Manchester City. Schodzi: Rodri. Wchodzi: Cole Palmer.

Kolizja Declana Rice'a z Kevinem De Bruyne. Obaj piłkarze nie doznali poważnego urazu i Kurt Zouma pomógł im sprawnie powrócić do gry.

1
1
1
82'

Vladimir Coufal poderwał się do ataku na prawej stronie boiska. Blisko zawodnika West Hamu United znajdował się Joao Cancelo i zablokował dośrodkowanie, po którym futbolówka miała trafić do Gianluci Scamacci. Konsekwentnie bronią goście i nie pozwalają na częste zagrażanie Edersonowi.

1
1
75'

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

73'

West Ham United stracił impet sprzed drugiego gola Erlinga Haalanda. Na przebudzenie dla zespołu i publiczności było uderzenie Gianluci Scamacci, obronione przez Edersona. Nawet w razie trafienia do siatki, nie byłoby gola z powodu spalonego.

2
1
69'

Gra wznowiona po przerwie na napoje.

2
1
65'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Kevin De Bruyne.

Obywatele poczuli się nieco zagrożeni i szybko ripostowali golem na 2:0. W 65. minucie Kevin De Bruyne posłał perfekcyjne podanie prostopadłe do rozpędzonego Erlinga Haalanda. Sprowadzony latem napastnik nie miał w pobliżu żadnego przeciwnika i z zimną krwią pokonał Alphonse'a Areolę w sytuacji sam na sam.

2
2
1
1
1
62'

Manchester City z pierwszym tak interesującym atakiem po przerwie. Nikomu nie udało się dostawić stopy do płaskiego dośrodkowania Kevina De Bruyne. W odpowiedzi uderzenie Saida Benrahmy, ale z powodu braku dokładności nie musiał interweniować Ederson.

1
1
1
60'

Dwie zmiany zaproponowane przez menedżera West Hamu United. Na boisko został wprowadzony między innymi doskonale znany z włoskich boisk Gianluca Scamacca. Ma on pokazać na desancie więcej niż pokazał Michail Antonio. Ponadto na placu zameldował się Said Benrahma zamiast bezproduktywnego Manuela Lanziniego.

1
1
56'

Ederson wyekspediował piłkę sprzed nadbiegającego przeciwnika.

1
1
54'

W 54. minucie możliwość zatrudnienia Edersona miał Declan Rice, ale huknął zdecydowanie za wysoko. Niebezpieczna akcja West Hamu United była konsekwencją straty Ilkaya Guendogana w pobliżu własnego pola karnego.

2
1
52'

Zanosi się na zmiany w zespole z Londynu.

2
1
50'

Michael Antonio nie utrzymał się w posiadaniu piłki pod naporem przeciwnika. Napastnikowi West Hamu United nie udało się nawet wypracować wznowienia wrzutem z autu na wysokości koła środkowego. Futbolówka została przyznana mistrzom Anglii.

1
1
48'

West Ham United w bordowych koszulkach i getrach, a także białych spodenkach. Do tego klasycznie błękitne elementy na strojach gospodarzy. Z kolei Manchester City w żółto-czarnych pasiakach.

1
1
1
czas Druga połowa
Czy West Ham United wyrówna po przerwie?
1
1
2
komentarz

Pierwsza połowa meczu podsumowana ostatnim gwizdkiem przez Michaela Olivera. Nie ma już na boisku Łukasza Fabiańskiego, który musiał zejść z powodu urazu będącego konsekwencją zderzenia z Erlingiem Haalandem. Jego zmiennik Alphonse Areola doprowadził do rzutu karnego, z którego na 1:0 strzelił Norweg.

2
2
2
45+3'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Joao Cancelo za ostre przewinienie.

1
1
45'

Doliczone cztery minuty.

1
1
40'

Manchester City miał wcześnie możliwość powiększenia swojego prowadzenia, ale nie przekuł w drugiego gola rzutu wolnego. West Ham United powinien jak najwcześniej budzić się, ponieważ po obiecującym początku, stał się tłem dla podopiecznych Pepa Guardioli.

2
1
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Erling Haaland.

Nierozgrzany zmiennik Łukasza Fabiańskiego nie popisał się i w 35. minucie sprokurował rzut karny. Spóźniony Francuz podciął pędzącego w polu karnym Erlinga Haalanda. Norweg sam zabrał się za wykonanie jedenastki i pewnym uderzeniem zdobył pierwszego w karierze gola w Premier League. Manchester City wyszedł na prowadzenie 1:0 w kwadransie poprzedzającym przerwę.

4
4
2
2
2
35'

Alphonse Areola podciął Erlinga Haalanda w polu karnym.

1
1
1
1
33'

Było trochę zamieszania spowodowanego urazami w ostatnich minutach spotkania. W jednej z sytuacji, między zmianami, zapachniało prowadzeniem Manchesteru City, jednak nie ma gola po strzale do siatki Kevina De Bruyne. Powodem był spalony w momencie wcześniejszego podania do Ilkaya Guendogana.

2
3
2
30'

Tym razem przerwa w grze jest spowodowana urazem Michaela Antonio.

1
1
28'

Będzie jednak zmiana za Łukasza Fabiańskiego.

4
1
26'

Łukasz Fabiański został wcześnie w tym meczu sprawdzony kilkoma dośrodkowaniami. W jednym ze starć w polu karnym oberwał boleśnie i przez moment było zagrożenie, że konieczna będzie zmiana za byłego reprezentanta Polski. Ten daje jednak do zrozumienia Michaelowi Oliverowi oraz zatroskanemu Erlingowi Haalandowi, że jest w stanie pozostać na posterunku.

1
3
1
23'

Przerwa na napoje.

3
1
19'

Ponownie przetestowany został Łukasz Fabiański. Tym razem były reprezentant Polski interweniował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Phila Fodena. Nie było w pobliżu żadnego z podopiecznych Pepa Guardioli i dlatego nie było strzału.

1
1
1
15'

Łukasz Fabiański popracował na przedpolu i na zakończenie pierwszego kwadransa meczu poradził sobie z dośrodkowaniem Kyle'a Walkera.

1
1
12'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem jednego z podopiecznych Pepa Guardioli.

1
1
10'

Coraz odważniej atakuje faworyt z Manchesteru. Piłka została skierowana na skrzydło do domagającego się już wcześniej podania Jacka Grealisha. Problem w tym, że dośrodkowanie zostało zablokowane przez ustawionego w odpowiednim miejscu w defensywie Kurta Zoumę.

2
1
1
3'

West Ham United starał się wcześnie dać do zrozumienia przeciwnikom, że będzie grać aktywnie i ofensywnie. Pierwsza szansa na zdobycie prowadzenia dla zespołu z Londynu, a przed nią stanął Jarrod Bowen. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie przebił się przez obrońców z Manchesteru.

2
1
1
czas Start meczu
02:26

Ostatnio Sergio Aguero wbił szpileczkę Pepowi Guardioli.

02:22

Podopieczni Pepa Guardioli mają za sobą jeden, nieudany mecz o stawkę.

1
1
2
02:21

W poprzednim sezonie Manchester City ponownie okazał się najlepszym klubem w Premier League. Podopieczni Pepa Guardioli zafiniszowali na pierwszym miejscu w tabeli i zostali mistrzami Anglii. Z kolei West Ham United był na siódmej lokacie, która pozwoli ponownie wystąpić w europejskich pucharach.

1
1
02:16

West Ham United wybierał nietypowe pomysły na wzmocnienie w letnim oknie transferowym.

02:16

David Moyes przed starciem z Manchesterem City.

1
1
02:13

Łukasz Fabiański wypowiedział się w sprawie niedoszłego transferu Piotra Zielińskiego do West Hamu United.

1
1
02:12

Pierwszym przeciwnikiem Manchesteru City w nowym sezonie Premier League będzie West Ham United, który w poprzednim sezonie wystąpił w europejskim pucharze, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, a w letnim oknie transferowym starał się o sprowadzenie Piotra Zielińskiego.