PKO Ekstraklasa: 20. kolejka
11 lut 2023 20:00
90+2'

Nie ma możliwości cytowania okrzyków z sektora gości na stadionie w Białymstoku. Z kolei fani Jagiellonii wyczekują ostatniego gwizdka Szymona Marciniaka, po którym będą mogli cieszyć się z odniesienia przełomowego zwycięstwa.

8
9
4
1
1
90'

Doliczone sześć minut.

5
3
2
2
4
86'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Wahan Biczachczjan za faul na obrzeżach własnego pola karnego.

Pogoń Szczecin
3
1
1
2
2
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Imaz.

Dużo wydarzyło się w ostatnich minutach spotkania. Pogoń Szczecin nadal stroiła sobie żarty pod bramką przeciwnika. Luka Zahović nie pokonał swoim uderzeniem Zlatana Alomerovicia, a Kamil Grosicki wykonał beznadziejną dobitkę. W odpowiedzi strzał do bramki przyjezdnych, a po nim wideo weryfikacja. Okazało się, że nie było początkowo pokazanego spalonego Jesusa Imaza i ten może cieszyć się z gola na 2:0.

Jagiellonia Białystok
82
62
8
8
54
76'

5450 kibiców na trybunach.

6
3
75'
75'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk za przewinienie na wysokości koła środkowego.

8
1
1
1
8
73'
2
1
70'

Nieudana akcja na skraju pola karnego w wykonaniu Marcela Wędrychowskiego. Szymon Marciniak niby przyznał piłkę Pogoni Szczecin, ale ta stała się zdecydowanie zbyt nerwowa w swoich działaniach.

2
4
2
66'

Aktualizacja pogodowa - to śnieg, więc niebawem boisko może pokryć się białym puchem.

4
3
3
1
1
65'

Solidnie rozpadało się nad stadionem i szykuje się lanie piłkarskie dla Pogoni Szczecin. Na pewno nie odwróci ona wyniku takim uderzeniem jak przed momentem Luki Zahovicia.

7
5
1
1
1
62'

Piękny jubileusz pomocnika Jagiellonii.

3
6
60'
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomasz Kupisz. Asystował mu Bartłomiej Wdowik.

Jagiellonia potrafiła wymierzyć karę za nieskuteczność gościom. Kluczowy do otwarcia wyniku okazał się stały fragment gry. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego spadło na głowie Tomasza Kupisza, a ten w 58. minucie przymierzył tak dobrze, że Dante Stipica wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem do sieci. 1:0 w Białymstoku!

36
20
4
10
48
56'
9
2
2
1
1
55'

Jagiellonia od rzutu rożnego i niezłe dośrodkowanie zostało strącone poza pole karne przez Benedikta Zecha. Ponowienie poskromił Dante Stipica.

2
2
1
1
54'

Nieskuteczność Pogoni zaczęła być karygodna, kiedy Kamil Grosicki oraz Sebastian Kowalczyk nie trafili do bramki ze środka pola karnego.

5
3
1
3
3
52'

W ostatnim momencie uciekła piłka Bartoszowi Bidzie, co było dużym rozczarowaniem dla kibiców Jagiellonii Białystok. Również sam zawodnik miał do siebie pretensje o to, że nie zakończył ataku strzałem.

2
3
4
49'

W 49. minucie była nieco przypadkowa, ale groźna akcja Pogoni, którą zakończył strzałem Marcel Wędrychowski. Sposobiącego się do wykonania dobitki Pontusa Almqvista uprzedził Zlatan Alomerović. Po chwili bramkarz Jagiellonii rozprawił się również z uderzeniem z dystansu Damiana Dąbrowskiego.

6
2
1
1
48'

Akcja Jagiellonii została zatrzymana z powodu spalonego przez asystenta Szymona Marciniaka. Na razie wprowadzenie Bartłomieja Wdowika bez efektu, jednak ma jeszcze czas na zaprezentowanie czegoś interesującego.

komentarz

Jagiellonia skuteczna w obronie, gorzej z atakowaniem.

komentarz

Na razie bezbramkowo.

Czy po przerwie padnie minimum gol?
2
komentarz

Pierwsza połowa zakończona bezbramkowym remisem. Pogoń Szczecin groźniejsza, ale równie niekonkretna jak Jagiellonia. Najlepszą szansę na otwarcie wyniku miał Kamil Grosicki, ale zza pola karnego trafił w poprzeczkę. Raz piłka zaliczyła lądowanie w bramce Zlatana Alomerovicia, ale nie było mowy o uznaniu gola z powodu spalonego w momencie dobijanego strzału Grosickiego.

3
2
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Wędrychowski za niesportowe zachowanie.

5
2
7
42'

Jagiellonia od rzutu rożnego. Staranne przygotowanie krótkiego rozegrania, ale wynikło z niego większe zagrożenie dla bramki Zlatana Alomerovicia zamiast Dantego Stipicy.

2
1
1
40'

Ostatnie szanse na poprawienie bezbramkowego wyniku w pierwszej połowie spotkania. Ataki Jagiellonii na ocenę niedostateczną, a Pogoni Szczecin na mierną.

2
4
1
2
1
38'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Bortniczuk za faul na wysokości koła środkowego.

4
1
1
2
36'

Ostatnie ataki bezradnych w ofensywie gospodarzy zostały poskromione przez Damiana Dąbrowskiego oraz Mariusza Malca. Piłka zakończyła lot w rękawicach Dantego Stipicy.

3
1
1
33'

Podanie Marcela Wędrychowskiego do Kamila Grosickiego, a lider Pogoni Szczecin bez kalkulowania zdecydował się na oddanie technicznego uderzenia z dystansu. Piłka trafiła w poprzeczkę Zlatana Alomerovicia!

8
3
6
1
3
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania celne uderzenie, ale poskromione przez skoncentrowanego Zlatana Alomerovicia.

5
2
28'

Nieporozumienie Israela Puerto ze Zlatanem Alomeroviciem i ten pierwszy odrobinę nerwowo wyekspediował piłkę na korner. Na szczęście dla Jagiellonii nic specjalnego nie wynikło ze stałego fragmentu gry.

1
3
2
2
26'

Żółtą kartkę otrzymał Nene za faul na Pontusie Almqviście.

8
2
2
3
8
25'

Szansa dla Pogoni Szczecin na niebezpieczne wykonanie rzutu wolnego. Sędzia Szymon Marciniak ponaglał leniwych zawodników zanim Rafał Kurzawa posłał futbolówkę prosto w rękawice Zlatana Alomerovicia.

3
2
1
1
23'

Kompletnie nieudane podanie i futbolówka została zatrzymana wewnątrz pola karnego Pogoni Szczecin przez Dantego Stipicę.

4
3
2
2
5
19'

Sebastian Kowalczyk domagał się od Szymona Marciniaka rzutu wolnego blisko pola karnego Jagiellonii, jednak nie doczekał się gwizdka.

9
2
2
2
4
18'

Coraz groźniejsi gospodarze. Po przyblokowanym uderzeniu Ruiego Nene z centrum pola karnego był korner. Dogranie spod chorągiewki tylko jedno sprowokowało do kontrataku Marcela Wędrychowskiego, Kamila Grosickiego oraz Sebastiana Kowalczyka.

5
1
1
1
2
15'

Na zakończenie pierwszego kwadransa próbowała odpowiedzieć Jagiellonia, jednak jeszcze nie zmusiła ona do poważnego interweniowania Dantego Stipicy.

1
1
1
3
3
13'

Pierwsze uderzenie Kamila Grosickiego zostało poskromione przez Zlatana Alomerovicia. Jeszcze dobitka Pontusa Almqvista i nawet piłka zaliczyła lądowanie w siatce, ale nie ma gola z powodu spalonego Szweda w momencie strzału reprezentanta Polski. Kolejne ostrzeżenie dla nieostrożnych gospodarzy.

2
4
2
3
1
11'

Ponownie kombinacja Pogoni Szczecin pozwoliła zdobyć korner. Nic nie wynikło z rozegrania stałego fragmentu gry przez podopiecznych Jensa Gustafssona.

3
1
2
9'

Pograli na małej przestrzeni podopieczni Jensa Gustafssona, jednak podanie Kamila Grosickiego nie doczekało się podsumowania strzałem.

3
1
2
1
2
7'

Mała gra Pogoni Szczecin, ale skończyła się ona beznadziejnym odegraniem Leonardo Koutrisa. Bura w szatni będzie mniejsza, ponieważ Grek zdążył z dogonieniem kontrataku Jagiellonii. Goście próbują zapanować nad początkowym chaosem.

1
2
3
4
5'

Pogoń Szczecin miała pierwszą szansę na przekucie w prowadzenie rzutu rożnego. Powoli za jego wykonanie zabrał się Damian Dąbrowski, którego dośrodkowanie nie nadawało się do zakończenia uderzeniem dla Benedikta Zecha.

3
2
1
1
2'

Jagiellonia w czerwono-żółtych strojach, a Pogoń Szczecin w czarnych koszulkach oraz spodenkach z białymi elementami. Pierwsze ataki obu zespołów nie były niebezpieczne.