3
90'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Kristoffer Velde!

Abramowicz wyczuł intencje Norwega i obronił jego strzał w lewy róg. Było tam jeszcze ogromne zamieszanie, ale Jaga się wyratowała.

6
6
6
17
25
89'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Israel Puerto.

Puerto sfaulował w polu karnym Wilaka i mamy jedenastkę dla Lecha!

Jagiellonia Białystok
13
10
2
2
3
87'

Rebocho schodził z boiska przy burzy oklasków. Dla niego to również pożegnanie z Lechem.

15
4
1
6
2
86'
6
3
3
1
1
86'
85'

Lech nadal w natarciu. Jagiellonia już tylko czeka, aż jej męczarnie się skończą.

5
3
1
2
3
81'

"Kolejorz" znów wrzucił wyższy bieg i ma ochotę na jeszcze jednego gola.

16
7
2
1
3
79'
78'
ŻÓŁTA KARTKA
4
5
4
4
7
76'

Skóraś żegnany owacjami przez kibiców Lecha. To był jego ostatni występ w poznańskiej ekipie. Od nowego sezonu reprezentanta Polski zobaczymy w Club Brugge.

18
11
3
1
74'
74'
73'

Kuriozum w polu karnym Lecha! Białostoczanie mieli naprawdę dobrą szansę na złapanie kontaktu, ale kilka złych decyzji sprawiło, że wyglądało to kabaretowo. W ostatniej fazie zablokowany został Marc Gual.

1
4
2
2
1
72'

Niezła szarża Velde. Norweg zbiegł na środek pola karnego, jednak tak długo zwlekał ze strzałem, że rywale dość łatwo go zablokowali.

2
1
1
2
71'

Lech już spuścił z tonu i pozwala grać Jadze. Nic z tego jednak nie wynika.

2
3
1
1
67'

Z dystansu w sam środek bramki strzelił Radosław Murawski. Sławomir Abramowicz musiał to obronić.

2
1
2
66'
3
1
2
66'

Jagiellonia się przebudziła, ale atakuje niemrawo. To nadal zdecydowanie za mało, by myśleć choćby o remisie.

2
63'
63'
61'

Koronkowa akcja Lecha, w końcu z 14 metrów strzelił Kristoffer Velde i po rykoszecie mieliśmy niewielkie pudło!

5
4
3
60'

Groźnie z ostrego kąta uderzył teraz Jesus Imaz. Piłka leciała w okolice okienka, jednak Filip Bednarek był czujny i ją odbił.

5
3
2
1
58'

Widzów: 39 123.

14
9
4
1
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lubomir Satka.

I jest 2:0 dla poznaniaków! Po rzucie rożnym obrona Jagi nie potrafiła wybić piłki i z kilku metrów uderzył Satka. W bramce stał jeden z zawodników gości, lecz interweniował już za linią.

Lech Poznań
35
16
2
3
8
55'

Było blisko gola na 2:0 dla Lecha! Oko w oko z Abramowiczem stanął Jesper Karlstrom, ale bramkarz Jagi spisał się świetnie. Podbił piłkę, dzięki czemu przeleciała ona nad poprzeczką.

2
1
4
1
3
54'
7
1
2
2
54'

Pewne piąstkowanie Bednarka po rzucie rożnym dla Jagiellonii.

7
2
1
1
2
53'

Lech też szuka podwyższenia prowadzenia. Druga bramka całkowicie zamknęłaby emocje w tym meczu.

7
1
1
3
51'

Informacja ze Szczecina już nieaktualna. 3:0 dla Pogoni.

4
1
2
2
3
50'

Tymczasem Pogoń prowadzi z Radomiakiem już 2:0. Lech nie może stracić punktów, bo straciłby też 3. miejsce.

2
2
1
1
2
49'

W szatni Jagi może i nawet było gorąco, ale na boisku w ogóle tego nie widać. Goście nadal mają problem z wyjściem z własnej połowy.

1
1
3
4
czas Druga połowa
komentarz

Zasłużone prowadzenie Lecha. Tempo nie jest porywające, ale pretensje można mieć wyłącznie do gości, którzy nie zrobili dotąd nic, by zdobyć gola.

10
8
3
2
5
45'

Lech znów rozgrywa atak pozycyjny, Jaga ma problem z utrzymaniem się przy piłce.

6
1
2
2
42'

Akcja Skórasia, podanie do Velde, a ten z 18 metrów huknął nad bramką.

4
5
1
2
2
41'

Miękka centra Marchwińskiego w kierunku Velde sprzed pola karnego. To powinien być strzał, bo Norweg miał znikome szanse na dojście do piłki.

4
2
2
1
1
38'

W Poznaniu widowisko jest właściwie jednostronne. Lech dość niskim nakładem sił objął prowadzenie i na razie nie jest ono zagrożone.

14
3
1
2
36'
9
5
1
2
35'
Lech Poznań
5
3
7
10
34'

Pogoń prowadzi z Radomiakiem 1:0, co oznacza, że Lech musi wygrać, by zachować 3. miejsce.

5
3
1
2
5
33'

Gol dla Lecha nic nie zmienił w obrazie gry. Jeśli Jagiellonia nie zacznie się spisywać lepiej, szans na dobry wynik nie będzie mieć żadnych.

5
3
1
1
2
32'

Z rzutu wolnego uderzył Michał Skóraś - rykoszet i piłka poleciała nad poprzeczką.

5
3
2
2
1
31'
11
2
1
2
3
29'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Asystował mu Filip Dagerstal.

Lech dopiął swego! Kapitalne prostopadłe podanie wykonał Dagerstal, Sobiech wyszedł sam na sam z Abramowiczem i wykonał egzekucję pewnym strzałem.

57
31
2
2
5
27'

Dusan Stojinović zablokował centrę aktywnego Velde z lewej strony pola karnego.

3
2
2
3
26'

Prostopadłe podanie Marchwińskiego w kierunku Velde. Norweg mógł wyjść sam na sam z Abramowiczem, jednak przeciął to obrońca.

4
4
1
1
1
24'

Teraz z dystansu uderzył Michał Skóraś, ale dokręcił piłkę zdecydowanie za słabo i pomylił się o kilka metrów.

3
3
2
2
1
24'

Dwa rzuty rożne dla Lecha. Po drugim był mały kocioł na 5. metrze, jednak zabrakło strzału.

2
2
3
1
1
21'

Przy Bułgarskiej nic się nie zmienia. Lech atakuje, choć momentami niemrawo, a Jaga wyczekuje na jakąś okazję do kontry. Tempo jest jednostajne, przez co wielkich emocji nie ma.

2
1
1
17'

Kristoffer Velde zamknął wślizgiem głębokie dośrodkowanie z prawej strony boiska, ale nie był w stanie uderzyć celnie.

6
1
1
3
1
16'

Gra się nieco uspokoiła. Lech przeważa, ale gra bardzo cierpliwie. Jaga nastawiona wyłącznie na kontry.

2
2
1
12'

Szybka kontra Jagi, atak trzech na dwóch, ale uderzający nad poprzeczką Jesus Imaz i tak był na spalonym.

4
4
1
1
11'

Kristoffer Velde minął jednego z rywali w polu karnym, ale drugi go już zablokował i Norweg wywalczył tylko rzut rożny.

1
2
2
2
10'

Potężnie z dystansu uderzył Filip Marchwiński, ale nie przymierzył zbyt dokładnie i piłka poleciała w trybuny.

1
1
1
8'

Sławomir Abramowicz wypiąstkował piłkę po centrze Skórasia z prawego skrzydła. "Kolejorz" cały czas w ataku pozycyjnym.

3
2
5'

Inicjatywa po stronie gospodarzy, choć Jagiellonii udało się ich wypchnąć spod własnej bramki.

3
3
3
2
2
2'

Ależ strzał sprzed pola karnego oddał Pedro Rebocho! Piłka zatrzymała się na bocznej siatce, trybuny jęknęły, bo niektórym wydawało się, że padł gol.