Podniosła się wrzawa na trybunach. Być może Nicola Murru zagrał piłkę ręką w polu karnym.

2
90'

Rosario Abisso dorzucił cztery minuty regulaminowego czasu gry.

89'

Gołym okiem widać, że goście tylko czekają na ostatni gwizdek sędziego. Tempo meczu osłabło.

85'

Czołówka tabeli Serie A:

1. Napoli 44 pkt

2. Juventus - 37 pkt

3. Milan - 36 pkt

4. Inter - 31 pkt

83'
wchodzi Wchodzi
Daniele Montevago #34
schodzi Schodzi
Ronaldo Vieira #14
1
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Eljif Elmas.

Pewne uderzenie pod poprzeczkę w wykonaniu Elijfa Elmasa i SSC Napoli podwoiło swoje prowadzenie! Emil Audero nie miał absolutnie żadnych szans.

SSC Napoli
6
4
2
80'

Arbiter wskazuje na wapno, Ronaldo Vieira jest wyraźnie niepocieszony.

2
1
79'

Czy Ronaldo Vieira zagrał piłkę ręką? Sędziowie VAR znowu mają twardy orzech do zgryzienia.

78'

Goście domagają się rzutu karnego! Sędzia główny znowu nie reaguje.

78'

I jest nieudana próba Piotra Zielińskiego. Polak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
1
1
76'

Piotr Zieliński szukał sobie miejsca do strzału. Polski pomocnik był skutecznie powstrzymywany przez graczy Sampdorii.

1
2
74'

W drugiej połowie gospodarze ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Alexa Mereta. Bramkarz ma spokojny wieczór w Genui.

1
2
72'
ŻÓŁTA KARTKA
Mehdi Leris #37
1
1
70'

20 minut do końca i nie zapowiada się, by Sampdoria odwróciła losy meczu. SSC Napoli najprawdopodobniej umocni się na pozycji lidera.

1
68'

Kolejny strzał w wykonaniu Stanislava Lobotki. Słowak nie potrafił zaskoczyć Emila Audero.

66'

Stanislav Lobotka huknął zza pola karnego. Piłka przeleciała tuż obok lewego słupka.

1
2
64'

Piotr Zieliński otrzymał szansę od trenera, by zaprezentować się w Genui. Bartosz Bereszyński wciąż przygląda się wydarzeniom boiskowym z ławki.

4
62'

Akcja Sampdorii Genua zakończyła się niecelnym dośrodkowaniem Tommaso Augello. Nic z tego.

1
1
60'
58'

W drugiej połowie podopieczni Luciano Spallettiego nie dopuszczają miejscowych do głosu. Mario Rui oddał niecelny strzał z ostrego kąta.

56'

Miażdżąca przewaga SSC Napoli, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Przyjezdni szukają drugiego gola.

2
3
83'
Flavio Paoletti #36
53'
SSC Napoli
1
2
2
52'

Do środka boiska zszedł Matteo Politano. Skrzydłowy oddał strzał, rykoszet i tylko rzut rożny.

50'

Giovanni Di Lorenzo płasko dośrodkował do Victora Osimhena, który strzałem piętką nie trafił w światło bramki. Sędzia dopatrzył się spalonego.

1
48'

Zrobiło się gorąco pod bramką Sampdorii Genua. Emil Audero ostatecznie zdołał złapać piłkę.

47'

Można spodziewać się, że tak będzie wyglądała duża część drugiej połowy. Goście bez presji wymieniają podania.

1
czas Druga połowa
46'
46'
Gonzalo Villar #4
46'
Filip Djuricic #7
komentarz

Pierwsza połowa obfitowała w emocje. Zespół Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego pewnie zmierza po trzy punkty.

3
2
3
45+4'

Neapolitańczycy chcą spokojnie dotrwać do końca pierwszej połowy. Goście nie forsują tempa od kilku minut.

1
45+2'

Matteo Politano przerzucił piłkę do Chwiczy Kwaracchelii, ten miał mnóstwo miejsca w polu karnym i nie trafił w światło bramki.

45'

Pięć minut doliczył sędzia do pierwszej połowy.

44'
5
3
3
2
2
42'

Gospodarze w dużym stopniu ułatwili zadanie podopiecznym Luciano Spallettiego. SSC Napoli ma bramkową i liczebną przewagę.

3
2
2
1
1
40'

Sędzia nie ugiął się pod presją piłkarzy Sampdorii Genua. Decyzja została podtrzymana.

3
1
1
1
3
38'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Tomas Rincon.

Tomas Rincon bezpardonowo zaatakował wychodzącego na wolną pozycję Victora Osimhena. Arbiter bez zawahania wyciągnął z kieszonki czerwoną kartkę.

11
6
8
3
4
37'

W świetnej dyspozycji jest dzisiaj Victor Osimhen. Utalentowany napastnik poluje na bramkę numer dwa na Stadio Luigi Ferraris.

2
1
1
1
1
35'

Victor Osimhen obrócił się z piłką i został zablokowany przez Jeisona Murillo. Kolejny raz Nigeryjczyk dał się we znaki rywalom.

1
31'

Indywidualna akcja w wykonaniu Chwiczy Kwaracchelii. Gruzin uderzył zbyt mocno, piłka przeleciała nad bramką.

2
2
2
3
2
29'

Mamy wyrównaną rywalizację w Genui. Victor Osimhen zapewnił gościom jednobramkową przewagę, choć SSC Napoli miało mniej sytuacji niż Sampdoria.

2
2
2
2
2
27'

W ostatnich miesiącach Victor Osimhen jest niezawodny. Nigeryjczyk ma już 10 bramek na poziomie Serie A.

4
3
3
3
3
25'

Kolejna próba Sama Lammersa. Piłka poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

1
1
1
1
1
23'

Andre-Franck Zambo Anguissa bez zastanowienia uderzył z powietrza. Emil Audero odprowadził piłkę wzrokiem.

3
2
2
2
2
21'

Mogło być już 2:0. Chwicza Kwaracchelia w ostatniej chwili został zatrzymany przez bramkarza rywali.

1
2
3
4
1
19'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Mario Rui.

Po słabszym początku meczu przyjezdni obejmują prowadzenie! Mario Rui ruszył lewą flanką i wypatrzył wbiegającego w pole karne Victora Osimhena. Nigeryjczyk sprytnym strzałem pokonał Emila Audero.

14
7
2
1
17'

Tym razem Elijf Elmas spróbował swoich sił. Ofensywny pomocnik mocno się przeliczył i spudłował.

1
1
16'

Giovanni Di Lorenzo zacentrował do Victora Osimhena, a ten oddał strzał głową. Emil Audero przeniósł piłkę nad poprzeczką.

1
1
1
1
14'

I znowu blisko! Bram Nuytinck najwyżej wyskoczył do piłki, lecz strzelił tuż obok lewego słupka.

1
13'

Ależ huknął z dystansu Valerio Verre! Alex Meret wyciągnął się jak struna i sparował piłkę do boku.

1
12'

Dynamiczne wejście Elijfa Elmasa w pole karne. Strzał Macedończyka nie mógł zagrozić Emilowi Audero.

1
10'

Manolo Gabbiadini przymierzył z dystansu. Piłka trafiła do koszyczka interweniującego Alexa Mereta.

1
1
9'

Pierwsza sytuacja genueńczyków. Sam Lammers doszedł do głosu w polu karnym i nie trafił w światło bramki.

1
1
1
8'

Dużo zamieszania w pierwszej fazie meczu. Matteo Politano może pluć sobie w brodę, bo zmarnował klarowną sytuację.

2
2
6'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Matteo Politano!

Furę szczęścia miał Emil Audero. Po strzale Matteo Politano piłka była poza zasięgiem bramkarza, ale trafiła w prawy słupek!

6
4
2
1
3
4'

Żółtą kartkę otrzymał Nicola Murru.

1
1
4'

A jednak, zmiana decyzji! Arbiter przyznał "jedenastkę" neapolitańczykom.

1
1
1
4'

Czyżby rzut karny? Andre-Franck Zambo Anguissa upadł po wejściu Nicoli Murru, VAR przygląda się tej sytuacji.

2'

Zespół Luciano Spallettiego szybko przeniósł ciężar gry na połowę Sampdorii Genua. Andre-Franck Zambo Anguissa zwija się z bólu w polu karnym, ale sędzia nie reaguje.