Nieudane dośrodkowania w pole karne. Interweniowali Wladimiro Falcone, a następnie w podobnych okolicznościach Alex Meret.

US Lecce. Schodzi: F. Di Francesco. Wchodzi: Lameck Banda.

Lameck Banda #22
F. Di Francesco #11
1
87'

Akcja przeprowadzona na lewej stronie boiska przez Antonino Gallo i Federico Di Francesco. Sędziowie przyznali wznowienie z autu neapolitańczykom i nie była to dobra decyzja. Stąd zdenerwowanie na trybunach.

86'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Umtiti za ostre przewinienie.

85'

Pora na ostatnie minuty spotkania. Nie zanosiło się na zmianę wyniku, ale jest pobudka. Mocne uderzenie Eljifa Elmasa po dośrodkowaniu, ale nie pokonał nim Wladimira Falcone.

83'

Zmiana w Napoli była spowodowana urazem, nie jest to wędka Luciana Spallettiego.

79'

US Lecce. Schodzi: Remi Oudin. Wchodzi: Gabriel Strefezza.

Gabriel Strefezza #27
Remi Oudin #28
79'

US Lecce. Schodzi: Assan Ceesay. Wchodzi: Joel Voelkerling.

Joel Voelkerling #31
Assan Ceesay #77
79'

US Lecce. Schodzi: Youssef Maleh. Wchodzi: Kristoffer Askildsen.

Kristoffer Askildsen #7
Youssef Maleh #32
1
1
77'

Lecce w wymianie podań. Była próba przejścia dwóch linii za pomocą prostopadłego zagrania, ale twarda interwencja zawodnika Napoli nie pozwoliła gospodarzom na kontynuowanie ataku.

74'

Tadeusz Drozda zaprasza.

1
73'

Szansa na zaskoczenie Alexa Mereta uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka była ustawiona niewiele przed polem karnym Napoli. Pierwszy strzał odbił się od muru, a dobitka Samuela Umtitiego okazała się nieznacznie niedokładna.

72'

Żółtą kartkę otrzymał Tanguy Ndombele za przewinienie na Federico Di Francesco.

1
1
71'

US Lecce. Schodzi: Joan Gonzalez. Wchodzi: Thorir J. Helgason.

Thorir J. Helgason #14
Joan Gonzalez #16
1
1
68'

Trudno będzie podnieść się gospodarzom po absurdalnie straconym golu. Próbowali odpowiedzieć piłkarze Lecce, jednak wyratowało się Napoli po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

64'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Antonino Gallo.

Gol na 2:1 dla Napoli był kuriozalny. Kibice nie mogli uwierzyć w to, co stało się w polu karnym Lecce w 64. minucie. Po dośrodkowaniu Mario Ruiego dwaj gospodarze zachowali się jak bohaterowie kompilacji "piłkarskie jaja". Nie wiadomo, dlaczego Antonino Gallo odbił piłkę w kierunku własnej bramki, ale jeszcze większą zagadką pozostaje, dlaczego Wladimiro Falcone nie wykonał chwytu.

Antonino Gallo #25
US Lecce
3
2
1
1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Valentin Gendrey za przytrzymanie przeciwnika.

Valentin Gendrey #17
US Lecce
61'

Tak do remisu doprowadzili piłkarze Lecce.

60'

Denerwują się Azzurri, ponieważ nie klei im się gra. Pozostało jeszcze pół godziny na pokazanie wyższości nad przeciwnikiem.

58'

Azzurri w ataku pozycyjnym, ale jest problem z oddaniem strzału. Futbolówka trafiła w pole karne do Giacomo Raspadoriego, któremu w pojedynku z Samuelem Umtitim udało się wywalczyć jedynie rozpoczęcie od rzutu rożnego.

1
55'

Federico Di Francesco strzelił na 1:1.

52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił F. Di Francesco.

W końcu skończyły się ostrzeżenia dla Napoli. W 52. minucie Lecce doprowadziło do remisu 1:1. Także tym razem gol padł po stałym fragmencie gry. Pierwsze uderzenie Samuela Umtitiego odbiło się od poprzeczki, ale po kilku sekundach piłka znalazła się jeszcze pod nogami Federico Di Francesco. Syn znanego szkoleniowca oddał płaskie uderzenie z kilkunastu metrów i pokonał nim Alexa Mereta.

US Lecce
1
1
51'

Napoli ma skromną przewagę, ale nie chce pójść śladem Interu Mediolan w otwierającym kolejkę meczu z Salernitaną.

49'

I ponownie beniaminek, tym razem od rzutu rożnego. Piłka po dośrodkowaniu zawisła ponad polem karnym Napoli, a tam Andre-Franck Zambo Anguissa nie pozwolił na oddanie strzału po strąceniu futbolówki.

46'

Lecce na samym początku drugiej połowy ostrzegło Napoli i dało do zrozumienia, że nie godzi się z niekorzystnym wynikiem. Dośrodkowanie dotarło niespodziewanie do Remiego Oudina, ale ten nie złożył się do dobrego uderzenia.

czas Druga połowa
komentarz

Obrazki z drugiego starcia w kolejce Serie A.

komentarz

Lecce musi gonić przeciwnika.

komentarz

Skromne prowadzenie Azzurrich.

Czy US Lecce wyrówna po przerwie?
komentarz

Pierwsza połowa spotkania zakończona, a Napoli może i gra bez fajerwerków, ale jest na prowadzeniu 1:0. Na razie decyduje stały fragment gry, który zakończył się strzałem do bramki Giovanniego Di Lorenzo. Beniaminek gra w zdyscyplinowany sposób w obronie, ale nie miał wielu sytuacji podbramkowych do wyrównania.

45'

Doliczone trzy minuty.

43'

Federico Baschirotto znalazł się w dobrym miejscu i zablokował płaskie uderzenie zza pola karnego Hirvinga Lozano.

42'

Jeszcze kilka minut pozostało w pierwszej połowie spotkania, a Napoli powróciło do leniwego wymieniania podań. Znudzili się tym gospodarze, a po przechwycie przeprowadzili kontratak. Problem w tym, że Assan Ceesay był na spalonym i jego uderzenie z ostrego kąta nie miało większego znaczenia.

39'

Najlepsza w pierwszej połowie okazja na doprowadzenie do remisu była w 39. minucie. Dogranie Antonino Gallo z lewego skrzydła powinno zostać podsumowane lepszym uderzeniem przez Assana Ceesaya. Napastnik Lecce wyskoczył między obrońcami Napoli, ale nie dosięgnął piłki w powietrzu.

38'

Na razie strzał Giovanniego Di Lorenzo decyduje o wyniku.

36'

Chwicza Kwaracchelia nie rozpędził się na lewej stronie boiska. Podwoili krycie gospodarze i nie pozwolili na kontynuowanie ataku reprezentantowi Gruzji.

35'

Youssef Maleh oberwał piłką w czułe miejsce, ale jakoś pozbierał się już do grania.

34'

W 34. minucie była szansa na drugiego gola Napoli. Piłka trafiła przed pole karne Lecce do Hirvinga Lozano, a ten zdecydował się na oddanie brawurowego uderzenia. Interweniował na linii Wladimiro Falcone i dobre zachowanie bramkarza dało tylko korner Azzurrim.

1
33'

Żwawsze rozegranie podopiecznych Luciano Spallettiego. Piłka powędrowała na prawą stronę boiska do Hirvinga Lozano, ale Meksykanin nie znalazł tam dla siebie miejsca do wykonania dośrodkowania. Skończyło się jeszcze kilkunastoma krótkimi podaniami.

1
30'

Dwa kwadranse meczu na południu Włoch za drużynami. Na razie nie jest to konfrontacja napakowana po brzegi dogodnymi sytuacjami podbramkowymi.

29'

Bezpośrednio po strzeleniu gola Napoli starało się uspokoić grę i wymienić kilkanaście podań w centrum boiska. Lecce z kolei potrzebowało czasu na podniesienie się po mocnym ciosie Giovanniego Di Lorenzo.

28'

Giovanni Di Lorenzo i 1:0 dla Napoli!

26'

Gospodarze grają w żółto-czerwonych pasiakach oraz analogicznych getrach, a ponadto czarnych spodenkach. Napoli próbowało przyspieszyć atak podaniem crossowym, ale wywalczyło dla siebie jedynie wznowienie wrzutem z autu na połowie beniaminka.

24'

Nie pomogła gospodarzom wideo weryfikacja i Lecce musi organizować się do odrabiania strat. Na razie zaatakowali jednak ponownie podopieczni Luciano Spallettiego, a Andre-Franck Zambo Anguissa wymieniał podania na lewej stronie boiska z Chwiczą Kwaracchelią.

20'

Długo trwa wideo weryfikacja po strzale do bramki.

1
1
18'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Giovanni Di Lorenzo. Asystował mu Kim Min Jae.

Napoli potrzebowało na zdobycie prowadzenia nieco ponad kwadransa. W odpowiednim miejscu i czasie znalazł się kapitan lidera Giovanni Di Lorenzo. Reprezentant Włoch oddał uderzenie na 1:0.

16'

Napoli w ataku pozycyjnym i szuka miejsca do oddania strzału na bramkę beniaminka. Skoncentrowani na swoich pozycjach gospodarze i akurat tym razem nie pozwolili na dojście do dogodnej pozycji.

1
13'

Ostre przewinienie, ale na razie bez żółtego kartonika.

8'

Zdyscyplinowani są na razie w obronie piłkarze z Lecce.

5'

Kim Min Jae interweniował po niebezpiecznie wyglądającym dośrodkowaniu.

3'

Pierwsze ataki zawodników Napoli, którzy grają rozdrażnieni ostatnim niepowodzeniem w starciu z Milanem.

1
czas Start meczu
18:20

Jedenastka Lecce.

18:19

Bartosz Bereszyński i Piotr Zieliński rozpoczną mecz na ławce rezerwowych Napoli.

04:36

Sędzia: Gianluca Manganiello

04:36

Piotr Zieliński w drodze do Lecce.

04:34

Napoli negatywnie zaskoczyło w poprzednim meczu. Azzurri zostali zdemolowani 0:4 przez AC Milan na Stadio Diego Armando Maradona. Nie była to dla podopiecznych Luciana Spallettiego dobra wróżba przed ćwierćfinałem Ligi Mistrzów, w którym również będą walczyć z Rossonerimi.

04:20

Tak w przeszłości piłkarze Napoli i Lecce grali na Stadio Diego Armando Maradona.

04:20

Piłkarze US Lecce powrócili bez punktów z Empoli.

04:19

Za piłkarzami z południa Włoch jest porażka.

04:18

Lecce ma za sobą serię pięciu porażek w lidze włoskiej. Na domiar złego, beniaminek nie strzelił w tych meczach gola. Za beniaminkiem jest przegrana 0:1 z Empoli. Jedyna bramka w tym meczu padła z rzutu karnego. Skutecznym egzekutorem jedenastki jest Francesco Caputo.

1
04:18

Także piłkarze US Lecce mają co wspominać z historii meczów z Napoli.

04:07

W drugim meczu kolejki w lidze włoskiej zmierzą się US Lecce z SSC Napoli. Drużyny mają kompletnie inne cele. Beniaminek chce przypieczętować pozostanie w elicie na następny sezon, a Napoli zamierza powrócić na zwycięską ścieżkę do mistrzostwa Włoch.