6
7
7
89'

Napoli gra na krótko z rzutu rożnego. Dziwnie to wygląda, ale można zrozumieć po doświadczeniu z niedzieli.

7
8
4
5
4
87'

Kibice Napoli mogli wpaść na pomysł nagrania sobie tego mistrzowskiego meczu, ale czy to na pewno cenna pamiątka? Gdyby nie napięcie wynikające z gry o scudetto, można byłoby usnąć.

8
8
8
8
8
84'

Taki tu spokój. Do zmiany sytuacji potrzeba Boulaye'a Dii, ale on gra w Salernitanie.

5
5
5
5
5
82'
81'

Udinese Calcio. Schodzi: Kingsley Ehizibue. Wchodzi: Festy Ebosele.

wchodzi Wchodzi
Nehuen Perez #2
schodzi Schodzi
1
78'

W ostatnich minutach było głębokie zagranie Piotra Zielińskiego z rzutu wolnego. Ostatecznie nieco za głębokie i sposobiącemu się do oddania uderzenia zawodnikowi zabrakło miejsca.

1
2
1
78'

Udinese Calcio. Schodzi: Sandi Lovric. Wchodzi: Tolgay Arslan.

Jaka Bijol #4
1
1
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu, kwadrans od mistrzostwa Włoch dla Napoli. Podopieczni Luciana Spallettiego grają na utrzymanie piłki i w ten sposób spokojnie zdobywają przestrzeń, a przede wszystkim czas.

1
2
74'

Udinese Calcio. Schodzi: Iyenoma Udogie. Wchodzi: Marvin Zeegelaar.

Iyenoma Udogie #13
2
71'

Rozegranie Napoli z wykorzystaniem Piotra Zielińskiego. W końcu podanie Eljifa Elmasa w pole karne, a tam Polak oddał uderzenie z powietrza. Na posterunku Marco Silvestri i to właśnie interwencja bramkarza uratowała Zebrette przed stratą drugiego gola.

9
5
3
69'

Ilija Nestorovski przesadził z agresją w walce o piłkę z Giovannim Di Lorenzo. Odgwizdane przewinienie zawodnika Udinese Calcio, a piłkarzom Napoli nie spieszyło się z wykonaniem rzutu wolnego.

2
1
66'

Najskuteczniejszy piłkarz z Afryki w Serie A - Victor Osimhen.

1
1
2
1
65'

Piotr Zieliński jest byłym zawodnikiem Udinese. Dawne dzieje, ale był. Po nieco ponad godzinie mamy Polaka w tym meczu.

12
6
2
1
1
63'
62'

To już gol na miarę scudetto?

1
60'

Celne uderzenie. Rodrigo Becao wymienił podania blisko pola karnego Napoli i całkiem soczyście kopnął piłkę prostym podbiciem. W odpowiednim miejscu znalazł się Alex Meret i nie pozwolił sobie na przepuszczenie futbolówki do bramki.

1
2
2
59'

Stanislav Lobotka poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem Destiny'ego Udogie. Pomocny powrót reprezentanta Słowacji we własne pole karne.

2
2
56'

Azzurri pozostali na połowie przeciwników. Jeszcze sporo czasu na zapewnienie sobie zwycięstwa. Na pewno będzie lepiej smakować niż świętowanie po remisie. A Udinese? Może jeszcze poszuka swojej okazji.

1
55'

Pojawiła się jakaś pirotechnika.

1
2
6
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen.

Wyczekiwany w Neapolu gol na 1:1 padł w 52. minucie. Co prawda atak pozycyjny gości nie robił na nikim wrażenia, ale pomógł im stały fragment gry. Zakotłowało się po rzucie rożnym, a piłkarze Udinese Calcio mieli problem z wybiciem piłki. Uderzenie Chwiczy Kwaracchelii zostało zablokowane, ale znalazł się jeszcze Victor Osimhen. Dobitka Nigeryjczyka wpadła pod poprzeczkę w bramce Marco Silvestrego.

23
11
1
1
3
50'

Blokowane dośrodkowanie Eljifa Elmasa przyniosło gościom korner. Także Macedończyk zabrał się za wykonanie dośrodkowania. W obronie Udinese Calcio interweniował następnie Lazar Samardzić.

2
3
1
48'

Niezła wymiana podań Udinese Calcio zakończona strzałem zza pola karnego. Piłka znalazła się pod nogami Walace'a, którego próba pokonania Alexa Mereta była niedokładna.

komentarz

Pierwsza połowa zakończona. Wielkiego show nam tu piłkarze jeszcze nie zaserwowali. Przeciętne Udinese Calcio prowadzi 1:0 ze słabym Napoli. Dwa celne uderzenia gospodarzy, jedno celne gości. Gdyby nie przepiękne wykończenie ataku przez Sandiego Lovricia, nie byłoby czego wrzucić do skrótu. Tak to chociaż można zapętlić gola.

45'

Doliczona minuta.

2
43'

Andre-Franck Zambo Anguissa nieomal zrobił krzywdę bandą reklamową fotoreporterowi. Na szczęście skończyło się to wszystko w zdrowiu i przyjacielskimi gestami.

1
3
40'

Luciano Spalletti zaczął notować w końcówce pierwszej połowy spotkania. Na pewno nie zapisywał sobie liczby ciekawych ataków Napoli, ponieważ to zajęłoby maksymalnie kilka sekund. Raczej chodzi o wskazówki do przekazania podopiecznym w przerwie.

4
1
38'

Taka organizacja.

1
1
37'

Jaka Bijol wybrał się w pole karne Napoli przy okazji rzutu rożnego. Po dośrodkowaniu oddał uderzenie, ale poza lustro bramki Alexa Mereta.

2
1
35'

Chwicza Kwaracchelia przoduje w psuciu ataków Napoli. Na dodatek przewraca się z powodu wiatru i ponownie po jego upadku wybuchała awanturka na murawie. Gospodarze maja serdecznie dość symulowania.

1
1
1
34'

Na razie Sandi Lovrić zabrał wieczór Azzurrim.

1
32'

Azzurri nie mają łatwości w tworzeniu sytuacji podbramkowych po stracie gola. Ich uderzenia celne zostały zatrzymane przez Marco Silvestrego, a w 32. minucie Victor Osimhen główkował nieznacznie obok słupka po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

1
1
2
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa druga w meczu akcja Udinese Calcio. Płaskie dośrodkowanie Iliji Nestorovskiego zostało powstrzymane przez obrońców z Neapolu.

1
1
1
1
27'

Strata Eljifa Elmasa blisko pola karnego przeciwnika. Za moment trzeba będzie podnosić z ławki rezerwowych Piotra Zielińskiego, jeżeli reprezentant Macedonii Północnej będzie grać w ten sposób.

3
2
2
26'

Tak padła bramka dla Zebrette.

1
24'

Dorzucenie Eljifa Elmasa z rzutu wolnego do Victora Osimhena. Nigeryjczyk strącił piłkę w kierunku bramki Udinese Calcio i choć Marco Silvestri przygotowywał się do wykonania interwencji z gracją aligatora, to jednak dosięgnął piłkę.

1
23'

Nie ma rzutu karnego.

2
2
5
22'

Sędziowie zastanawiają się nad przyznaniem Napoli rzutu karnego po kolizji Rodrigo Becao z Chwiczą Kwaracchelią.

2
21'

Nieudana szarża na skrzydle Victora Osimhena. Piłka została powstrzymana przez czujnych graczy Udinese Calcio.

1
20'

Napoli ponownie zabiera się do zapewnienia sobie scudetto jak słoń w składzie porcelany. Po kwadransie wynik, który nie będzie premiować Azzurrich mistrzostwem Włoch. Kibice rozczarowani, zapłacili za podróż, a mogą wracać niepyszni do Kampanii

1
4
1
1
1
17'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Kingsley Ehizibue za faul na Mathiasie Oliverze.

2
2
1
2
3
13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sandi Lovric. Asystował mu Iyenoma Udogie.

W 13. minucie Udinese oddaliło od celu Napoli. Gospodarze zdobyli prowadzenie 1:0 po praktycznie pierwszym konkretnym ataku. Pierwsze płaskie dośrodkowanie jeszcze nie zakończyło się strzałem, ale ekipa z Udine pozostała w posiadaniu piłki. Podanie Destiny'ego Udogie trafiło w pole karne do Sandiego Lovricia. Pomocnik miał dużo miejsca i oddał uderzenie pod poprzeczkę w bramce Alexa Mereta. Jeszcze wideo weryfikacja, ale nic specjalnego nam tu nie wniosła.

Asysta:
7
6
6
6
6
10'

Generalnie piłka w posiadaniu zespołu z Neapolu, ale jeszcze nie wynikło z tego wielkie zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Marco Silvestrego.

1
1
1
1
1
8'

Ponownie korner dla Napoli po przegranym pojedynku wewnątrz pola karnego przez Tanguya Ndombele. Dośrodkowanie Eljifa Elmasa w kierunku Amira Rrahmaniego nie sprawiło problemu obrońcom z regionu Frulli.

1
1
1
1
1
5'

Giovanni Di Lorenzo starał się wrzucić piłkę za kołnierz bramkarza Udinese Calcio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na posterunku czujnie Marco Silvestri i interweniował po raz pierwszy tego wieczoru po celnym uderzeniu.

2
2
3
1
1
4'

Victor Osimhen ruszył już dwukrotnie do ataku na połowie przeciwnika. Na razie łupem najskuteczniejszego napastnika Napoli był rzut rożny.

3
2
2
1
1
2'

Drobne zamieszanie przed pierwszym gwizdkiem zostało wyjaśnione i rozpoczął się pojedynek. Udinese w klasycznych, biało-czarnych pasiakach, a Napoli równie tradycyjnie w błękitnych koszulkach i getrach, a do tego w białych spodenkach.