(0:0)
Zakończony
Lazio Rzym
90+4'

To już ostatnie uderzenie? Matteo Politano nie przebił się przez czujnego Matiasa Vecino. Doświadczony pomocnik był w tym meczu wszędzie, gdzie potrzebowało go Lazio.

1
90+4'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Adam Marusić za niesportowe zachowanie.

1
1
90+2'

W ostatnich minutach to nie gospodarze, a goście mieli najlepszą szansę na poprawienie wyniku. Sergej Milinković-Savić zabrał się za wykonanie rzutu wolnego blisko pola karnego Napoli, a kopnięta przez niego piłka zatrzymała się na poprzeczce!

90'

Doliczone pięć minut.

1
1
1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Eljif Elmas za faul na Sergeju Milinkoviciu-Saviciu.

88'

Po nieudanym dośrodkowaniu Chwiczy Kwaracchelii piłka została przyznana Ivanowi Provedelowi. Denerwuje się trener Luciano Spalletti, ponieważ takie zagrania tylko przybliżają jego zespół do pierwszej w sezonie porażki w Neapolu.

88'

Lazio. Schodzi: Luis Alberto. Wchodzi: Danilo Cataldi.

85'

Lazio broni w komplecie na własnej połowie boiska, a wymagające dużo energii spotkanie odbija się na żywotności rzymian. Niewiele czasu pozostało im jednak do podbicia Stadio Diego Armando Maradona.

1
1
90+3'

SSC Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Tanguy Ndombele.

wchodzi Wchodzi
Karim Zedadka #31
schodzi Schodzi
1
1
82'

Lazio. Schodzi: Mattia Zaccagni. Wchodzi: Matteo Cancellieri.

Matteo Cancellieri #11
1
79'

W 79. minucie bardzo mocno zapachniało wyrównaniem. Cała seria strzałów Napoli została jednak poskromiona. Victor Osimhen trafił w słupek, a dobitka Giovanniego Di Lorenzo nie zaskoczyła Ivana Provedela.

1
1
1
1
76'

Akcja indywidualna Eljifa Elmasa zakończona uderzeniem z dystansu. Próba przyblokowana i Napoli miało jeszcze możliwość sprawdzenia obrony Lazialich dwoma dośrodkowaniami.

75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i Napoli niezmiennie ma problem ze zbudowanymi wynikiem rzymianami. Nie będzie się spieszyć podopiecznym Maurizio Sarrego.

72'

Lazio będzie robić teraz to, co przez prawie całe spotkanie, czyli odpierać ataki Azzurrich. Napoli naciera już z dwoma zmiennikami.

82'

SSC Napoli. Schodzi: Hirving Lozano. Wchodzi: Eljif Elmas.

67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Matias Vecino.

W 67. minucie Lazio przypomniało, że również potrafi zaatakować i tym razem zrobiło to skutecznie. Biancocelesti zdobyli prowadzenie 1:0! Po raz drugi w meczu gospodarzom zagroził Matias Vecino i jego uderzenia nikt nie zatrzymał. Dostał on piłkę od nieostrożnego Chwiczy Kwaracchelii i natychmiast zdecydował się na potężne kopnięcie z dystansu. Nie zablokował tego Piotr Zieliński, nie obronił tego Alex Meret, a piłka znalazła się w siatce blisko słupka.

1
2
4
4
63'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Osimhen za poturbowanie Mattii Zaccagniego oraz Luisa Alberto.

2
1
1
2
2
63'

Ciro Immobile doczekał się podania na wolne pole, ale kiedy dopadł do piłki, zobaczył przed sobą ścianę złożoną z czterech zawodników Napoli. Trudno było cokolwiek zdziałać, ale jednocześnie nie trzeba było oddawać futbolówki prosto pod nogi przeciwnika.

60'

Należy wspomnieć o jeszcze jednym strzale przed wprowadzeniem pierwszego zawodnika z ławki rezerwowych. Piotr Zieliński dostał podanie od Chwiczy Kwaracchelii, ale posłał piłkę obok słupka w bramce Lazio. Nie było to duże pudło.

59'
57'

Szansa na pokonanie Ivana Provedela strzałem z rzutu wolnego za faul Luisa Alberto na Piotrze Zielińskim. Bardzo długie przygotowania, w zasadzie zniknęła minuta z meczu. Ostatecznie Chwicza Kwaracchelia strzelił ponad poprzeczką Lazio.

2
53'

Lazio ma problem z przeprowadzeniem jakiegokolwiek ataku po zmianie stron. Taki napór Napoli powinien prędzej niż później zakończyć się strzałem do bramki Ivana Provedela.

51'

Od dawna Napoli ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i pracuje nad dobraniem się do bramki Ivana Provedela. Ostatnia akcja Azzurrich zakończyła się zablokowanym strzałem Victora Osimhena po podaniu Mathiasa Olivery. Zapachniało golem gospodarzy!

48'

Przerwa w grze spowodowana bolesnym zderzeniem Victora Osimhena z Patriciem. Ucierpiał napastnik Napoli.

1
47'

Piotr Zieliński poderwał się do ataku na połowie Lazio i oddał piłkę Chwiczy Kwaracchelii. Gruzin często musi konfrontować się z kilkoma przeciwnikami jednocześnie, co nie jest takim prostym zadaniem.