PKO Ekstraklasa: 30. kolejka
29 kwi 2023 15:00
komentarz

Po 31. minutach meczu Jagiellonii Białystok z Wartą Poznań gospodarze prowadzili 3:0. W końcówce goście uratowali honor (3:1). Drużyna z Podlasia jest już niemal pewna utrzymania w PKO Ekstraklasie.

8
4
2
90+4'

Z woleja z dystansu uderzył Matuszewski, daleko od bramki.

2
5
90+3'
90+2'

Jeszcze Warta w ataku, Kopczyński dogrywał w pole karne. Alomerović pewnie na przedpolu.

5
1
90'

Sędzia doliczył 7 minut.

2
2
3
1
4
88'
ŻÓŁTA KARTKA
Jagiellonia Białystok
2
2
3
6
87'

Kontra Jagielloni, strzał Imaza z pola karnego został zablokowany.

3
3
3
86'

Jeszcze Warta stara się coś zdziałać i dać sobie nadzieję na remis.

1
3
2
3
83'

Uderzył z dystansu Prikryl, piłka trafiła w słupek bramki Lisa.

6
3
2
1
82'
81'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Stefan Savić. Asystował mu Kajetan Szmyt. Warta uratowała honor. Dogranie Szmyta za plecy obrońcy do Savicia, a ten wpakował piłkę do siatki! 3:1!

14
1
4
4
11
80'

Nieśmiała próba Warty, jej efektem jednak zaledwie rzut rożny dla poznianaków.

3
4
2
78'
75'

Mena kropnął z ok. 25 metrów. Dość daleko od bramki.

3
1
3
2
73'

Mniej dzieje się na boisku po zmianie stron. Warta niewiele potrafi zdziałać, Jagiellonia jest już sytym kocurem, ale małą rybką jeszcze nie pogardzi.

6
4
70'
70'
70'
66'

Zderzenie trzech zawodników w środku pola. Jeden gospodarzy, dwóch gości. Stavropoulos, Pleśnierowicz i Imaz leżą na murawie.

1
1
4
4
64'

Korner dla poznaniaków, Alomerović skutecznie na trzecim metrze.

11
3
63'

Wciąż niewiele wychodzi Warcie Poznań. Minuty mijają, Jagiellonia ma wszystko pod kontrolą.

7
5
60'

Ostre wejście w Pazdana i kolejna kartka w meczu.

Warta Poznań
8
3
1
4
60'

Grzesik urwał się prawą stroną, ale dogranie przeciął Matysik.

5
5
59'

Jagiellonia nie pozwala Warcie przedostać się we własne pole karne. Wszystko dzieje się daleko od bramki Alomerovicia.

9
4
56'

Pazdan dość mocno podawał do własnego bramkarza. Ryzykownie, ale szczęśliwie dla białostoczan Alomerović to dobry technik.

8
3
2
1
1
53'

Przerwa w grze. Skrzypczak potrzebował pomocy medycznej, ale wszystko już jest w porządku.

4
3
1
1
51'

Z piłką w pole karne wpadł Gual, wycofał do Sacka, ten jednak nie zdołał dojść do niej.

2
2
1
2
48'

Warta stara się atakować, Jagiellonia na razie czeka na to, co zrobi rywal.

2
3
1
1
czas Druga połowa
46'
1
1
1
1
1
komentarz

To na razie mały nokaut. Jagiellonia prowadzi z Wartą 3:0. To mówi wszystko o tym meczu.

18
6
1
2
45+4'

Do dośrodkowania doszedł Zrelak, uderzył głową ponad bramką.

3
5
1
45+1'

Ucierpiał Dimitrios Stavropoulos, obrońca na moment musiał zejść z boiska.

4
3
1
1
2
45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

5
3
1
44'

Wdowik przymierzył z dystansu, ale dość słabo. Piłkę mógł jeszcze trącić Imaz, ale ostatecznie złapał ją Lis.

1
5
5
42'

I kolejne wyjście białostoczan, dogranie z prawej strony do Imaza. Strzał głową był jednak dość wyraźnie niecelny.

2
5
2
40'

Tak jak teraz. Akcja jednak przerwana, spalony.

3
1
3
39'

Czas płynie, a Jagiellonia cały czas nie pozwala Warcie na wiele. Po przejęciu piłki gospodarze wyprowadzają szybkie akcje.

7
3
1
36'

Piłka spadła pod nogi Pleśnieroiwcza, ten natychmiast uderzył z ok. 20 metrów. Obok bramki Jagiellonii.

4
4
1
2
34'

Jagiellonia prowadzi trzema gola, a kibice chcą więcej. Warta, to dość zaskakujące, na boisku niemal nie istnieje.

11
6
2
3
31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Nene. Asystował mu Marc Gual. Warta Poznań na kolanach! Gual z pola karnego wycofał do Nene, a ten popisał się kapitalnym strzałem. Lis bez szans! 3:0!

15
8
1
7
7
28'

Warta nie jest w stanie zagrozić Jagiellonii, gospodarze mają mecz pod kontrolą.

8
5
2
2
28'

Kiełb przypadkowo kopnął w twarz Wdowika.

8
4
3
4
26'

Ostro Pazdan w środku pola. Defensor zaatakował Savicia, ale obyło się bez żółtej kartki.

5
5
1
23'

Ostre wejście gracza Jagiellonii i 11. ostrzeżenie w sezonie stało się faktem.

4
3
3
2
8
21'

Dogrywał Savić, głową uderzył Dimitrios Stavropoulos, kilka metrów ponad bramką.

5
5
2
1
1
19'

Mogła być odpowiedź Warty. Zagranie do Szmyta, dobrze obrona białostoczan.

7
4
1
1
17'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Dawid Szymonowicz. Kapitalny początek Jagiellonii! Warta śpi, gospodarze grają. Po składnej akcji niemal z linii końcowej dogrywał Gual. Szymonowicz stał na trzecim metrze, wystawił nogę i niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki! 2:0!

17
13
1
5
5
15'

Warta Poznań przy piłce. Wszystko jednak dzieje się w okolicach środka boiska.

1
2
2
3
2
12'

Dobry początek w wykonaniu Jagiellonii. Warta jeszcze nie zagroziła gospodarzom. Jesteśmy jednak pewni, że tutaj jeszcze sporo się wydarzy.

7
4
1
9'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marc Gual. Asystował mu Bartłomiej Wdowik. A tymczasem Jagiellonia zdobyła gola! Lewą stroną ruszył Wdowik, zagrał w polu karnym do Guala, a ten przyjął piłkę i po chwili uderzył z dwunastu metrów do bramki! 1:0!

20
8
5
9
8'

Problemy z okiem miał Skrzypczak. Wyglądało na to, że zawodnikowi gospodarzy przesunęło się szkło kontaktowe. A może po prostu paproch wpadł do oka.

1
2
1
1
2
5'

Atak Jagiellonii, dwa dogrania  w pole karne Warty, ale bez większego zagrożenia. Dobrze zachowali się defensorzy gości.

3
5
1
2
2
3'

Dość tajemniczy początek. Nikt nie chce odsłonić kart w premierowych minutach. Czekamy na pierwsze emocje.