3
2
1
90'

Donnarumma po raz kolejny! Tavares urwał się lewą stroną, dograł piłkę w pole karne, ale Vitinha z pięciu metrów strzelił w sam środek bramki!

4
4
1
1
1
89'

Messi faulowany przy wyjściu do kontry. Przekroczył przepisy Kolasinac.

1
1
1
1
3
88'

Powoli kończy się ten mecz. PSG włączyło tryb ekonomiczny.

2
2
1
1
1
86'

Payet podawał prostopadle do Vitinhii. Trochę za mocno, a poza tym źle zachował się napastnik OM i nie opanował piłki.

3
3
2
1
1
83'

Messi w polu karnym, ale zabrakło decyzji o strzale. Zawahał się Argentyńczyk i ostatecznie stracił piłkę.

1
1
2
1
3
81'

Olympique Marsylia. Schodzi: Cengiz Under. Wchodzi: Vitinha.

wchodzi Wchodzi
Vitinha #9
schodzi Schodzi
81'
Azzeddine Ounahi #8
1
1
1
1
1
80'

Po rzucie wolnym przewrotką strzelał Balerdi. I na tym zakończmy.

2
2
1
1
1
77'

Odbiór PSG na połowie rywala, Vitinha od razu podawał prostopadle do Messiego, ale ten nie zdołał minąć Balerdiego w polu karnym.

1
1
1
1
2
76'
4
3
3
3
3
74'

Korner dla Marsylii. Veretout wrzucał i w zasadzie było po temacie, bo Donnarumma nie miał sobie równych na piątym metrze.

2
2
1
1
1
71'

Próba kolejnej dwójkowej akcji Messiego z Mbappe, ale ten pierwszy przesadził i podawał niedokładnie na wolne pole.

1
3
1
1
3
68'

Nuno Tavares oddał soczysty strzał zza pola karnego, jednak nie zaskoczył tym Donnarummy.

1
4
1
2
1
66'
1
1
2
1
2
65'

Co za interwencja. Donnarumma ratuje PSG! Błąd Danilo i Marquinhosa, którzy dopuścili Alexisa Sancheza do strzału głową z pięciu metrów. Kibice już widzieli piłkę w siatce, ale znakomtym refleksem na linii popisał się golkiper gości!

4
4
1
1
1
64'

Nuno Mendes dynamicznie wbiegł w pole karne, chciał jeszcze wycofać piłkę Messiemu, ale został zablokowany. Był jednak spalony w tej sytuacji.

3
2
2
2
2
63'

Gubi się Marsylia. Kibice się irytują, bo ich zespół nie jest w stanie zrobić nic w ofensywie.

1
2
1
1
1
61'
Warren Zaire-Emery #33
4
2
2
1
1
59'

Marsylia stara się coś zrobić w ataku pozycyjnym, ale nie za bardzo ma pomysł na przedostanie się pod pole karne PSG.

3
1
1
1
1
58'

Mbappe płasko strzelił zza pola karnego i tym razem pewnie broni Pau Lopez.

1
1
1
1
3
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kylian Mbappe. Asystował mu Lionel Messi.

Oni są niesamowici! Zaczął akcję Fabian Ruiz, ale potem zadziała się magia. Mbappe oddał piłkę do Messiego i ruszył w pole karne. Dostał idealne podanie i strzałem z powietrza lewą nogą pokonał Pau Lopeza!

Paris Saint-Germain
7
4
2
2
3
53'

Marnuje sytuację Alexis Sanchez. Wyszedł poza pole karne Donnarumma, ale rywal nie potrafił tego wykorzystać, bo strzelił niecelnie!

1
2
1
2
2
52'

Mbappe przed szansą na kolejnego gola! Doskonała dwójkowa akcja z Vitinhą w polu karnym Marsylii, ale strzelił głową minimalnie obok słupka!

3
2
3
2
2
49'

Rongier miał dobry pomysł, lecz podawał za mocno do wbiegającego w pole karne Malinowskiego.

1
2
2
2
1
48'

Fabian Ruiz szukał Mbappe prostopadłym podaniem, ale ten nie oszukał obrońcy i nie zdobył przestrzeni.

2
1
2
1
1
46'

komentarz

Po pierwszej połowie PSG jest na komfortowym prowadzeniu w Marsylii. 2:0 to najniższy wymiar kary.

3
3
1
2
1
45+3'

Strzał Alexisa Sancheza nad bramką, choć Donnarumma i tak interweniował.

3
2
2
1
1
45+1'

Będzie okazja w samej końcówce pierwszej połowy. Faulowany tuż przed polem karnym Malinowski!

3
3
4
3
2
45'

7
4
2
2
2
44'

Niewiele dzieje się na murawie. PSG kontroluje spotkanie. Marsylia jeszcze bez celnego strzału.

5
5
2
2
1
41'

Wreszcie jakaś próba OM. Nuno Tavares pokusił się o strzał z dalszej odległości, ale piłka przeleciała obok bramki. Kontrolował sytuację Donnarumma.

5
2
3
2
2
39'

Marquinhos nieoczekiwanie ruszył do ataku. Kompletnie stracili go z radaru gospodarze, ale Brazylijczyk w dogodnej sytuacji strzelił obok słupka.

5
2
2
3
2
39'

Mbappe marnuje stuprocentową szansę! Messi przebiegł kilkadziesiąt metrów, w końcu znalazł miejsce do podania do Mbappe, który znalazł się sam przed Pau Lopezem, ale zlekceważył sytuację i nie oddał nawet strzału!

1
4
37'

Od gola na 0:2 zespół OM w zasadzie nie istnieje. Uszło z nich powietrze.

1
4
2
1
2
36'

Kontra gości, ale tym razem źle zachował się Mbappe. Strzelił wysoko nad bramką zza pola karnego.

5
4
3
7
3
33'

Powinno być 3:0! Kapitalna akcja Nuno Mendesa. Płaskie zagranie wzdłuż pola karnego, ale z pięciu metrów Messi fatalnie pudłuje prawą nogą!

4
3
5
8
8
31'

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale nie zamknął tego Kolasinac. Piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym.

4
1
3
2
2
30'

Bardzo szybko kończą się emocje w tym spotkaniu. Messi z Mbappe w dwójkę rozmontowali defensywę gospodarzy.

3
1
1
1
1
29'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Kylian Mbappe.

Szybki nokaut! Teraz to Mbappe asystuje, a Messi strzela gola. Francuz był na lewym skrzydle, poczekał, dostrzegł wbiegającego w pole karne Messiego i podał mu idealnie, na centymetry. To była formalność!

15
10
1
1
3
28'

Bailly strzelił gola z kilku metrów, ale nie został on uznany, bo pomagał sobie ręką przyjmując piłkę obrońca Marsylii.

1
2
2
1
1
27'

Malinowski taktycznie trzymany za koszulkę przez Mukiele. Bez kartki, choć gospodarze mocno protestują.

1
2
2
1
1
25'
GOOOOOOL!!!

Można chwalić Marsylię, ale wystarczy, że zostawi się trochę przestrzeni dla Mbappe i goście są po prostu zabójczo skuteczni! Messi zagrał prostopadle do Mbappe, a ten mocnym strzałem pokonał Pau Lopeza!

14
10
1
1
2
25'

Dośrodkowanie Kolasinaca, ale Alexis Sanchez nie ma szans w powietrznej walce z Ramosem.

2
1
1
1
1
24'

Podostrzyli paryżanie, bo nie potrafią odebrać piłki. Marsylia ma coraz większą przewagę w tym meczu.

2
1
1
2
1
21'

Malinowski miał chęć strzału z dystansu, lecz w pewnym momencie się zawahał. Chciał uderzyć w drugie tempo, ale zgubił piłkę.

2
4
2
3
2
20'

Na razie brakuje jeszcze klarownych szans, ale lepiej w ofensywie wygląda Marsylia. PSG póki co dość dyskretne z przodu.

1
1
3
2
1
18'

Guendouzi wrzucił piłkę w pole karne, odegrał ją klatką Alexis Sanchez, ale strzelający Nuno Tavares fatalnie skiksował.

4
1
3
1
1
18'

Ruszył prawym skrzydłem Alexis Sanchez, ale nie miał szans, by dojść do zbyt mocnego podania po linii bocznej.

4
1
1
1
1
16'

Kimpembe zniesiony na noszach.

2
2
2
6
2
15'
2
2
2
7
2
14'

Kimpembe nagle padł na murawę. Wygląda to na jakiś problem z plecami.

2
2
2
7
2
13'

Tymczasem chwilę wcześniej urazu doznał Kimpembe. Konieczna będzie zmiana!

5
12'

Niebywałe, ależ kontrę zmarnowała Marsylia! Malinowski zagrał idealnie do rozpędzonego Nuno Tavaresa, ten był już w polu karnym, ale za długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany!

1
10'

Kombinacyjna akcja Mbappe i Messiego. Argentyńczyk zatrzymany przez Balerdiego na dwudziestym metrze.

1
1
2
2
2
9'

Mieli trzy rzuty rożne z rzędu gospodarze, jednak nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Donnarummy.

1
1
7'

Guendouzi strzelał z ostrego kąta i kolejny raz na drodze stanął Kimpembe.

1
1
7'

Kimpembe wybija pilkę wślizgiem na rzut rożny. Od razu podniosła się atmosfera na trybunach.

1
1
5'

Po centrze Mbappe sytuacyjny strzał oddał Fabian Ruiz. Nie ryzykował Pau Lopez i odbił piłkę spadającą na poprzeczkę.

2
1
2
2
1
4'

Mbappe w polu karnym. Efektownie uciekł do lewej nogi, ale zablokował ten strzał Nuno Tavares.

2
1
2
1
1
4'

Dośrodkowanie Mukiele z prawej strony było niedokładne. Nie doszedł do strzału Mbappe, który zaczął tę akcję PSG.

2
1
2
1
2
3'

Nikt nie odstawia nogi. Verratti bardzo ostro zaatakowany przy linii bocznej przez Kolasinaca.

2
1
1
1
2
1'

Clement Turpin gwizdnął po raz pierwszy. Rozpoczynamy hit we Francji!