Stephen Welsh #57
2
1
komentarz

Po ostatnim gwizdku Artur Boruc utonął w ramionach kolegów. To koniec pięknej kariery byłego bramkarza Legii Warszawa, Celtiku Glasgow i reprezentacji Polski. Dziękujemy za uwagę.

6
6
3
1
90+1'

42-latek nie kryje swojego wzruszenia. Wszyscy obecni na stadionie głośnymi brawami przywitali Artura Boruca.

2
2
2
1
1
90'
90'

Artur Boruc jest już przy linii bocznej! Zawodnicy Legii Warszawa przygotowali szpaler.

1
89'

Michael Johnston zszedł do środka boiska i mocno uderzył na bramkę Legii Warszawa. Cezary Miszta był jednak na posterunku.

1
1
88'

Lirim Kastrati mocno naciskał bramkarza Celtiku Glasgow. Scott Bain zdążył ugasić pożar, Szkoci utrzymują się przy piłce.

1
86'

Spięcie na linii Jota - Robert Pich. Piłkarz Celtiku Glasgow nie oszczędzał 33-letniego Słowaka.

84'

Celtic. Schodzi: Stephen Welsh. Wchodzi: Bosun Lawal.

1
83'

Ręce same składają się do oklasków.

1
1
1
81'

Kyogo Furuhashi przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył w kierunku bramki. Igor Charatin nie dał się zaskoczyć.

1
79'

Joel Abu Hanna dużo ryzykował. Środkowy obrońca wślizgiem zatrzymał Kyogo Furuhashiego. Nie będzie rzutu karnego dla Szkotów.

77'

David Turnbull ponownie wpadł w pole karne gospodarzy. Zawodnik Celtiku Glasgow próbował oddać strzał, ale nie sięgnął piłki.

1
75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Piłkarze Legii Warszawa nieco spuścili z tonu po bramce wyrównującej Josue.

1
2
2
73'

Wiktor Kamiński miał swoją szansę chwilę po wejściu na boisko. Młody zawodnik oddał strzał i został zablokowany.

2
2
1
71'
71'

Legia Warszawa. Schodzi: Josue. Wchodzi: Jurgen Celhaka.

70'
68'

Cezary Miszta przygotowuje się przy linii bocznej. Na ławkę rezerwowych Legii Warszawa wrócił też Artur Boruc.

66'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Josue. Asystował mu Filip Mladenović.

Kolejne piękne trafienie na stadionie w Warszawie! Filip Mladenović dograł do Josue, ofensywny pomocnik przyjął piłkę na klatkę piersiową i znakomicie uderzył z powietrza.

6
6
4
2
2
65'

Greg Taylor szukał w polu karnym napastników Celtiku Glasgow w polu karnym. Kacper Tobiasz uprzedził rywali.

1
2
1
61'

James McCarthy zapomniał, że to mecz towarzyski. Środkowy pomocnik Celtiku Glasgow ostro zaatakował Makanę Baku.

60'

Piłkarze Legii Warszawa prezentują się zdecydowanie lepiej po zmianie stron. Akcja toczy się na połowie Celtiku Glasgow.

58'

Gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania! Paweł Wszołek dogrywał do Macieja Rosołka, młody napastnik dopadł do piłki i strzelił tuż obok lewego słupka.

1
58'

Celtic. Schodzi: Daizen Maeda. Wchodzi: Michael Johnston.

Michael Johnston #19
Daizen Maeda #38
1
58'
57'

Asysta na koncie Kacpra Tobiasza!

1
2
1
55'

W trakcie drugiej połowy Cezary Miszta zastąpi w bramce Kacpra Tobiasza. Przed końcem regulaminowego czasu na murawę powinien wrócić Artur Boruc, który w przerwie udał się do szatni.

53'

Filip Mladenović dynamicznie wbiegł w pole karne Celtiku Glasgow. Na jego drodze stanął były gracz Legii Warszawa, Josip Juranović.

1
1
51'

David Turnbull obrócił się z piłką, a następnie zbyt lekko uderzył. Kacper Tobiasz nie miał żadnych problemów z jego strzałem.

46'

Pierwsza interwencja Kacpra Tobiasza. Młody bramkarz zatrzymał strzał Calluma McGregora.

1
46'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Maciej Rosołek. Asystował mu Kacper Tobiasz.

Wymarzony początek drugiej połowy dla kibiców Legii Warszawa! Maciej Rosołek z dziecinną łatwością ograł Camerona Cartera-Vickersa, był sam na sam z bramkarzem i wpisał się na listę strzelców.

6
3
3
1
3
46'

Celtic. Schodzi: James Forrest. Wchodzi: Kyogo Furuhashi.

46'

Celtic. Schodzi: Matt O'Riley. Wchodzi: David Turnbull.

Matt O'Riley #33
46'

Celtic. Schodzi: Alexandro Bernabei. Wchodzi: Greg Taylor.

Alexandro Bernabei #25
46'

Celtic. Schodzi: Reo Hatate. Wchodzi: Yosuke Ideguchi.

Reo Hatate #41
46'

Celtic. Schodzi: Anthony Ralston. Wchodzi: Josip Juranović.

Anthony Ralston #56
46'
46'

Celtic. Schodzi: Liel Abada. Wchodzi: Jota.

Jota #17
Liel Abada #11
46'

Celtic. Schodzi: Joe Hart. Wchodzi: Scott Bain.

Scott Bain #29
czas Druga połowa
komentarz

Kibice nie mogą narzekać na brak emocji.

2
44'

Josue ruszył środkiem boiska. Ofensywny pomocnik gospodarzy przymierzył sprzed pola karnego, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

2
1
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Daizen Maeda. Asystował mu Reo Hatate.

Japoński duet wypracował drugiego gola. Reo Hatate zagrał do wychodzącego na pozycję Daizena Maedy i skrzydłowy pewnie strzelił obok Artura Boruca.

Asysta:
2
4
2
2
3
41'

Podopieczni Kosty Runjaicia nie potrafią wymienić między sobą kilku podań. Trener Legii Warszawa ma powody do zmartwień.

1
2
39'

Teraz szczęście sprzyjało Arturowi Borucowi. Anthony Ralston celnie dośrodkował, Matt O'Riley oddał strzał głową i piłka zatrzymała się na lewym słupku.

1
1
38'

Stołeczna drużyna wreszcie miała swoją okazję. Makana Baku uruchomił podaniem Filipa Mladenovicia, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

37'

Widać różnicę klas. Od kilku minut zawodnicy Celtiku Glasgow nie dopuszczają gospodarzy do głosu.

1
1
34'

Pusty przelot po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z lewego skrzydła. Celtic Glasgow odzyskał piłkę i buduje akcję.

3
32'

Szkoci polują na kolejną bramkę. Daizen Maeda poradził sobie z Arturem Borucem, lecz wcześniej Artur Jędrzejczyk padł na murawę. Paweł Raczkowski przerwał grę.

1
1
2
30'

Kłopoty Legii Warszawa! Bartosz Kapustka obsłużył Daizena Maedę. Piłkarz Celtiku Glasgow stanął oko w oko z golkiperem i minimalnie przestrzelił.

2
29'

I znowu słupek! Callum McGregor huknął z dystansu, natomiast Artur Boruc odprowadził piłkę wzrokiem.

1
1
29'

Celtic Glasgow przejął inicjatywę po niezłym początku Legii Warszawa. Matt O'Riley strzelił w prawy słupek.

1
28'

Reo Hatate kolejny raz przetestował Artura Boruca. Tym razem doświadczony bramkarz nie dał się zaskoczyć, pewny chwyt.

26'

Czystego konta nie będzie. Artur Boruc zdążył jednak udowodnić, że nie zapomniał, jak się gra w piłkę.

2
24'

Błąd Mateusza Wieteska mógł być bardzo kosztowny. Środkowy obrońca ratował się faulem w środku pola, Daizen Maeda trochę ucierpiał.

2
1
22'

Legia Warszawa mogła odpowiedzieć w mgnieniu oka. Makana Baku spróbował swoich sił, jego strzał został zablokowany.

1
2
20'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Reo Hatate. Asystował mu Callum McGregor.

Niesamowita bramka przy Łazienkowskiej! Callum McGregor idealnie zagrał z głębi pola, a Japończyk Reo Hatate strzałem z powietrza przelobował Artura Boruca. Bramkarz był wściekły.

3
10
2
2
3
19'

Celtic Glasgow wkrótce przystąpi do rywalizacji w Scottish Premier League. Trener Ange Postecoglou poważnie potraktował dzisiejszy mecz z Legią Warszawa.

2
1
1
17'

Gorąco w polu karnym Legii Warszawa. Daizen Maeda wyłożył piłkę Lielowi Abadzie. Filip Mladenović w ostatniej chwili interweniował.

1
1
15'

Artur Boruc w swoim stylu obronił strzał Jamesa Forresta! To był słynny "pajacyk" byłego reprezentanta Polski. Gospodarze mają jednak coraz większe problemy w defensywie.

4
1
1
13'

Artur Boruc przytomnie zachował się po zagraniu z prawej strony boiska i sparował piłkę do boku. Po chwili James Forrest nie trafił w światło bramki.

1
1
12'

Na początku spotkania warszawska Legia ma wyraźną przewagę. Celtic Glasgow jeszcze nie zagroził bramce Artura Boruca.

10'

Stuprocentowa sytuacja Legii Warszawa! Josue kapitalnie wypatrzył w polu karnym Makanę Baku, a ten nie sięgnął piłki. Joe Hart mógł odetchnąć z ulgą.

1
2
7'

Bez forsowania tempa w pierwszych minutach. Legia Warszawa próbuje dłużej utrzymać się przy piłce. Maciej Rosołek niecelnie uderzył po dograniu Filipa Mladenovicia.

1
5'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artur Jędrzejczyk najwyżej wyskoczył do piłki. Joe Hart nawet nie musiał interweniować, goście oddalili grę od własnej bramki.

1
4'

Bartosz Kapustka napędził pierwszą akcję Legii Warszawa. Maciej Rosołek płasko dośrodkował i Anthony Ralston wybił piłkę na rzut rożny.

1
2'

Spokojny początek meczu. Liel Abada szukał sobie miejsca w polu karnym gospodarzy, ale Filip Mladenović był dobrze ustawiony.

1
1
czas Start meczu
17:58

Artur Boruc pojawił się już na środku boiska. Kibice głośno skandują nazwisko legendy Legii Warszawa. Tuż przed pierwszym gwizdkiem bramkarz odebrał nagrodę z rąk ministra sportu, Kamila Bortniczuka.

1
Czy Artur Boruc zachowa czyste konto w swoim pożegnalnym meczu?