09 paź 2022 15:00
90+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Miłosz Trojak. Asystował mu Janusz Nojszewski.

Ponownie trafienie w doliczonym czasie! Do remisu 1:1 doprowadził Miłosz Trojak strzałem głową po dośrodkowaniu Janusza Nojszewskiego!

16
13
1
2
2
90'

Doliczony czas.

2
2
87'

Ostatnie szarże w podstawowym czasie.

80'

Jeszcze tli się nadzieja w gościach, ponieważ Miedziowi nie wykorzystują swoich szans na podwojenie prowadzenia i tym samym zagwarantowania sobie kompletu punktów. Korona Kielce musi atakować i ryzykować w tej ofensywie.

1
75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu.

73'

Tomasz Makowski szuka sposobu na strzelenie swojego gola w tym meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie udało mu się przymierzyć w bramkę Korony Kielce. Z kolei próba podwojenia prowadzenia z narożnika pola karnego została zahamowana przez Jacka Podgórskiego.

68'

Korona Kielce ma coraz mniej czasu na odwrócenie wyniku, a przecież przyjechała do województwa dolnośląskiego z zamiarem odniesienia zwycięstwa. Co prawda po przerwie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego są groźniejsi dla przeciwników, ale wszystko dzieje się często w znacznej odległości od bramki Kacpra Bieszczada.

57'

Bardzo dobra szansa na podwojenie przewagi była w 57. minucie. Zagłębie raz jeszcze wykorzystało do przeprowadzenia ataku ustawionego na prawej stronie boiska Bartosza Kopacza, ale jego dośrodkowanie zostało zmarnowane przez Tornika Gaprindaszwiliego.

56'

Lubinianie potraktowali ostrzeżenie poważnie i w następnych minutach starali się ponownie trzymać gości w bezpiecznej odległości od bramki.

50'

Korona musiała ruszać do odrabiania strat po przerwie i otworzyła się przed nią szansa na wyrównanie w 50. minucie. Jakub Łukowski dostał podanie od Ronaldo Deaconu, ale nie przymierzył w bramkę.

komentarz

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 i nie była to część meczu naszpikowana sytuacjami strzeleckimi. KGHM Zagłębie Lubin jest zdyscyplinowane w obronie i groźniejsze dla Konrada Forenca niż Korona Kielce dla Kacpra Bieszczada. Dlatego prowadzenie Miedziowych można nazwać zasłużonym.

2
1
3
45+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Rafał Adamski. Asystował mu Bartosz Kopacz.

Groźniejsi gospodarze zdobyli prowadzenie w minucie doliczonej do pierwszej połowy spotkania. Rafał Adamski ustawił się między zdezorientowanymi przeciwnikami i oddał uderzenie głową po dośrodkowaniu Bartosza Kopacza. Próbowali interweniować kielczanie, z Konradem Forencem na czele, ale zejdą oni do szatni przy niekorzystnym wyniku.

KGHM Zagłębie Lubin
13
6
1
6
4
45'

Doliczona minuta.

1
1
1
2
1
42'

Nikomu z gospodarzy nie udało się oddać uderzenia po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego. Piłka przeleciała między innymi ponad głową najbardziej ofensywnie ustawionego Rafała Adamskiego.

39'

Jeszcze pozostało obu zespołom trochę czasu na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania. Do ataku na prawym skrzydle poderwał się Bartosz Kopacz, ale kielczanie poradzili sobie z jego dośrodkowaniem.

1
34'

Jakubowi Łukowskiemu nie udało się utrzymać w posiadaniu piłki na zakończenie ataku indywidualnego. Futbolówka znalazła się ponownie w posiadaniu podopiecznych Piotra Stokowca.

1
1
31'
ŻÓŁTA KARTKA

Bartosz Kopacz kolejnym piłkarzem napomnianym żółtą kartką za przewinienie na Sasy Baliciu.

4
1
1
1
30'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Makowski za faul na Oskarze Sewerzyńskim.

3
1
29'

Po przewinieniu Sasy Balicia była szansa na zaskoczenie beniaminka rozegraniem rzutu wolnego. Łukasz Łakomy nie szukał skomplikowanego rozwiązania i zdecydował się na oddanie bezpośredniego uderzenia. Raz jeszcze interweniował Konrad Forenc.

1
25'

Na razie w pojedynku dobrze znanych w PKO Ekstraklasie szkoleniowców, ich zespoły remisują bezbramkowo.

1
23'

Gospodarze grali jak dotąd zdyscyplinowanie w obronie. Być może sposobem na przedostanie się w pobliże bramki Kacpra Bieszczada będzie przypomnienie o strzałach z dystansu. Ostatnie oddał Ronaldo Deaconu, ale nie trafił w odpowiednie miejsce.

19'

Poważny egzamin dla Konrada Forenca, ale znalazł się w odpowiednim miejscu między słupkami i poradził sobie z nieprzyjemnym uderzeniem Damjana Bohara. Piłka szybowała w kierunku bramki beniaminka ze znaczną prędkością.

1
14'

Nieśmiała riposta Korony nastąpiła w 14. minucie. Po interwencji Jarosława Jacha był korner dla przyjezdnych. Po dośrodkowaniu do piłki doszedł Adrian Danek, ale nie strzelił celnie w bramkę Kacpra Bieszczada.

1
10'

Pierwszą akcję, która wyglądała obiecująco, przeprowadzili Miedziowi. Tomasz Makowski wypatrzył dobrze ustawionego w ataku Rafała Adamskiego, jednak napastnik gospodarzy nie oddał soczystego strzału i tym samym nie przeegzaminował Konrada Forenca. Ten ostatni - bramkarz, a także Sasa Balić powrócili do Lubina w barwach kieleckiego zespołu.

1
1
7'

Na początku spotkania była już krótka przerwa w grze spowodowana niebezpiecznie wyglądającym zderzeniem dwóch przyjezdnych Oskara Sewerzyńskiego z Sasą Baliciem. Ten drugi powrócił do Lubina w barwach kieleckiego klubu.

1
3
1
5'

Na początku sezonu Korona Kielce wyrastała na najsilniejszego beniaminka, ale seria niepowodzeń w późniejszych meczach doprowadziła do znalezienia się w strefie spadkowej. Po komplet punktów, dających większe bezpieczeństwo, podopieczni Leszka Ojrzyńskiego przyjechali do Lubina.

14:49

W jednym z niedzielnych meczów w PKO Ekstraklasie zmierzą się KGHM Zagłębie Lubin z Koroną Kielce. Miedziowi przystąpią do pojedynku z mocnym postanowieniem wykorzystania atutu własnego boiska, a beniaminek chce jak najwyżej zawiesić poprzeczkę gospodarzom.