strzelił Tomas Pekhart.

9
3
1
1
2
27'

Przez moment sędziowie zastanawiali się nad przyznaniem rzutu karnego Legionistom. Piłka zatańczyła blisko ręki trzecioligowca po strzale Roberta Picha z rzutu wolnego. Ostatecznie gra wznowiona przez Wojciecha Fabisiaka.

2
2
2
1
1
25'

Dwa uderzenia Roberta Picha z rzutu wolnego, ale pierwsze prosto w mur, a drugie jeszcze bardziej nieudane.

1
1
2
1
24'

Zagrożenie ze strony Lechii stwarzał Przemysław Mycan. Na początku meczu sprowokował do faulu na żółtą kartkę Maika Nawrockiego i wywalczył rzut wolny blisko linii pola karnego. W 24. minucie wpadł rozpędzony w szesnastkę Legii Warszawa i oddał uderzenie obok spojenia słupka z poprzeczką.

5
3
1
22'

Filip Mladenović ma największe problemy z utrzymaniem równowagi spośród przyjezdnych. Pomyłka gracza Legii Warszawa bez poważnych konsekwencji i wznowienie od bramki zostało przyznane Dominikowi Hładunowi.

2
1
1
20'

Akcja Roberta Picha z Filipem Mladenoviciem, a piłka trafiła na zakończenie ataku do Tomasa Pekharta. Kolejne uderzenie zawodnika powoływanego do reprezentacji Czech, ale po pierwsze pudło, a po drugie spalony. Pozostaje skromne prowadzenie wicelidera PKO Ekstraklasy.

2
3
1
2
1
18'

Akcja zespołu z Warszawy została zahamowana w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Wojciecha Fabisiaka.

7
2
2
3
1
16'

Korner po blokowanym dośrodkowaniu. Za jego wykonanie zabrał się Filip Mladenović, który poślizgnął się w momencie kopania piłki. Kuriozalna wywrotka, ale trzeba usprawiedliwić reprezentanta Serbii złym stanem boiska.

3
7
3
3
3
12'

Gospodarze nie ruszyli do huraganowego natarcia po stracie gola i piłka pozostała w posiadaniu Legii Warszawa. Druga strona medalu jest taka, że również podopieczni Kosty Runjaicia jeszcze nie stworzyli sobie okazji do wbicia drugiej bramki.

6
2
1
2
6
8'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Filip Mladenović.

Druga sytuacja podbramkowa została już wykorzystana przez Tomasa Pekharta w 8. minucie. Legia wcześnie objęła prowadzenie 1:0. Napastnik zakończył strzałem piętą kombinację podań na połowie Lechii. Wydawało się, że jest w niewygodnym położeniu po dograniu Filipa Mladenovicia, ale wykombinował skuteczne rozwiązanie.

Legia Warszawa
57
14
4
14
41
6'

Żółtą kartkę otrzymał Maik Nawrocki za faul na Przemysławie Mycanie.

16
10
3
1
11
4'

Legia Warszawa rozpoczęła w ataku pozycyjnym i wcześnie dała do zrozumienia gospodarzom, że zamierza dyktować warunki na boisku. Podanie prostopadłe w 4. minucie trafiło do Tomasa Pekharta, a ten miał sporo miejsca w polu karnym trzecioligowca. Płaskie uderzenie Czecha było niecelne i było tylko ostrzeżeniem dla Wojciecha Fabisiaka.

2
4
2
2'

Z opóźnieniem rozpoczęła się rywalizacja na terenie Lechii Zielona Góra. Najważniejsze, że piłka jest już w ruchu po pierwszym gwizdku Damiana Kosa.