Liga Europy: 1/16 finału, pierwsze mecze
(0:0)
Zakończony
Manchester United
komentarz

Koniec meczu! Bardzo dobre 90 minut na Camp Nou. Ostatecznie Barcelona remisuje z Manchesterem United 2:2. Rewanż na Old Trafford zapowiada się pasjonująco!

33
9
12
10
11
90+4'

Świetna centra Ferrana Torresa na dalszy słupek, ale Malacia w ostatniej chwili zablokował strzał głową Araujo!

21
5
8
11
11
90+3'

Varane wybija piłkę byle dalej po tym rzucie rożnym.

14
1
2
1
12
90+3'

Zaskakujący strzał zza pola karnego oddał Fati. Najbardziej zaskoczony lekkim rykoszetem był de Gea. Niewiele brakowało, a Barcelona strzeliłaby gola!

42
9
8
12
19
90'

Sędzia dolicza minimum cztery minuty.

104
26
16
21
17
90'

Z lekkim strzałem Rashforda zza pola karnego bez problemu poradził sobie ter Stegen.

42
17
8
12
14
89'

Trudne minuty dla United, choć teraz udało się oddalić zagrożenie od własnej bramki i utrzymać się przy piłce na połowie Barcelony.

21
8
9
11
12
87'

Ależ tu się kotłuje. Nie trafił w piłkę Lewandowski, ale zrobił to Fati. Mocny strzał z powietrza i kapitalnie broni de Gea!

75
41
24
32
50
87'

Słupek ratuje zespół United po strzale... Casemiro! Olbrzymie zamieszanie w polu karnym i ostatecznie piłkę z linii bramkowej wybijał Bruno Fernandes!

31
13
17
29
51
86'

Jednak nie było tam przewinienia.

14
19
11
11
22
85'

Protesty gospodarzy. Po zagraniu głową Roberto piłka trafiła w rękę Freda? Sędzia pokazał, żeby grać dalej!

19
10
13
11
42
84'

Gavi faulowany 30 metrów od bramki. Nie mogą uwierzyć w taką decyzję sędziego przyjezdni.

56
26
15
12
11
83'
1009
34
27
19
36
81'
27
22
16
11
15
81'

Teraz Fati strzelał z dystansu. Obok bramki.

10
7
2
12
6
80'

Raphinha przed szansą na kolejnego gola! Błąd popełnił Shaw, Brazylijczyk chciał lobować de Geę uderzeniem głową zza pola karnego, ale zabrakło mu precyzji.

5
7
12
6
5
80'

Rashford uderzył niecelnie z narożnika pola karnego, choć sędzia asystent i tak sygnalizował spalonego.

6
2
3
1
4
79'

Po błędzie Kounde we własnym polu karnym przechwycił piłkę Sancho. Wszystko zrobił dobrze do momentu dośrodkowania. Czekał na piłkę na dalszym słupku Rashford, lecz się nie doczekał.

10
4
5
7
1
76'
GOOOOOOL!!!

A jednak, jest bramka na 2:2! Bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawej strony popisał się Raphinha, a - jak się okazało - wyszedł z tego strzał, z którym de Gea sobie nie poradził. Lewandowski atakował piłkę, ale jej nie dotknął.

723
219
65
60
87
75'

Ładnie pograli gospodarze, jednak w końcowej fazie akcji Gavi został przeczytany przez Casemiro, wbiegł przed rywala i było po herbacie. Później Brazylijczyk chciał sprowokować swojego rywala. Nie wyszło, więc skończyło się na celebracji udanej akcji w defensywie z Varane'm.

12
5
4
10
2
73'

Gavi musiał faulować, bo Fred rozpoczynał kontrę gości. Mogło być bardzo groźnie.

43
6
11
13
18
73'
ŻÓŁTA KARTKA
39
21
17
22
68
72'
59
28
9
14
26
71'

Dwadzieścia minut do końca podstawowego czasu. Czy Barcelonę stać na odrobienie strat? Jej postawa na boisku na to nie wskazuje.

12
8
6
20
16
69'

Poślizgnął się de Jong, co otworzyło korytarz dla Freda. Brazylijczyk podbiegł na osiemnasty metr, lecz strzelił obok słupka.

11
9
9
8
9
68'

Lewandowski strzelał z rzutu wolnego. Bardzo niecelnie. Nad poprzeczką.

22
43
9
30
49
67'
162
86
163
66
36
67'
27
502
26
18
17
67'
66'
55
22
7
11
20
65'

Wracając do sytuacji z Rashfordem. Powtórki pokazały, że faul był ewidentny, natomiast miało to miejsce przed polem karnym, więc VAR nie mógł do tego wrócić.

5
3
3
4
4
65'

Tymczasem faulowany tuż przed polem karnym Gavi i będzie dobra okazja dla Barcelony z rzutu wolnego.

8
5
2
7
6
64'

Mamy kontrowersję! Rashford wbiegł przed Kounde i nagle przewrócił się w polu karnym. Czy był kontakt? Sędzia nie reaguje!

23
15
10
11
27
63'

Coś dziwnego stało się z Barceloną po strzelonym golu na 1:0. Gospodarze stanęli, a United zabrali się do roboty.

29
14
9
11
20
61'

Indywidualnie Rashford. Łatwo mijał kolejnych rywali, w końcu podał do Wan-Bissaki, ale ten został zablokowany na osiemnastym metrze. Tylko rzut rożny.

10
9
5
3
8
60'

Wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami. Gol prawidłowy!

31
27
12
19
35
60'

Sędziowie sprawdzają jeszcze na VAR czy wszystko było w porządku w tej sytuacji.

21
13
8
11
12
59'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Goście już na prowadzeniu! Cóż tu się dzieje?! Krótko wykonany rzut rożny, Raphinha został łatwo ograny przez Rashforda, Bruno Fernandes trącił piłkę piętą, a do własnej siatki pechowo skierował ją Kounde!

98
88
37
97
230
58'

Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska. Rashford tym razem nie zdecydował się jednak na strzał z ostrego kąta. Szukał dogrania i został przeczytany.

4
1
1
3
7
57'

Weghorst wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu de Jonga. Chwila oddechu dla defensywy Barcelony.

9
8
11
9
8
55'

Kolejny raz zablokowany strzał gości. Sancho składał się do woleja, ale w porę doskoczył do niego rywal.

11
5
3
8
5
55'

Raphinha strzelał zza pola karnego, jednak efektownie pofrunął do pilki de Gea i interweniował niezwykle pewnie.

10
2
3
5
4
54'

Sancho podał do Rashforda, ale ten został w ostatniej chwili zablokowany przez Alonso.

9
2
4
2
54'

Świetnie rozpoczęła się ta druga połowa. Czekamy na więcej fajerwerków. United pozostaje przy wysokim pressingu.

6
3
3
5
8
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcus Rashford. Asystował mu Fred.

Wyrównanie! Zaskoczona defensywa Barcelony po prostopadłym podaniu Freda. Rashford uciekł obrońcy i płaskim strzałem z dość ostrego kąta zaskoczył ter Stegena, który chyba popełnił w tej sytuacji błąd!

Asysta:
97
61
43
76
259
51'

Chwilę przed golem swoją okazję mieli piłkarze United, ale Sancho nie wykorzystał pomyłki Araujo w polu karnym i strzelił obok bramki.

18
10
6
10
15
50'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcos Alonso. Asystował mu Raphinha.

Barcelona na prowadzeniu! Raphinha popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem na dalszy słupek, a Marcus Alonso... po prostu strzelił tuż przy słupku. Niezrozumiała postawa defensywy gości, która nie zrobiła nic, by zapobiec tej sytuacji.

482
168
30
41
57
47'

Ależ huknął z dystansu Raphinha! Zabrakło dosłownie centymetrów, by kibice na Camp Nou mieli powody do radości.