(0:0)
Zakończony
Chelsea FC
komentarz

Koniec! Dość jednostronne derby Londynu za nami. Tottenham pewnie pokonał Chelsea 2:0!

1
1
1
1
2
90+5'

Hoejbjerg dał się sfaulować na środku boiska. Taktyczny majstersztyk. Tu już nic nie powinno się wydarzyć. Kradną cenne sekundy gospodarze.

2
1
1
1
1
90+4'

W sektorze gości widać już sporo wolnych miejsc.

1
1
1
1
1
90+3'

Pedro Porro popsuł kontrę Tottenhamu. Podawał w kierunku Sona, jednak przecenił możliwości szybkościowe Koreańczyka.

1
1
1
1
1
90+2'

Na stojąco Chelsea. Nie ma elementu zaskoczenia, a bez tego trudno będzie zaskoczyć dobrze broniący zespół Tottenamu.

1
1
1
1
1
90'

Sędzia doliczył minimum sześć minut.

1
1
1
1
1
89'
1
1
1
1
2
86'

Mudryk strzelał z dystansu, jednak bardzo się pomylił.

1
1
1
2
2
85'

Dośrodkowanie Enzo Fernandeza w pole karne, ale zabrakło ataku na piłkę. Pewnie interweniuje Forster.

2
2
1
1
1
83'
83'
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Harry Kane. Asystował mu Eric Dier.

2:0 dla Tottenhamu! Son zacentrował z rzutu rożnego, trącił piłkę Dier, a z bliska formalności dopełnił Harry Kane!

4
1
1
3
4
79'
78'

Chilwell z rzutu rożnego, ale bez problemu radzą sobie z tym dośrodkowaniem gospodarze.

1
1
1
1
1
75'

Minimalnie niecelny strzał Richarlisona zza pola karnego. Znowu wszystko zaczęło się od agresywnego odbioru piłki.

1
2
1
2
1
74'
ŻÓŁTA KARTKA
2
2
1
1
2
73'

Kłopoty chyba zażegnane. Chodziło o problem w komunikacji między sędziami.

1
1
1
1
1
71'

Tymczasem sędzia Attwell udał się za boisko. Kolejne problemy techniczne.

1
1
1
1
1
71'

Kane podał doskonale na kilkadziesiąt metrów. Davies szukał w polu karnym Richarlisona, ale dośrodkowanie okazało się mało precyzyjne.

1
1
1
1
1
70'

Enzo Fernandez i Sterling wymienili podania na małej przestrzeni, ale Argentyńczyk niepotrzebnie podawał górą w pole karne. Sterling powalczył o piłkę, ale trudno tu mówić o strzale. Bardziej podanie do bramkarza.

1
1
1
1
1
67'

Pograli kombinacyjnie goście. Podanie Joao Felixa, odegranie piętą Mounta, ale Havertz był o ułamek sekundy spóźniony i nie zdołał oddać strzału. Wcześniej interweniował Forster.

1
1
1
1
1
66'

Odebrali piłkę gospodarze przy polu karnym Chelsea. Kane od razu zagrywał w pole karne, ale Davies nie jest najwyższym zawodnikiem na świecie i nie miał szans oddać strzału.

1
1
1
1
1
64'

Tottenham kontroluje wydarzenia na boisku. Goście w drugiej połowie mieli tylko jeden kontakt z piłką w polu karnym.

2
2
1
1
1
62'
62'
60'

Dier zablokował strzał Joao Felixa zza pola karnego.

1
1
1
1
1
59'

Faul taktyczny Walijczyka i sędzia nie miał wątpliwości. Szybko wyciągnął kartkę.

1
1
1
1
1
59'
2
1
1
1
1
58'

Szykują się kolejne zmiany w Chelsea. Zakaria zdjął już dres i powoli przygotowuje się do wejścia.

1
1
1
1
1
56'

Mądrze broni się Tottenham. Cały zespół pracuje w defensywie, nawet Kane ustawiony na 40. metrze od własnej bramki.

1
1
1
1
1
55'

Po krókiej przerwie gra została wznowiona. Chelsea próbuje coś zrobić w ataku pozycyjnym, ale nie jest w stanie zagrozić bramce Forstera.

1
1
1
1
1
53'

Emerson wrzucał z prawej strony, ale Richarlison nie wygrał walki w powietrzu. I chyba jeszcze przy okazji faulował w ofensywie.

1
1
1
1
1
52'

Druga połowa wreszcie zaczyna przypominać derby Londynu. Sporo się dzieje, choć głównie na połowie Chelsea.

2
2
1
1
2
49'

Wreszcie świetnie zebrali się do kontry przyjezdni, ale Romero w ostatniej chwili zablokował podanie Sterlinga do niepilnowanego na prawym skrzydle Ziyecha.

2
2
1
1
1
49'

Nie ma Chelsea w drugiej połowie. Zdecydowana przewaga Tottenhamu.

1
1
1
1
2
46'
GOOOOOOL!!!

Ależ to jest początek w wykonaniu Tottenhamu! Złe wybicie gości, przejął piłkę Skipp i mocno przymierzył zza pola karnego. Kepa zaskoczony, miał futbolówkę na ręce, ale nie zdołał zapobiec utracie gola!