(0:0)
Zakończony
Juventus FC
90+8'

Rui Patricio niepokonany w doliczonym czasie! Interwencja po płaskim strzale z kilkunastu metrów.

3
2
90+5'

Szaleje również Massimiliano Allegri i wierzy, że Juventus stać na przeprowadzenie chociaż jednego, skutecznego ataku na Stadio Olimpico.

1
3
90+4'

Tym samym w doliczonym czasie rywalizacja jedenastu rzymian z dziesięcioma turyńczykami. Jose Mourinho nadal pod prądem i prawie wbiegł na boisko, kiedy jego podopieczni musieli organizować się do odparcia ataku Bianconerich.

4
1
90'

Doliczone siedem minut.

1
2
3
1
2
90'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Moise Kean.

W 90. minucie doszło do kuriozalnego zdarzenia. Moise Kean zobaczył czerwoną kartkę za kopnięcie Gianluci Manciniego minutę po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Po gwizdku Moise Kean nie opanował nerwów i postanowił samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość szarpiącemu go rywalowi.

Juventus FC
7
6
3
3
3
89'

Juventus FC. Schodzi: Juan Cuadrado. Wchodzi: Moise Kean.

88'

AS Roma przeniosła grę w pobliże bezrobotnego od dłuższego czasu Wojciecha Szczęsnego. Gospodarze na boisku i na trybunach byli zachwyceni wywalczeniem rzutu rożnego, ponieważ wykonanie tego stałego fragmentu gry dało możliwość zyskania minuty.

85'

W ostatnich minutach najgroźniejsze dla rzymian było niekontrolowane strącenie piłki przez Tammy'ego Abrahama. Nie ma gola samobójczego, ponieważ futbolówka trafiła w słupek Giallorossich i to po raz trzeci w meczu.

81'

Ponownie szansa na doprowadzenie do remisu strzałem z rzutu wolnego. Tym razem piłka została starannie ustawiona przez Angela Di Marię. Reprezentant Argentyny nie ominął muru ustawionego przez Ruiego Patricio. Futbolówka odbiła się rykoszetem i kolejna próba Angela Di Marii zakończyła się tylko rzutem rożnym.

78'

Angel Di Maria oddał uderzenie z dystansu, ale nie pokonał nim dobrze ustawionego Ruiego Patricio. Korner to nie jest łup, z którego cieszył się mistrz świata.

76'

Juventus FC. Schodzi: Filip Kostić. Wchodzi: Paul Pogba.

75'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Filip Kostić za wspomniane przewinienie.

1
1
74'

Awantura na Stadio Olimpico. AS Roma domaga się pokazania czerwonej kartki Filipowi Kosticiowi po starciu z Rogerem Ibanezem.

1
73'

AS Roma. Schodzi: Georginio Wijnaldum. Wchodzi: Edoardo Bove.

wchodzi Wchodzi
Edoardo Bove #52
schodzi Schodzi
73'

AS Roma. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Tammy Abraham.

70'

Coraz mniej czasu pozostaje Bianconerim na odrobienie strat do przeciwnika. Nie zaskakuje, że goście są w posiadaniu piłki i nie zaskakuje, że AS Roma ponownie przesuwa się w komplecie po własnej połowie boiska.

68'

Angel Di Maria posłał odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka została wyekspediowana przez rzymian, a gra została wstrzymana po niebezpiecznym zderzeniu upadającego Juana Cuadrado z Georginio Wijnaldumem.

66'

Bianconeri starają się o kolejne szanse na doprowadzenie do remisu, jednak czas pracuje na korzyść ich przeciwników. Każda minuta przybliża zawodników z wiecznego miasta do odniesienia zwycięstwa.

63'
63'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Spinazzola za ratowanie się faulem.

60'

Juventus FC. Schodzi: Nicolo Fagioli. Wchodzi: Federico Chiesa.

Nicolo Fagioli #44
59'

Szał radości w obozie rzymian, ponieważ trafienie z dystansu Gianluci Manciniego przybliżyło ich do zwycięstwa oraz Ligi Mistrzów. Z kolei Juventus musi szukać sposobu na odwrócenie wyniku.

1
58'

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante za przewinienie taktyczne.

53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gianluca Mancini. Asystował mu Bryan Cristante.

Żaden z piłkarzy odpowiedzialnych przede wszystkim za ofensywę nie otworzył wyniku, ale zrobił to obrońca. Gianluca Mancini podszedł wysoko pod pole karne Juventusu i miał tam wystarczająco dużo miejsca do oddania mocnego uderzenia. Potężnie kopnięta piłka w 53. minucie zaskoczyła Wojciecha Szczęsnego i wylądowała dopiero w narożniku bramki Juventusu. Polak musiał zapomnieć o możliwości zachowania czystego konta, a AS Roma prowadziła 1:0.

49'

Spokojne rozegranie Bianconerich, a piłka krążyła między nimi w bezpiecznej odległości od bramki Ruiego Patricio. AS Roma nie kwapi się nawet do opuszczenia własnej połowy boiska, kiedy pressuje.

1
48'

Przerwa w grze spowodowana urazem Nicoli Zalewskiego. Reprezentant Polski ucierpiał w rywalizacji z Filipem Kosticiem.

1
47'

Pora na emocje związane z drugą połową spotkania. Pierwsza szarża przeprowadzona wewnątrz pola karnego Giallorossich, ale ci nie pozwolili na sprawdzenie Ruiego Patricio jeszcze jednym uderzeniem.

czas Druga połowa
Czy po przerwie padnie minimum gol?
45'

Doliczona minuta.

45'

Juventus miał najlepszą szansę na gola w ostatnich minutach w pierwszej połowie. Głębokie dośrodkowanie zaskoczyło obronę Giallorossich, ale uderzenie z bliska Adriena Rabiota zostało poskromione przez Ruiego Patricio.

40'

AS Roma próbowała zaatakować z wykorzystaniem prawego skrzydła, ale dośrodkowanie Nicoli Zalewskiego ominęło wszystkich zainteresowanych oddaniem strzału zawodników z Rzymu. Bardziej interesujące od zagrania reprezentanta Polski było rozpoczęcie rozgrzewki przez Paula Pogbę.

35'

Na razie dużo walki, mało finezji.

33'

Żółtą kartkę otrzymał Nemanja Matić za przewinienie taktyczne.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Locatelli za faul na Leonardo Spinazzollim.

1
30'

Na tym etapie spotkania obaj bramkarze zmierzyli się z jednym strzałem celnym - Rui Patricio poradził sobie wcześniej ze strąceniem Dusana Vlahovicia po wrzutce z rzutu wolnego.

27'

W 27. minucie Paulo Dybala po raz pierwszy sprawdził strzałem Wojciecha Szczęsnego. Argentyńczyk starał się zdobyć prowadzenie brawurowym uderzeniem zza pola karnego, jednak przygotowany na wszystko reprezentant Polski popisał się obroną.

23'

Dusan Vlahović nie złożył się do uderzenia z linii pola karnego i niepotrzebnie szukał jeszcze zbyt skomplikowanego podania. Nemanja Matić nieco nerwowo, ale ostatecznie skutecznie interweniował.

1
1
1
1
1
21'

Kompletnie nic nie dzieje się pod bramkami. Na razie Rui Patricio zmierzył się z jednym, dość przypadkowym uderzeniem Dusana Vlahovicia. Z kolei Wojciech Szczęsny jeszcze nie zaprezentował żadnej skomplikowanej interwencji między słupkami.

1
1
2
1
2
18'

Nicola Zalewski starł się nie po raz pierwszy tego wieczoru z Adrienem Rabiotem. Francuz nie wszedł w przepychankę z byłym kadrowiczem Czesława Michniewicza i z powodzeniem domagał się podyktowania rzutu wolnego.

1
2
1
1
1
15'

Dla odmiany w rozegraniu AS Roma, jednak kompletnie nic z tego nie wynika. Bianconeri również schowali się w komplecie na własnej połowie boiska i grupka z nich zablokowała uderzenie Paulo Dybali.

1
1
1
1
1
10'

Na razie ostra konfrontacja napakowana przewinieniami. Dobrą informacją dla Jose Mourinho jest pozostanie na boisku Gianluci Manciniego. Nie minęło jednak dużo czasu i ucierpiał Roger Ibanez w kolejnym ostrym starciu z zawodnikiem Juventusu.

1
1
1
1
1
6'

Przerwa w grze jest spowodowana urazem Gianluci Manciniego. Jose Mourinho obrócił się w kierunku ławki rezerwowych i poderwał jednego z podopiecznych do rozgrzewki. Gianluca Mancini ucierpiał w starciu z Dusanem Vlahoviciem.

1
1
1
1
1
4'

Juventus rozpoczął mecz na połowie przeciwnika, a nieco nużące rozgrywanie piłki pozwoliło na wywalczenie rzutu wolnego. Dusan Vlahović strącił piłkę w kierunku bramki po dograniu ze stałego fragmentu gry, ale nie zaskoczył tym Ruiego Patricio.