Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

1
8
5
85'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu i słychać na Stadio Diego Armando Maradona pomruk oczekiwania na ostatni gwizdek. Niby człowiek spodziewał się, że Napoli jest zdecydowanie silniejszym zespołem, ale pewnie kibice Juventusu łudzili się oczekiwaniem na bardziej wyrównane widowisko.

1
1
1
1
82'
80'

Zrobił się benefis Napoli, jest jeszcze szansa na debiut Bartosza Bereszyńskiego.

3
2
1
1
79'
77'

Pozostało dograć ten mecz. Gospodarze będą rozkoszować się rewelacyjnym wynikiem, tymczasem piłkarze Juventusu muszą przyjąć chłostę. Bianconeri najchętniej ukryliby się na kilka dni w centrum treningowym, ale na razie świat patrzy.

1
2
3
73'

Juventus FC. Schodzi: Danilo. Wchodzi: Fabio Miretti.

73'

Juventus FC. Schodzi: Angel Di Maria. Wchodzi: Samuel Iling-Junior.

wchodzi Wchodzi
Samuel Iling-Junior #43
schodzi Schodzi
1
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Eljif Elmas. Asystował mu Giovanni Di Lorenzo.

Nie do wiary, upokorzenie Bianconerich. Kibice Juventusu nie pamiętają tak koszmarnego wieczoru. 5:1. Eljif Elmas dokłada cegiełkę do zdemolowania Juventusu swoim strzałem z kilkunastu metrów po podaniu Giovanniego Di Lorenzo.

11
10
4
1
3
70'

SSC Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Mathias Olivera.

69'

Chwicza Kwaracchelia nie ma dość. Jego mocne uderzenie zza pola karnego zostało podręcznikowo zatrzymane przez Wojciecha Szczęsnego.

2
4
2
65'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Chwicza Kwaracchelia.

Wszystko jasne, nie ma czego zbierać z Juventusu. Victor Osimhen dorzuca drugiego gola do asysty. 4:1! Z kolei liczby Chwiczy Kwaracchelii to jeden plus dwa. Nigeryjczyk pokonał Wojciecha Szczęsnego uderzeniem z bliska po wrzutce Gruzina. Obrona Bianconerich - szkoda gadać.

62'

I tak to właśnie wygląda.

1
2
60'

Juventus stracił od początku sezonu ligowego do piątku siedem goli. Tym razem stracił trzy bramki, a mogło ich już być więcej. Nie radzą sobie goście z potężną mocą ofensywną Napoli.

2
1
3
3
57'

Nie ma już na placu Arkadiusza Milika.

6
6
2
2
4
56'
6
3
1
3
4
56'
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Amir Rrahmani. Asystował mu Chwicza Kwaracchelia.

W 55. minucie Napoli odzyskało dwubramkowe prowadzenie! 3:1! Po strzale Victora Osimhena i interwencji Wojciecha Szczęsnego, gospodarze mieli jeszcze korner. Płaskie dogranie Chwiczy Kwaracchelii trafiło kilkanaście metrów przed bramkę do Amira Rrahmaniego, do którego potężnego uderzenia Wojciech Szczęsny nawet nie ruszył.

54'

W 54. minucie interwencja Wojciecha Szczęsnego utrzymała Bianconerich na powierzchni w meczu. Polak przypilnował krótkiego słupka po strzale Victora Osimhena. Nigeryjczyk sekundę wcześniej poradził sobie w banalny sposób z Alexem Sandro po podaniu Piotra Zielińskiego.

1
1
1
51'

Gra wznowiona po urazie Manuela Locatellego, a przyspieszenie Westona McKenniego dało Bianconerim korner. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się ponownie Angel Di Maria, a jego dośrodkowania sprawiają problem gospodarzom.

1
1
1
1
1
50'

Tak to wygląda z bliska.

3
48'

Federico Chiesa staranował medyka z własnego zespołu. Dobrze, że nie przeciwnika, ponieważ byłaby niezła awantura.

2
2
3
1
czas Druga połowa
46'
komentarz

Oto asysta Arkadiusza Milika. Były bardziej finezyjne, ale każda równie istotna w statystykach.

2
1
2
Czy Juventus wyrówna po przerwie?
3
komentarz

Napoli bliżej odniesienia zwycięstwa po 45 minutach. Prowadzenie 2:1 to w największym stopniu zasługa niebezpiecznych Victora Osimhena i Chwiczy Kwaracchelii. Juventus gra jednak poprawny mecz, złapał kontakt, a niewiele brakowało nawet do wyrównania w czasie doliczonym przed przerwą. Całkiem ciekawie.

2
2
1
1
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
1
1
1
1
44'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Danilo za ostre przewinienie.

Juventus FC
2
1
4
3
4
42'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Angel Di Maria. Asystował mu Arkadiusz Milik.

Juventus w pierwszej połowie wrócił do walki dzięki bramce kontaktowej. Mamy asystę Arkadiusza Milika w hicie. Przytomne odegranie Polaka do szalejącego Angela Di Marii, a ten pokonał Alexa Mereta. Ciekawie, jeszcze nie ma co skreślać starego mistrza.

22
14
4
8
7
39'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Chwicza Kwaracchelia. Asystował mu Victor Osimhen.

Napoli uśpiło Bianconerich kilkoma spokojniejszymi minutami, a kiedy przyspieszyło, zrobiło się 2:0! Chwicza Kwaracchelia rozstawia po kątach kolejnego przeciwnika. Było to tak. Dalekie podanie trafiło w pole karne pod nogi Bremera. Brazylijczyk zachował się karygodnie i oddał piłkę ustawionemu blisko Victorowi Osimhenowi. Nigeryjczyk niebawem wykonał podanie do Gruzina, któremu pozostało pokonać płaskim strzałem Wojciecha Szczęsnego.

24
14
5
3
6
37'

Ostatnie minuty meczu podobne do siebie. Gospodarzom znudziło się energiczne atakowanie, ale jednocześnie nie dopuszczają często do zagrażania bramce Alexa Mereta.

1
1
2
1
33'

Victor Osimhen z pierwszym golem przeciwko Juventusowi.

3
2
2
1
31'

Jeszcze rzut rożny i niewiele brakowało Bremerowi do wykorzystania niezdecydowania Alexa Mereta po dośrodkowaniu Angela Di Marii.

2
1
1
1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa szansa na zaskoczenie Napoli z rzutu wolnego. Płasko bita piłka przez Angela Di Marię w kierunku Adriena Rabiota, ale nie zakończyło się to wszystko niebezpiecznym strzałem.

28'

Bianconeri pokazali dwiema akcjami, że niekoniecznie muszą statystować na Stadio Diego Armando Maradona. Z kolei gospodarze przez moment mniej agresywni w pressingu, a to pozwala Juventusowi wreszcie utrzymać się w posiadaniu piłki.

1
1
1
25'

W 25. minucie było premierowe uderzenie celne Bianconerich. Arkadiusz Milik trafił prosto w Alexa Mereta po wrzutce Federico Chiesy.

1
2
1
1
23'

Napoli w ataku pozycyjnym i sporadycznie oddaje piłkę przeciwnikom. Ostatnie rozegranie zostało przerwane, ale tylko na moment przez Bremera.

3
2
1
3
21'

W 21. minucie Juventus odpowiedział na gola ułańską szarżą Angela Di Marii. Osaczony przez kilku przeciwników oddał uderzenie w górną część poprzeczki.

2
1
3
19'

I oto bramka Napoli.

3
3
1
3
1
18'

Z pomocą przychodzi Piotr Dumanowski, nabiło 680 minut.

1
1
16'

Tym samym koniec bicia licznika minut bez straconego gola przez Wojciecha Szczęsnego. Nie będzie rekordu bramkarza obcokrajowca w Serie A. Szkoda.

8
4
3
5
3
14'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen.

Już w 14. minucie Napoli przedarło się przez z reguły żelazną obronę Bianconerich! 1:0! Victor Osimhen znalazł się w odpowiednim miejscu do wykonania dobitki uderzenia Chwiczy Kwaracchelii zatrzymanego przez Wojciecha Szczęsnego.

20
10
4
4
7
12'

Gąszcz zawodników po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Chwiczy Kwaracchelii. Poradził tam sobie Wojciech Szczęsny i poradził sobie z wypiąstkowaniem piłki w bezpieczne miejsce.

3
1
1
10'

Rozbrajająca mina Luciano Spallettiego, kiedy zobaczył, jak piłkarze Napoli wpadli w spalonego w czasie wymiany prostych podań na prawej stronie boiska.

1
1
8'

Agresywnie i skutecznie pressują piłkarze Napoli. Problem w tym, że późniejsza akcja Matteo Politano zakończyła się płaskim dośrodkowaniem pod nogi przeciwnika. Z kolei teraz przerwa spowodowana urazem Angela Di Marii.

2
5'

Zgodnie z zapowiedziami trenera Luciano Spallettiego, Bianconeri oddali piłkę jego podopiecznym. Ostatnie rozegranie zakończone podaniem w pole karne przeciwnika, tyle że prosto do Wojciecha Szczęsnego.

1
2
2
4'

Od 2016 roku nieprzerwanie w meczach Napoli z Juventusem można oglądać Polaków. Ten etap historii rozpoczął się wraz z transferem Piotra Zielińskiego do Azzurrich. Także obecnie jest on na murawie. Z kolei po stronie Juventusu można oglądać Wojciecha Szczęsnego oraz Arkadiusza Milika. Ten drugi w Neapolu rozpoczynał swoją przygodę z calcio.

1
1
2'

Rozpoczęli. Nie będzie problemu z rozpoznaniem drużyn. Napoli w błękitnych koszulkach i getrach, a także białych spodenkach. Juventus w biało-czarnych pasiakach jak przystało na Bianconerich.

3
1
1
czas Start meczu
20:26

Trwa rozgrzewka na Stadio Diego Armando Maradona.

20:19

Piotr Zieliński zagra od początku w Napoli, a Bartosz Bereszyński rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

20:01

W oczekiwaniu na hit.

19:54
19:52

Azzurri na stadionie.

19:52

Napoli powróciło do gry po przerwie mundialowej bez fajerwerków. Drużyna Luciano Spallettiego poniosła pierwszą porażkę w sezonie ligowym i była to przegrana 0:1 z Interem Mediolan. Następnie poradziła sobie z kandydatem do spadku UC Sampdorią. Ten mecz zakończył się wynikiem 2:0.