PKO Ekstraklasa: 10. kolejka
17 wrz 2022 15:00
komentarz

Koniec meczu w Gdańsku. Lechia zremisowała z Jagiellonią 2:2. Czuć niedosyt w obu drużynach.

1
5
90+5'

Wrzutka Gajosa na aferę... wyczuł to Alomerović i ponownie łapie piłkę na przedpolu.

7
4
2
3
5
90+4'

Lechia przy piłce. Jagiellonia rozpaczliwie się broni.

9
2
1
2
9
90+1'

W odpowiedzi mieliśmy fantastyczne uderzenie Gajosa z dystansu! Minimalnie niecelne!

6
5
2
6
7
90'

Kuciak świetnie broni strzał Imaza z osiemnastu metrów! Jagiellonia blisko gola na 2:3!

12
5
3
3
9
90'

Sędzia doliczył minimum 5 minut.

5
1
1
88'

Drybling Steca w polu karnym. Trochę chaotyczny, ale wypracował sobie sytuację strzelecką obrońca Lechii. Nie zaskoczył jednak Alomerovicia.

6
7
1
2
4
86'

Lechia już w zasadzie nie schodzi z połowy Jagiellonii.

17
5
2
2
13
86'
85'
83'

Pokazał się z prawej strony Diabate, jednak centrował zbyt głęboko. Alomerović pewnie łapie piłkę.

4
1
1
2
3
82'
81'

Gospodarze napierają coraz bardziej. Opłacił się pressing na połowie rywala, uderzał mocno zza pola karnego Kałuziński... nieznacznie się pomylił!

6
5
1
1
2
79'

Groźne dośrodkowanie Pietrzaka, nie sięgnął piłki Diabate, a tylko ofiarna interwencja Nasticia uchroniła gości od pewnego trzeciego gola. Już czekał na futbolówkę Flavio Paixao.

5
1
2
1
3
77'

Stec przegrał przebitkę na środku boiska, potem napędził akcję Jagiellonii Lewicki, ale dośrodkowanie Nene było nieudane. Wybroniła się Lechia.

3
2
1
2
3
76'

Jagiellonia pogubiona. Lechia przycisnęła.

8
5
1
2
5
73'

4
73'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Flavio Paixao.

Flavio Paixao strzelił mocno, od słupka, ale trafił! Alomerović został w środku, jakby liczył na panenkę.

Lechia Gdańsk
22
11
4
5
12
72'

I mamy rzut karny dla Lechii!

16
7
2
3
14
71'

Sędzia idzie do monitora. Potencjalny rzut karny dla Lechii po zagraniu ręką Nasticia.

8
4
1
2
7
70'

Po dośrodkowaniu z lewej strony strzelał Flavio Paixao, ale zablokował go jeden z obrońców Jagiellonii. Gospodarze domagali się rzutu karnego. Czy słusznie?

4
5
1
2
5
67'

Kubicki dopadł do zbyt krótko wybitej piłki przez Alomerovicia, ale strzelił bardzo niecelnie.

2
4
1
1
66'
65'

Co zrozumiałe, Alomerović nie spieszy się ze wznawianiem gry z piątego metra.

4
2
1
64'
2
3
6
63'

Uderzenie Gajosa z rzutu wolnego... bardzo słabe. Piłka przeleciała obok bramki.

2
1
1
1
62'

Flavio Paixao faulowany 30 metrów od bramki. Okazja dla Lechii.

2
2
1
2
4
62'
3
2
2
3
61'

Gajos rozrzucił akcję na lewe skrzydło, Pietrzak centrował bez przyjęcia... prosto w ręce Alomerovicia.

2
3
2
59'

Teraz gdańszczanie ponownie zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym. A Jagiellonia może się skupić na kontrach, czyli na tym, co potrafi najlepiej.

4
1
1
2
58'

W idealnym momencie goście odpowiedzieli, bo Lechia już zaczynała łapać wiatr w żagle.

4
2
1
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Imaz.

Szybka odpowiedź gości. Stec złamał linię spalonego i Imaz po zagraniu z głębi pola znalazł się w sytuacji sam na sam z Kuciakiem. Pewne wykończenie Hiszpana. Jagiellonia znowu prowadzi!

27
16
5
5
25
55'

Okazja dla Jagiellonii! Po stracie Steca goście ruszyli z kontrą, ale Kuciak świetnie broni strzał Nene z pięciu metrów!

2
2
1
2
2
53'

Co ciekawe to pierwszy gol Lechii u siebie w tym sezonie w PKO Ekstraklasie.

5
6
3
4
4
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Jarosław Kubicki.

Kapitalnie to zagrali gdańszczanie. Gajos do Kubickiego, ten znakomicie wypatrzył w polu karnym Flavio Paixao, zagrał mu w tempo i Portugalczyk ze spokojem wyrównuje wynik spotkania!

27
11
4
7
17
51'
3
2
1
51'

Ładny kontratak Lechii, ale Sezonienko źle przyjął piłkę w polu karnym i uniemożliwił sobie strzał.

3
2
48'

Gwizdy publiczności. Lechia rozgrywa piłkę bez ładu i składu. Wolno, przewidywalnie.