90+5'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Fabio Miretti za ratowanie się faulem po stracie piłki.

90+3'

Gra wznowiona, choć nie na długo. Po dośrodkowaniu zawodnika Juventusu z rzutu rożnego, Marco Di Bello zdecydował się na przyznanie rzymianom rzutu wolnego za przewinienie na Ivanie Provedelu.

1
90+1'

Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznym upadkiem Nicoli Casale.

1
90'

Doliczone pięć minut.

1
1
86'

Juventus FC. Schodzi: Nicolo Fagioli. Wchodzi: Fabio Miretti.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Nicolo Fagioli #44
86'

Żółtą kartkę otrzymał Sergej Milinković-Savić za faul na boku boiska.

85'

Nicolo Fagioli strzelił po podaniu Federico Chiesy i niewiele zabrakło pomocnikowi Juventusu do wpakowania piłki pod porzeczkę w bramce Lazio.

84'

Lazio. Schodzi: Mattia Zaccagni. Wchodzi: Toma Basic.

Toma Basic #88
82'

Zrobiło się gorąco Biancocelestim. Po płaskim podaniu Angela Di Marii doszło do zderzenia Sergeja Milinkovicia-Savicia z Federico Chiesą. Nie było tam faulu serbskiego pomocnika.

1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Provedel za opóźnianie gry.

Ivan Provedel #94
Lazio Rzym
1
78'

Denerwują się goście, ponieważ Ivanowi Provedelowi nie spieszyło się z ponownym wprowadzeniem piłki do grania.

76'

Przewinienie Elseida Hysaja na Angelu Di Marii na wysokości pola karnego Lazio. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Argentyńczyk, którego dogranie poszybowało za bramkę strzeżoną przez Ivana Provedela.

1
1
73'

Bianconeri starają się rozpędzić, ale częstotliwość stwarzanych przez nich sytuacji podbramkowych jest niewielka. Federico Gatti starał się doprowadzić do remisu po dośrodkowaniu, ale skończyło się to staranowaniem Ivana Provedela.

1
70'

Juventus FC. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Danilo.

70'

Lazio. Schodzi: Danilo Cataldi. Wchodzi: Matias Vecino.

69'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Luisa Alberto.

2
67'

W 63. minucie Arkadiusz Milik wszedł na boisko za Dusana Vlahovicia. Sztab Juventusu wprowadził z ławki rezerwowych również Federico Chiesę oraz Leandro Paredesa.

65'

Lazio. Schodzi: Ciro Immobile. Wchodzi: Pedro Rodriguez.

62'

Dusan Vlahović główkował ponad bramką Ivana Provedela po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

60'

Ciro Immobile utrzymał się w posiadaniu piłki pod naporem Federico Gattiego. Podanie napastnika Lazio trafiło w okolicę linii pola karnego do Sergeja Milinkovicia-Savicia, którego płaskie uderzenie zostało powstrzymane przez dobrze ustawionego defensora.

56'

Rozpędzeni rzymianie na połowie przeciwnika. Tym razem nie ma gola Lazialich, ponieważ przed lądowaniem piłki w bramce, był spalony Mattii Zaccagniego.

53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mattia Zaccagni. Asystował mu Luis Alberto.

Biancocelesti odzyskali prowadzenie w 53. minucie. Lazio ponownie było o krok przed przeciwnikiem dzięki strzałowi Mattii Zaccagniego. Płaskie dośrodkowanie Felipe Andersona zostało w znakomity sposób przedłużone przez Luisa Alberto. Hiszpan wykonał podanie krzyżakiem do Włocha, a ten miał sporo czasu na oddanie uderzenia na 2:1. Brawurowa interwencja Wojciecha Szczęsnego nic nie dała Juventusowi.

2
1
1
1
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado za ostre przewinienie.

3
2
2
1
1
50'

Lazio ponownie na połowie przeciwnika i szuka sposobu na odzyskanie prowadzenia. Ostatnia akcja była zbyt leniwa i Wojciech Szczęsny nie miał problemu z wyłapaniem dośrodkowania Adama Marusicia.

komentarz

Bianconeri żwawo doprowadzili do remisu.

2
1
1
Czy Juventus wygra mecz z Lazio na Stadio Olimpico?
1
komentarz

Dynamiczna pierwsza połowa w hicie kolejki. Szczególnie dużo wydarzyło się w minutach bezpośrednio poprzedzających przerwę. Lazio nie nacieszyło się długo prowadzeniem po strzale Sergeja Milinkovicia-Savicia, ponieważ niebawem do remisu 1:1 doprowadził Adrien Rabiot.

1
45+3'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Locatelli za ostry faul na Sergeju Milinkoviciu-Saviciu.

1
1
1
45'

Doliczony czas.

1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Alex Sandro za ostre przewinienie.

Juventus FC
1
1
1
42'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Adrien Rabiot.

Juventus odpowiedział golem na 1:1 niemal natychmiast. Gra ledwo została wznowiona po wideo weryfikacji i kłótni, a Adrien Rabiot już wepchnął piłkę z bliska do bramki Ivana Provedela. Francuz wykonał dobitkę strzału, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego został zatrzymany przez golkipera.

2
1
1
2
3
40'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci za niesportowe zachowanie.

3
2
2
1
38'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sergej Milinković-Savić.

Lazio solidnie zapracowało na gola na 1:0 i zdobyło go w 38. minucie. Piłka trafiła w pole karne Bianconerich do Sergeja Milinkovicia-Savicia, a ten sprytnie odepchnął sobie Alexa Sandro. Brazylijczyk wykonał teatralny upadek, ale nie przekonał do odgwizdania przewinienia ani Marco Di Bello, ani sędziów odpowiedzialnych za VAR. Serbowi pozostało pokonać uderzeniem z bliska Wojciecha Szczęsnego.

3
2
1
1
4
40'

Czerwona kartka dla sztabowca Juventusu.

2
3
1
1
2
36'

Nicolo Fagioli pokazał się z dobrej strony w obronie i nie pozwolił Ciro Immobile na stoczenie kolejnego pojedynku z Wojciechem Szczęsnym.

34'

W ostatnich minutach najgroźniejsze było rozegranie rzutu wolnego przez Biancocelestich. Piłka trafiła od Sergeja Milinkovicia-Savicia do Ciro Immobile. Po pierwsze uderzenie Włocha zostało zablokowane, a po drugie było wcześniej przewinienie Immobile na Juanie Cuadrado.

1
32'

Kamera telewizyjna pokazała rozmowę Ciro Immobile z Wojciechem Szczęsnym po ostatnim ich starciu. Ponadto uśmiechniętego Arkadiusza Milika, który na ławce rezerwowych uciął sobie pogawędkę z innym potencjalnym zmiennikiem Federico Chiesą.

29'

Juventus ma problem z tworzeniem sytuacji podbramkowych. Rywalizacja w drugim kwadransie zrobiła się nerwowa, a najlepszą szansę na strzelenie gola miało ponownie Lazio. Miękka piłka została posłana w pole karne Bianconerich do Ciro Immobile, a ten oddał mocne uderzenie mimo nacisku Alexa Sandro. Dobrze zachował się Wojciech Szczęsny i ponownie nie dał się pokonać.

22'

Zrobiło się nerwowo po starciu Felipe Andersona z Dusanem Vlahoviciem. Piłkarze Lazio mieli pretensje o agresywne zachowanie reprezentanta Serbii, który niedawno sam zwijał się z bólu na boisku po konfrontacji z Danilo Cataldim.

20'

Dusan Vlahović pozbierał się z boiska i kontynuuje rywalizację z gospodarzami. Na razie nie było konieczne wprowadzenie z ławki rezerwowych na boisko Arkadiusza Milika, ale Polak pozostaje w gotowości.

16'

Przerwa w grze spowodowana urazem Dusana Vlahovicia.

15'

Początek meczu przebiegał ze wskazaniem na Lazialich, którzy spędzali dużo czasu na połowie Juventusu. Wspierani głośnym dopingiem gospodarze mieli dużo stałych fragmentów gry, ale ani z rzutu wolnego, ani z rzutu rożnego nie zdobyli prowadzenia.

12'

Szansa na pokonanie Wojciecha Szczęsnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie ma gola, jednak reprezentant Polski i tak miał pretensje do swoich kompanów z pola o dopuszczenie do uderzenia z dogodnej pozycji.

10'

Szansa na zaskoczenie Bianconerich z rzutu wolnego za blokowanie ręką Juana Cuadrado dośrodkowania Elseida Hysaja. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Luis Alberto. Jego wrzutka została strącona ponad poprzeczkę przez Sergeja Milinkovicia-Savicia.

5'

Pierwsze uderzenie celne było w 5. minucie. Luis Alberto miał dużo miejsca przed polem karnym Juventusu i sprawdził mocnym strzałem Wojciecha Szczęsnego. Polak nie dał się zaskoczyć zbyt banalnym kopnięciem i wykonał chwyt jak z bramkarskiego elementarza.

3'

Lazio w błękitnych koszulkach i getrach, a ponadto w białych spodenkach. Z kolei Juventus na czarno z białymi elementami. Rzymianie rozpoczęli konfrontację od wykonania trzech rzutów rożnych oraz jednego rzutu wolnego. Żaden z nich nie doprowadził do kapitulacji Wojciecha Szczęsnego.

czas Start meczu
20:25

Sędzia: Marco Di Bello

20:22

Największym wydarzeniem przedświątecznej kolejki w Serie A jest mecz Lazio z Juventusem FC. Podopieczni Maurizio Sarriego są wiceliderami, a Stara Dama byłaby na drugim miejscu w tabeli, gdyby nie punkty odjęte za nieprawidłowości finansowe. Lazio ma drugą statystycznie defensywę w lidze, a Bianconeri trzecią.