3
1
90+5'
GOOOOOOL!!!

Lechia podarowała Szachtarowi gola na 2:3. Strzelił go młody chłopak w okularach Dmytro Keda, który chwilę wcześniej zastąpił Mudryka.

#0
9
3
1
90+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Krystian Okoniewski.

Pięknie pograli gdańszczanie. Koperski lekko w pole karne do Clemensa, jego strzał obronił Pjatow, ale odbił piłkę prosto pod nogi Okoniewskiego, który z bliska doprowadził do remisu.

1
2
90+1'

Prostopadłe podanie Makowskiego, urwał się obronie gości Okoniewski, ale nie pozwolili mu na oddanie strzału rywale.

90+1'

Akcja Lechii lewą stroną, ale kolejny raz po dośrodkowaniu Conrado łapie piłkę Pjatow.

90'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

89'

Szachtar Donieck. Schodzi: Artem Bondarenko. Wchodzi: Denys Szostak.

wchodzi Wchodzi
Denys Szostak #15
schodzi Schodzi
87'

Ależ blisko gola na 1:3. Mikułko świetnie broni jednak strzał Kryskiwa z kilku metrów! Znakomita kontra Szachtara!

1
1
85'

Lechia natomiast pokazała jak nie wychodzić spod pressingu. Atakowany Tobers kopnął piłkę w aut.

84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Mychajło Mudryk. Faulowany przy linii bocznej Koperski.

83'

Szachtar Donieck. Schodzi: Jarosław Rakickij. Wchodzi: Marian Faryna.

Marian Faryna #20
1
82'

Gdańszczanie podchodzą wyższym pressingiem, jednak nie robi to żadnego wrażenia na przyjezdnych.

81'

Niewiele dzieje się na boisku. Szachtar jest dobrze ustawiony w defensywie i bez problemu odpiera niemrawe ataki Lechii.

78'

Szachtar Donieck. Schodzi: Andrij Boriaczuk. Wchodzi: Kyryło Szychiejew.

Kyryło Szychiejew #16
Andrij Boriaczuk #9
77'

Lechia Gdańsk. Schodzi: Egzon Kryeziu. Wchodzi: Bartosz Brylowski.

Bartosz Brylowski #55
77'

Szachtar Donieck. Schodzi: Wałerij Bondar. Wchodzi: Danyło Udod.

Danyło Udod #21
Wałerij Bondar #5
75'

Teraz akcja Lechii, ale dośrodkowanie Makowskiego było bardzo czytelne. Doświadczony Pjatow interweniuje bez problemu na przedpolu.

74'

Przekombinował w polu karnym Boriaczuk. Za długo zwlekał z decyzją aż wreszcie jego strzał z kilku metrów został zablokowany.

73'

Pjatow pewnie broni mocny strzał Makowskiego z narożnika pola karnego. Mógł to jednak lepiej rozegrać pomocnik Lechii, miał lepiej ustawionych kolegów z drużyny.

73'

Szachtar Donieck. Schodzi: Petro Stasiuk. Wchodzi: Dmytro Kapinus.

Dmytro Kapinus #18
Petro Stasiuk #3
71'

Mogło być 2:2! Miękkie zagranie Conrado na dwudziesty metr, efektownie złożył się do strzału Kałuziński i zabrakło niewiele!

70'

Dośrodkowanie Kałuzińskego, po którym tuż nad bramką główkował Koperski.

69'

Korner dla Lechii po akcji Clemensa.

1
69'

Szachtar rozgrywa piłkę, Lechia za nią biega. Tak wyglądają ostatnie minuty.

66'

W drugiej połowie widać, że w Lechii grają rezerwowi zawodnicy. Akcje gdańszczan nie wyglądają już tak płynnie, jak przed przerwą. Szachtar ma zdecydowanie więcej swobody.

65'

Była dobra okazja dla Lechii. Ładnie rozprowadzony atak, Neugebauer zagrał na lewe skrzydło do osamotnionego Conrado, ten poczekał, popatrzył, podał wzdłuż pola karnego, jednak Diabate nie zdążył zamknąć akcji.

63'

Lechia mogła natychmiast odpowiedzieć. Dobre prostopadłe podanie Makowskiego, jednak Pjatow szybko skrócił kąt i Diabate trafił prosto w niego z niewygodnej pozycji.

60'

Szachtar Donieck. Schodzi: Dmytro Myszniow. Wchodzi: Maksym Czech.

Maksym Czech #19
Dmytro Myszniow #11
60'

Szachtar Donieck. Schodzi: Dmytro Topałow. Wchodzi: Dmytro Kryskiw.

Dmytro Kryskiw #17
Dmytro Topałow #7
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mychajło Mudryk. Asystował mu Dmytro Myszniow.

Ależ pograli! Kapitalna akcja Szachtara. Mudryk zagrał na klepkę z Myszniowem, potem z łatwością opanował piłkę w polu karym i precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Asysta:
2
1
56'

Teraz próbował strzału z ostrego kąta Conrado! Mocno, ale też bardzo niecelnie.

55'

Zza pola karnego strzelał Neugebauer, ale zdecydowanie za lekko. Pewnie broni Pjatow.

54'

No właśnie, ale wystarczyła strata i gdańszczanie ruszyli z kontrą. Conrado podawał płasko wzdłuż pola karnego do Clemensa, ale zdążył z interwencją Rakickij.

53'

Piłkarze Szachtara długo budują swoją akcję. Wymienili już sporo podań na połowie Lechii.

51'

Mamy zmianę... sędziego. Szymon Marciniak zszedł z boiska, a w jego miejsce ukraiński arbiter Dimitri Kirwiuszkin.

50'

Utrzymał się przy piłce Diabate, podał do Kałuzińskiego, ten do lepiej ustawionego Kubickiego, który jednak nie opanował piłki.

49'

Przechwyt Lechii w okolicach pola karnego Szachtara, jednak nie udało się nawet oddać strzału. Od początku drugiej połowy przy piłce utrzymywali się goście.