Koniec! Liverpool wygrywa z osłabionym Newcastle 2:0!

Diogo Jota spokojnie mógł mieć już tu hat-tricka. Teraz minął Dubravkę, ale wyrzucił się do boku i nie dał rady skierować piłki między słupki.

90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

90'

I jeszcze jedno kapitalne dośrodkowanie w pole karne. Diogo Jota efektownie złożył się do strzału głową, ale piłka tym razem przeleciała minimalnie obok słupka!

88'

Po kolejnym dobrym dośrodkowaniu z boku boiska Diogo Jota fatalnie pudłuje z pięciu metrów.

88'

Dośrodkowanie Elliotta na dalszy słupek, odegranie van Dijka i zabrakło kogoś do strzału na piątym metrze.

86'

Ryzykowane podanie do tyłu do Alissona. Brazylijczyk podjął się interwencji poza polem karnym i nie popełnił błędu.

84'

Fabinho chciał ładnie, technicznie zagrać w pole karne, ale na drodze stanął Longstaff. Brazylijczyk sugerował, że doszło do zagrania piłki ręką. Arbiter był innego zdania.

1
81'

Przechwyt gości w polu karnym przeciwnika, ale strzał Salaha był zbyt lekki. Pewnie broni Dubravka.

80'

Salah uniknął spalonego, była niezła kontra Liverpoolu, ale dobrze wrócił za akcją Ritchie i wybił piłkę poza boisko.

79'

Zbyt mało jest takich akcji ze strony Newcastle. Brak sił daje o sobie znać. Cały czas muszą biegać za piłką.

77'

Dobre dośrodkowanie Ritchiego z lewej flanki. Dwóch zawodników Newcastle było dobrze ustawionych na piątym metrze, ale w ostatniej chwili podbił piłkę van Dijk.

75'

Mogło być 0:3. Robertson dostał dobre podanie, był sam przed bramkarzem, ale zamiast strzelać, szukał podania do Salaha. Niepotrzebnie, bo Egipcjanin był spóźniony i nie oddał strzału.

73'

Cóż, niewiele dzieje się na boisku. Newcastle nie potrafi przedostać się w okolice pola karnego. Trudno wyobrazić sobie, by gospodarze nagle mieli przeprowadzić szturm i rzucić wszystkie siły do ataku.

1
1
70'
70'

Już szykowana była zmiana, ale Joelinton pokazał, że czuje się dobrze i nie musi zejść z boiska.

69'

I kolejny uraz, tym razem w ekipie Newcastle. Pomocy medycznej potrzebuje Joelinton.

68'

Elliott pokusił się o strzał zza pola karnego, był lekki rykoszet, ale nie utrudniło to interwencji Dubravce.

67'

Na spalonym złapani gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W ten sposób trudno będzie o odrobienie strat.

1
1
66'

Próbuje Newcastle, ale nie jest w stanie przebić się przez defensywę Liverpoolu.

63'

W odpowiedzi Diogo Jota mocno uderzył z ostrego kąta... piłka poleciała na aut.

61'

Niecelny strzał Saint-Maximina z narożnika pola karnego po szybkiej kontrze.

59'

Liverpool FC. Schodzi: Stefan Bajcetić. Wchodzi: James Milner.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Stefan Bajcetić #43
59'
58'

I to chyba koniec meczu dla Urugwajczyka. Trzyma się za lewy bark i opuszcza boisko.

57'

Kontratak Liverpoolu, mogło być 3:0! Darwin Nunez ruszył lewym skrzydłem, złamał akcję do środka, ale Dubravka obronił uderzenie przy dalszym słupku!

55'

Mieli okazję gospodarze. Doskonała centra Trippiera z rzutu rożnego, ale Schaer nie trafił w bramkę!

54'

Darwin Nunez upadł na bark i potrzebował pomocy medycznej.

53'

Darwin Nunes wycięty przy linii końcowej przez Trippiera, ale nie ma rzutu wolnego dla Liverpoolu, tylko dla Newcastle. Sędzia uznał, że Urugwajczyk uderzył kolanem swojego przeciwnika, gdy upadał na murawę.

52'

A jednak znaleźli przestrzeń gospodarze. Po dośrodkowaniu Saint-Maximina z prawej strony Isak znalazł się niepilnowany w polu karnym, ale uderzył nad poprzeczką!

52'

Na razie niewiele dzieje się w drugiej połowie. Liverpool ma ten mecz pod kontrolą i nie dopuszcza rywala do groźnych sytuacji, samemu czekając na jakąś kontrę.

50'

Znowu świetny rajd przeprowadził Saint-Maximin, jednak rzuca się w oczy brak wsparcia ze strony partnerów z drużyny. Zbyt małą liczbą zawodników atakuje Newcastle.

48'

Longstaff oberwał piłkę w twarz po niefortunnym wybiciu przez Joelintona. Gra przerwana, bo zawodnik Newcastle jest wyraźnie zamroczony.