Fortuna I liga: 16. kolejka
28 paź 2022 20:30
komentarz

Koniec! Euforia na ławce Wisły, która wygrywa pierwszy raz w lidze od 20 sierpnia!

21
14
3
1
90+4'
90+3'

Kulawiak dostał podanie, ale w polu karnym dość brutalnie "przestawił" go Colley. Na pograniczu faulu, natomiast sędzia uznał to za czystą interwencję.

16
8
1
1
90+1'

Podpalił się Szumilas i strzelił nad bramką.

9
8
3
1
2
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

3
3
3
90'

Żyro sprokurował groźny rzut wolny niedaleko bocznej linii pola karnego.

2
3
3
90'

Blisko gola samobójczego Jarocha! Ostatecznie piłka minimalnie mija bramkę!

1
3
3
88'

Powinno być 3:1! Rodado poklepali z Fernandezem, ale kończył wszystko strzałem z bliska Młyński! Trafił jednak prosto w Gliwę!

3
1
4
7
88'

Fatalne dośrodkowanie Szumilasa z rzutu rożnego. Piłka całym obwodem przekroczyła linię końcową.

8
3
1
1
86'

Wisła zmusza gospodarzy do długich podań, a większość piłek jest zbierana przez zawodników w czerwonych koszulkach.

10
4
1
85'
85'
84'
ŻÓŁTA KARTKA
Wisła Kraków
3
81'

Dziesięć minut do końca. Pawłowski nie opanował piłki po mocnym wyrzucie z autu. Od bramki grę wznowi Broda.

80'

Wisła nie dopuszcza rywali do strzałów z okolic pola karnego. Od razu jest doskok, asekuracja. Wyciągnęli wnioski goście po słabym pierwszym kwadransie i później trudno się do czegoś przyczepić.

9
2
1
78'
wchodzi Wchodzi
Antoni Kulawiak #99
schodzi Schodzi
Ołeksij Bykow #2
78'
Marek Fabry #11
75'
Zagłębie Sosnowiec
3
74'

Zagłębie nie za bardzo ma argumenty, by zrobić coś w ofensywie. Wisła zdaje się kontrolować spotkanie.

11
2
1
71'

I mamy decyzję - bramka nie zostanie uznana. Był faul na Daliciu.

19
71'

Sytuacja jest analizowana przez VAR.

5
1
3
70'

Gliwa obronił mocny strzał Fernandeza zza pola karnego, po chwili Rodado strzelił na 3:1, ale sędzia dopatrzył się chwilę wcześniej faulu na Daliciu.

2
1
69'
Bartosz Talar #18
69'

Szeroko ustawiony Bryła, dostał podanie, ale był na spalonym.

67'

W odpowiedzi Bryła z dystansu. Pewnie broni Broda.

66'

Rodado do Fernandeza, jednak strzał zablokowany. Mimo wszystko był minimalny spalony.

65'

Gojny z jeszcze jednym dośrodkowaniem, ale brakuje ludzi w polu karnym i Zagłębie nie oddało nawet strzału.

1
1
62'

Raz jeszcze wrzucał Szumilas, ale oddalają zagrożenie goście.

61'

Korner dla Zagłębia po akcji Gojnego.

1
61'

Dobra centra Szumilasa z rzutu wolnego, mocno zagrana piłka, ale dobrze wyczuł sytuację Broda i pewnie interweniował na przedpolu.

1
58'

Wreszcie obudziło się Zagłębie! Dośrodkowanie Pawłowskiego i Gojny mocno strzelał głową z jedenastu metrów, ale świetnie broni Broda!

3
2
55'

Kontra gości, ale podanie Fernandeza do Rodado okazało się niedokładne.

2
3
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luis Fernandez. Asystował mu Angel Rodado.

Fenomenalna akcja Wisły i jest 2:1! Fernandez podał do Rodado, ten technicznie, lekko tylko musnął piłkę i wystawił ją do strzału z piętnastu metrów i Fernandez trafia po raz drugi!

31
9
2
1
52'

Wrzutka w pole karne, jednak dobrze na przedpolu Gliwa. Pewny chwyt bramkarza Zagłębia.

51'

Jeszcze strzelał Pawłowski, ale wysoko nad bramką.

1
1
50'

Dalić wytarł piłkę ręcznikiem, daleko wyrzucił ją z autu, ale Zagłębie nie stworzyło zagrożenia po tym stałym fragmencie.

1
1
49'

Poza pierwszą sytuacją Fernandeza gra toczy się praktycznie cały czas na połowie Wisły.

46'

Znakomite przepuszczenie piłki przez Hugiego, Fernandez strzelał mocno z szesnastu metrów, ale dobrze broni Gliwa!

2
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

1
czas Druga połowa
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

komentarz

Koniec pierwszej połowy. Początek dla Zagłębia, ładny gol Pawłowskiego, ale później do głosu doszli goście i zasłużenie doprowadzili do remisu. Do przerwy 1:1 w Sosnowcu.

2
45+1'

Podkręcone dośrodkowanie Szumilasa z rzutu rożnego, piłka przeleciała minimalnie obok bramki!

45'

Sędzia doliczył minimum jedną minutę.

45'

Wreszcie coś działo się pod bramką Wisły. Pawłowski strzelał z osiemnastu metrów i po lekkim rykoszecie piłka przeleciała nad poprzeczką.

1
1
43'

Jakiś uraz Sobczaka. Służby medyczne na boisku.

1
1
42'

Hugi zagrywał w tempo do Fernandeza, ale ten przegrał fizyczny pojedynek z Bykowem. Gdyby wygrał, miałby otwartą drogę do bramki.

1
40'

Zagłębie ukarane za minimalizm. Bo gospodarze dobrze zaczęli mecz, ale później bardzo głęboko się cofnęli i oddali pole gry Wiśle.

1
1
39'
GOOOOOOL!!!

Wisła przeważała i mamy wyrównanie! Fernandez łatwo ograł Dalicia na szesnastym metrze i mocnym strzałem przy bliższym słupku zaskoczył Gliwę!

25
10
1
1
6
37'
37'

Kolejny raz pewnie Gliwa. Nie popełnił błędu po dośrodkowaniu Jarocha i rykoszecie od obrońcy.

1
35'

Tym razem świetnie pograli goście! Szot strzelał z bliska po podaniu Rodado, ale kapitalnie broni Gliwa! Po chwili mieliśmy jeszcze dobitkę, jednak była niecelna!

2
2
3
35'

Włączył się do akcji Jaroch, wbiegł w pole karne, lecz Hugi podawał za mocno w jego kierunku.

34'

Obudzili się krakowianie, od kilkudziesięciu sekund przebywają na połowie Zagłębia.

2
2
1
33'

Była okazja dla Wisły! Rodado przypadkowo dopadł do piłki w polu karnym, nie miał wokół siebie żadnego rywala, ale strzelił prosto w Gliwę!

2
2
1
2
30'

I kolejny przykład bezradności gości. Colley wziął się za rozegranie, ale nie miał komu podać, więc wykopał piłkę w aut. Środek pola nie istnieje.

3
1
28'

Strzelał z dystansu Borowski - obok bramki.

28'

Wisła ma olbrzymie problemy w tym meczu. Nie potrafi przeprowadzić składnej akcji, wymienić paru podań na połowie rywala.

2
26'

Zza pola karnego uderzał Jaroch, ale we wszystko wmieszał się Fernandez i piłka przeleciała obok słupka.

25'

Seria nieudanych dośrodkowań po stronie Zagłębia. Brakuje precyzji, bo do tego momentu akcja wyglądała nieźle.

1
1
23'

Gojny ruszył do kontrataku, przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale zakończył wszystko bardzo niecelnym strzałem z dystansu.

21'

Hugi i Rodado ruszyli do kontry, jednak dobrze interweniował Jończy.

19'

A gospodarze nakręceni. Banaszewski wycofał piłkę spod linii końcowej do Szumilasa, jednak ten strzela obok słupka.

1
19'

Faul Rodado przed polem karnym Zagłębia. Jończy był pierwszy przy piłce i został kopnięty przez Hiszpana. Wisła na razie mało konkretna.

16'

Piłka wybita na szesnasty metr, jednak tym razem źle trafił Pawłowski i strzelił minimalnie nad bramką.

2
16'

Pawłowski na lewą stronę do Banaszewskiego, ale odskoczyła mu piłka w polu karnym. Tylko korner dla Zagłębia, choć zapowiadało się dużo groźniej.

3
1
13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Szymon Pawłowski. Asystował mu Filip Borowski.

Łapie się za głowę trener Skowronek, bo Pawłowski strzela kapitalnego gola! Dostał dobre podanie od Borowskiego, obrócił się z piłką na szesnastym metrze i popisał się świetnym uderzeniem lewą nogą przy dalszym słupku!

4
3
3
3
11
12'

Pozwala grać sędzia Patryk Gryckiewicz, nie gwiżdże każdego faulu.

1
11'

Przypadkowa, dość chaotyczna akcja gości. Piłkę dostał na osiemnastym metrze Fernandez, ale ponownie strzelił wysoko nad bramką.

1
10'

Zagłębie próbuje odpowiedzieć, przez co chwilowo mamy mało płynną grę w środkowej strefie boiska. Niewiele konkretów.

1
7'

Gliwa nie popełnił błędu po płaskiej centrze Talara spod linii końcowej.

6'

Wisła od pierwszych minut stara się narzucić Zagłębiu swój styl gry. Goście dłużej utrzymują się przy piłce.

2
2
1
3'

W odpowiedzi uderzenie Sobczaka z narożnika pola karnego. Mocno, jednak nie sprawiło to problemów bramkarzowi. Pewnie Broda.

3'

Pierwsza akcja Wisły, ale strzał Fernandeza z dwudziestu metrów okazał się bardzo niecelny.

1
1'