SSC Napoli
90'

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88'

Jeszcze jedna szansa na poprawienie wyniku w końcówce podstawowego czasu. Akcja Napoli została przeprowadzona przez Stanislava Lobotę z wykorzystaniem wprowadzonego z ławki rezerwowych Hirvinga Lozano. W ostatnim momencie piłkarze w czarno-zielonych strojach nie pozwolili Meksykaninowi na oddanie uderzenia.

85'
85'

US Sassuolo. Schodzi: Davide Frattesi. Wchodzi: Agustin Alvarez.

wchodzi Wchodzi
Agustin Alvarez #11
schodzi Schodzi
84'

SSC Napoli. Schodzi: Eljif Elmas. Wchodzi: Alessio Zerbin.

Luigi D'Avino #23
81'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Maxime Lopez za ostre przewinienie.

US Sassuolo
1
78'

US Sassuolo. Schodzi: Matheus Henrique. Wchodzi: Kristian Thorstvedt.

Kristian Thorstvedt #42
Matheus Henrique #7
1
78'

US Sassuolo. Schodzi: Nedim Bajrami. Wchodzi: Emil Ceide.

Emil Ceide #15
Nedim Bajrami #20
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu w drugiej połowie, w której nie dzieje się nic specjalnie przełomowego. Napoli ma wydarzenia pod kontrolą większą niż przed przerwą, ale odbija się to na poczynaniach ofensywnych Azzurrich.

70'

Bardzo brawurowa próba pokonania bramkarza Sassuolo. Victor Osimhen udowodnił już w pierwszej połowie, ze stać go na niekonwencjonalne rozwiązania i również tym razem nie zabrakło tak dużo do pokonania Andrei Consiglego.

1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Zieliński za ostre przewinienie.

1
2
1
1
2
65'

Nie szarpią się podopieczni Luciana Spallettiego, którzy w pierwszej połowie dostali kilka ostrzeżeń od Sassuolo. Napoli stara się przede wszystkim grać ostrożnie w obronie i nie pozwolić sobie na nerwówkę. Juz w następnym tygodniu drużyna z Kampanii rozpocznie dwumecz z Eintrachtem Frankfurt w Lidze Mistrzów i będzie to prawdopodobnie trudniejsze wyzwanie niż starcie z Neroverdimi.

60'

Trener Luciano Spalletti postanowił zobaczyć w akcji Piotra Zielińskiego. Polak pojawił się na boisku w 58. minucie zamiast Matteo Politano.

1
1
53'

Żółtą kartkę otrzymał Eljif Elmas za ostre przewinienie.

SSC Napoli
1
1
50'

Stanislav Lobotka uruchomił przytomnym podaniem Victora Osimhena. Z reguły atakowanie z wykorzystaniem Nigeryjczyka jest znakomitym pomysłem, ale tym razem nie przyniosło efektu. Przeciwnicy osaczyli najskuteczniejszego napastnika ligi włoskiej.

48'

Pora na emocje związane z drugą połową spotkania. Andre-Franck Zambo Anguissa starał się kontynuować natarcie Napoli po podaniu crossowym od Giovanniego Di Lorenzo, jednak skoro nie znalazł miejsca na przedostanie się pod bramkę Sassuolo, to wycofał piłkę do Mathiasa Olivery.

komentarz

Napoli na prowadzeniu 2:0 po pierwszej połowie, a zestaw strzelców goli dla Azzurrich to jak jazda obowiązkowa. Pierwsze trafienie było dziełem Chwiczy Kwaracchelii, następnie wynik podwyższył Victor Osimhen. Sassuolo potrafi niebezpiecznie zaatakować, ale nie ma równie skutecznych indywidualności.

45'

Doliczone dwie minuty.

43'

Żółtą kartkę otrzymał Armand Lauriente za przewinienie i późniejsze protestowanie.

Armand Lauriente #45
US Sassuolo
1
40'

Sassuolo próbowało wrócić do walki o punkty w 40. minucie. Armand Lauriente wykorzystał dogranie Davida Frattesiego, które ominęło całą obronę z Neapolu i oddał uderzenie z bliska do siatki. Gol został anulowany z powodu spalonego Gregoire'a Defrela.

1
1
1
37'

Ponownie akcja gwiazdorskiego duetu Napoli. Victor Osimhen zawiesił się na barkach przeciwnika i oddał niecelne uderzenie po dośrodkowaniu Gruzina.

1
1
1
33'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Amir Rrahmani.

Następna szarża Victora Osimhena w 33. minucie przyniosła już gola na 2:0. Najlepszy strzelec ligi włoskiej zaskoczył Andreę Consiglego strzałem przy bliższym słupku.

30'

Minęły dwa kwadranse spotkania w Reggio Emilia i były szanse na zdobycie goli po obu stronach boiska. Na razie jedynym skutecznym zawodnikiem na boisku jest Chwicza Kwaracchelia, którego uderzenie pozwala Napoli być na skromnym prowadzeniu.

26'

Na boisku było sporo przestrzeni, przez co w 26. minucie Victor Osimhen miał miejsce do rozpędzenia się i przeprowadzenia niebezpiecznego ataku. Indywidualna szarża napastnika Napoli zakończyła się uderzeniem w słupek. Nie poradził sobie ponownie w obronie Martin Erlić.

3
2
1
2
1
23'

Rozegranie zawodników w Neapolu było zbyt powolne i Sassuolo poradziło sobie z odzyskaniem piłki pressingiem.

1
1
20'

W 20. minucie było drugie przyspieszenie Sassuolo, ale Gregoire Defrel nie przymierzył w bramkę neapolitańczyków.

2
18'

Ogromne nieporozumienie w ataku Neroverdich, choć przez moment zanosiło się na duże zagrożenie dla bramki Napoli. To dlatego, że piłkarze defensywni Napoli byli kompletnie zdezorganizowani.

2
14'

Zaledwie dwie minuty po pierwszym golu, była szansa na doprowadzenie do remisu. Armand Lauriente zaskoczył zawodników Napoli, którzy chyba jeszcze świętowali zdobycie prowadzenia. Armand Lauriente popisał się rajdem w pole karne Azzurrich i zakończył go strzałem w słupek bramki Alexa Mereta.

1
1
1
12'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia. Asystował mu Mathias Olivera.

W 12. minucie Chwicza Kwaracchelia przyspieszył w swoim stylu na połowie przeciwnika. Gruzin zgarnął piłkę na wysokości koła środkowego, poradził sobie następnie z Maximem Lopezem, Armandem Lauriente oraz Martinem Erliciem. Szalony rajd Chwiczy Kwaracchelii zakończył się płaskim uderzeniem na 1:0 z okolicy linii pola karnego w narożnik bramki Sassuolo.

10'

Akcja podopiecznych Luciana Spallettiego z wykorzystaniem szeroko ustawionego Victora Osimhena. Zbiegnięcie Nigeryjczyka do boku spowodowało brak zawodnika Napoli zdolnego do podsumowania ataku uderzeniem.

7'

Napoli rozpoczęło mecz bez Piotra Zielińskiego w podstawowym składzie, a miejsce Polaka w jedenastce zajął dobrze dysponowany Eljif Elmas. Azzurri znaleźli się na połowie przeciwnika od początku spotkania, ale nie było jeszcze sytuacji podbramkowych.

2
5'

Akcja Napoli z udziałem szeroko ustawionego Eljifa Elmasa. Dośrodkowanie reprezentanta Macedonii Północnej zostało poskromione przez zawodników w czarno-zielonych strojach.

1
2'

Tymczasem rozpoczynamy emocjonowanie się wydarzeniami w Reggio Emilia. Gospodarze w czarno-zielonych pasiakach, a ich przeciwnicy w klasycznych błękitnych koszulkach i getrach, a także białych spodenkach.

1
czas Start meczu
20:34

Zestawienie Neroverdich.

20:33

Bartosz Bereszyński i Piotr Zieliński rozpoczną mecz na ławce rezerwowych Napoli.

15:53

Na początek kolejki w lidze włoskiej zmierzą się US Sassuolo z Napoli. Azzurri mogą już w piątek wykonać następny krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Włoch. Neroverdi rozpoczęli rundę wiosenną złymi wynikami, ale przebudzili się i potrafili między innymi wygrać na terenie Milanu. Napoli powalczy w Reggio Emilia przed wznowieniem rywalizacji w Lidze Mistrzów.