Doliczone trzy minuty.

90'

Żółtą kartkę otrzymał Giacomo Raspadori za brzydki faul w centrum boiska.

88'

Riccardo Saponara miał nieco miejsca przed polem karnym przeciwnika, ale jego uderzenie z dystansu nie dość, żeby było anemiczne, to na domiar złego niedokładne.

85'

Po stracie Giacomo Raspadoriego była szansa na zaskoczenie Napoli szybkim atakiem. Zabrakło dokładności Sofyanowi Amrabatowi w momencie podania do Christiana Kouame.

84'

Zapachniało trafieniem Azzurrich i widać po nich, że zaczyna im się spieszyć. Piłka trafiła pod nogi Matteo Politano, którego nieco zaskakujące uderzenie zza pola karnego zostało obronione przez Pierluigiego Golliniego.

82'

Sporo już roszad personalnych w obu jedenastkach. W zasadzie w ostatnich minutach koncert zmian, a nie interesujących ataków. Pozostaje jednak jeszcze trochę czasu na rozstrzygnięcie tego nieco rozczarowującego pojedynku.

80'

ACF Fiorentina. Schodzi: Riccardo Sottil. Wchodzi: Riccardo Saponara.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Riccardo Sottil #33
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu. Ostatnia szarża Giacomo Raspadoriego zakończyła się płaskim uderzeniem w rękawice Pierluigiego Golliniego. Zmiennik z Napoli miał ochotę na debiutanckiego gola, ale na razie jakość jego uderzenia pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

73'

Sam początek drugiej połowy spotkania należał do Napoli, jednak coraz więcej akcji przeprowadzają podopieczni Vincenzo Italiano. Ostatnia z nich zakończyła się niedopieszczonym uderzeniem Luki Jovicia.

68'

ACF Fiorentina. Schodzi: Lucas Martinez. Wchodzi: Igor Julio.

Igor Julio #98
Lucas Martinez #28
68'

ACF Fiorentina. Schodzi: Giacomo Bonaventura. Wchodzi: Youssef Maleh.

Youssef Maleh #14
68'

Żółtą kartkę otrzymał Luka Jović za ostre przewinienie.

65'

Trener Napoli nie chciał już czekać na błysk Piotra Zielińskiego i Chwiczy Kwaracchelii, dlatego po nieco ponad godzinie postanowił sprawdzić formę dnia innych zawodników. Zmiennikiem Polaka był Eljif Elmas, a zamiast Gruzina wszedł debiutant Giacomo Raspadori.

63'

Groźna akcja Fiorentiny przeprowadzona przez Sofyana Amrabata, Riccardo Sottila oraz Antonina Baraka. Publiczność nie może uwierzyć, że uderzenie Czecha było niedokładne, ponieważ pozycja do pokonania Alexa Mereta wydawała się być naprawdę dogodna.

61'

SSC Napoli. Schodzi: K. Kvaratskhelia. Wchodzi: Giacomo Raspadori.

K. Kvaratskhelia #77
60'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Martinez za ostry wślizg w nogi Hirvinga Lozano.

59'

Już wydawało się, że Fiorentina przeprowadzi niebezpieczny atak, jednak wszystko zostało przerwane w ostatnim momencie przez sędziów z powodu spalonego Riccardo Sottila.

57'

Niebawem pierwsza zmiana w Fiorentinie.

55'

Fiorentina odpowiedziała na ostatnie szanse podbramkowe Napoli. Tym razem to gospodarze ruszyli na połowę przeciwnika. Pierwsza akcja zakończyła się uderzeniem Riccardo Sottila nieznacznie obok bramki Alexa Mereta, a druga zbyt agresywnym zachowaniem Luki Jovicia na linii pola karnego.

51'

Napoli próbuje pokazać więcej atutów piłkarskich po przerwie. Akcja Piotra Zielińskiego dała rzut wolny na połowie przeciwnika i po wrzutce główkował niecelnie Amir Rrahmani. W 51. minucie już bardzo mocno zapachniało prowadzeniem Azzurrich po dośrodkowaniu Chwiczy Kwaracchelii, ale zabrakło dokładnego strzału.