Chelsea FC. Schodzi: Marcos Alonso. Wchodzi: Malang Sarr.

Żółtą kartkę otrzymał Ali Albulayhi za niesportowe zachowanie.

Ali Albulayhi #5
Al-Hilal FC
84'

Zagotowali się piłkarze obu drużyn i sędzia będzie mieć dla jednego z prowokatorów żółtą kartkę. Sporo prowokacji, a szarpane tempo spotkania powinno odpowiadać będącym na prowadzeniu zawodnikom Chelsea FC.

81'

Al-Hilal FC. Schodzi: Salem Aldawsari. Wchodzi: Andre Carrillo.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Salem Aldawsari #29
81'

Al-Hilal FC. Schodzi: Matheus Pereira. Wchodzi: Michael.

Michael #96
81'

Żółtą kartkę otrzymał Mateo Kovacić za faul taktyczny.

75'

Kwadrans do końca podstawowego czasu i ekipa z Londynu nieco uspokoiła sytuację na własnej połowie boiska.

72'

Chelsea FC. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Mason Mount.

70'

Coraz mocniej pachnie golem Al-Hilal, pogubili się piłkarze z Londynu. Gospodarze mają coraz więcej przestrzeni między zdezorientowanymi w tej fazie spotkania przeciwnikami.

68'

Po przerwie dwie interwencje Kepy Arrizabalagi, które wymagały dużego kunsztu bramkarskiego. Chelsea FC igra w ogniem w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Tym razem Hiszpan poradził sobie z technicznym strzałem zza linii pola karnego.

1
66'

Żółtą kartkę otrzymał Gustavo Cuellar za faul na Kaiu Havertzie.

Gustavo Cuellar #6
Al-Hilal FC
63'

Najlepsza szansa na gola Al-Hilal! Zapachniało mocno wyrównaniem. Moussa Marega dostał podanie prostopadłe w pole karne Chelsea FC i oddał płaskie uderzenie. Rozprawił się z nim Kepa Arrizabalaga. To mógł być zimny prysznic dla triumfatora Ligi Mistrzów.

60'

Piękna akcja rozegrana przez N'Golo Kante. Zakończyła się ona strzałem z półwoleja Hakima Ziyecha. Piłka szybująca w okienko została sparowana przez bramkarza. Dzięki tej interwencji Al-Hilal pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem, ale czas nie pracuje na jego korzyść.

59'

Niebezpieczna strata Chelsea FC na własnej połowie boiska. Szybka akcja Al-Hilal rozbudziła nadzieję na trybunach, ale goście zorganizowali się w obronie i zablokowali strzał Odiona Ighalo.

58'

Przeciągnięte dośrodkowanie nie nadawało się do oddania strzału. Niesieni dopingiem piłkarze Al-Hilal starają się sprawiać coraz większe problemy broniącym zawodnikom Chelsea FC.

54'

Nieco spóźniona interwencja defensora i poskutkowała ona rzutem rożnym dla zespołu ze Stamford Bridge. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Hakim Ziyech. Jego odchodzące od bramki dośrodkowanie zostało wykorzystane do oddania niecelnego strzału przez Cesara Azpilicuetę.

51'

Rozegranie zespołu z Arabii Saudyjskiej. Zostało ono zahamowane blisko pola karnego przez wprowadzonego z ławki rezerwowych N'Golo Kante, ale piłka pozostała w posiadaniu Al-Hilal. Całe zamieszanie zakończone strzałem Mohameda Kanno poza bramkę Kepy Arrizabalagi.

48'

Podanie do rozpędzonego Kaia Havertza. W pewnym momencie akcja Niemca wydawała się mieć za duży rozmach, mimo to zdołał oddać uderzenie z ostrego kąta. Piłka zatrzymała się na słupku w bramce Al-Hilal!

46'

Rozpoczęła się druga połowa półfinału. Chelsea FC przystąpiła ponownie do gry z nowym zawodnikiem w środku pola, a także z zaliczką gola zdobytą przez Romelu Lukaku.

46'

Chelsea FC. Schodzi: Jorginho. Wchodzi: N'Golo Kante.

komentarz

Chelsea FC na prowadzeniu.

1
komentarz

Al-Hilal musi gonić przeciwnika.

Czy Chelsea FC wygra Klubowe Mistrzostwa Świata?
1
45'

Doliczona minuta.

43'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Marcos Alonso. Niecelnie, dlatego zanosi się na skromne prowadzenie Chelsea FC po pierwszej połowie półfinału.

39'

Moussa Merega przesadził z agresją w konfrontacji z Jorginho. Pomocnik gospodarzy nie potrafił odebrać piłki reprezentantowi Włoch zgodnie z przepisami. Od rzutu wolnego Chelsea FC.

38'

Gospodarze przejęli piłkę w swoje posiadanie, ale nie wykreowali nic interesującego po zmianie wyniku. Centrum wydarzeń daleko od bramki strzeżonej przez Kepę Arrizabalagę.

35'

Romelu Lukaku i 1:0 dla Chelsea!

32'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Romelu Lukaku.

Chelsea FC na prowadzeniu. Przewaga przyjezdnych potwierdzona po nieco ponad dwóch kwadransach. Ogromne rozczarowanie zarysowało się na twarzach zawodników Al-Hilal. Z kolei Romelu Lukaku przyjął zdobycie gola ze stoickim spokojem.

2
1
1
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa półfinału ponownie dośrodkowanie w kierunku centralnie ustawionego Romelu Lukaku. Reprezentant Belgii był w tej sytuacji dokładnie pilnowany przez gospodarzy i nie miał możliwości sprawdzenia bramkarza kolejnym strzałem.

26'

Romelu Lukaku dodał podanie w pole karne przeciwnika i poczęstował bramkarza premierowym celnym strzałem. Zatrzymanie piłki nie było skomplikowanym zadaniem, ponieważ poleciała ono prosto w Abdullaha Al-Mayoufa.

25'

Cesar Azpilicueta zwyciężył w konfrontacji z przeciwnikiem na skrzydle. Piłka została przyznana londyńczykom, co wyraźnie nie spodobało się publiczności na trybunach. Al-Hilal nie pozostało nic innego niż postarać się o ponowne odebranie futbolówki.

24'

Ponownie Chelsea FC w ataku pozycyjnym, ale przebicie się przez defensywę przeciwnika było skomplikowanym zadaniem. Gianni Infantino zabawia gości w loży honorowej i wygląda na mocno zaaferowanego prowadzoną rozmową.

20'

Na boisku zrobiło się nieco więcej miejsca. Ciekawe, że tak pierwsze niecelne, jak również pierwsze celne uderzenie oddali gospodarze. Miał drobne problemy ze sparowaniem piłki Kepa Arrizabalaga.

18'

Cesar Azpilicueta wykonał płaskie dośrodkowanie w pole bramkowe przeciwnika. Do piłki dopadł Romelu Lukaku, ale jego sytuacyjne uderzenie okazało się niedokładne. Ponownie gospodarze odetchnęli z ulgą po ataku Chelsea FC.

1
1
17'

Ciekawie rozwijała się kombinacyjna wymiana podań saudyjskiego zespołu, ale na ostatnim jej etapie zabrakło dokładności i piłka została przechwycona przez triumfatora Ligi Mistrzów.

1
14'

Po serii zablokowanych uderzeń szansa na zaskoczenie Al-Hilal z rzutu rożnego. Dośrodkowanie do daleko ustawionego Romelu Lukaku, ale przewidzieli to gospodarze i wyekspediowali piłkę poza boisko na wysokości własnego pola karnego.

1
1
11'

Ponownie akcja londyńczyków zakończona uderzeniem i są oni coraz bliżej celu. Tym razem piłka trafiła do Hakima Ziyecha, któremu zabrakło nieco precyzji. Rośnie presja wywierana na zawodnikach Al-Hilal FC.

1
1
8'

W rozegranie Chelsea FC włączył się Thiago Silva. Nie szukał on skomplikowanego rozwiązania, a oddał uderzenie zza pola karnego. Kopnięta przez niego piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Abdullaha Al-Mayoufa.

1
6'

Chelsea FC przejmuje kontrolę nad meczem pod względem posiadania piłki. Gospodarze schowali się w komplecie na własnej połowie boiska i obserwują wymianę podań prowadzoną przez podopiecznych Thomasa Tuchela. Na razie to skuteczne rozwiązanie, ponieważ Cesar Azpilicueta wpadł w pułapkę ofsajdową.

3'

Rozpoznanie drużyn było nieco utrudnione, ponieważ Chelsea FC w żółtych koszulkach i spodenkach, a Al-Hilal na niebiesko. Saudyjska ekipa jest formalnym gospodarzem tego spotkania rozgrywanego w Abu Dabi.

23:41

Al-Hilal rozstał się w sierpniu z Sebastianem Giovinco.

1
23:40

Trening pragnących sprawić niespodziankę zawodników Al-Hilal.

1
23:40

Podróż z Londynu na miejsce akcji.

1
23:38

Chelsea FC w poprzednim meczu odniosła zwycięstwo 2:1 z Plymouth. Wyeliminowanie niżej notowanego zespołu z Pucharu Anglii było skomplikowanym zadaniem. Decydujące uderzenie do bramki zostało oddane przez Marcosa Alonso w dogrywce. Później Pylmouth nie wykorzystało możliwości doprowadzenia do remisu z rzutu karnego.

1
23:35

Ostatnie przygotowania The Blues.

23:33

Tak wyglądał pierwszy półfinał Klubowych Mistrzostw Świata.

23:33

W pierwszym półfinale zwyciężyli piłkarze Palmeiras.

23:33

Chelsea FC przystępuje do walki w Klubowych Mistrzostwach Świata na etapie półfinału. Przeciwnikiem triumfatora Ligi Mistrzów będzie saudyjski Al-Hilal. Podopieczni Thomasa Tuchela nie chcą przerwać dobrej serii europejskich klubów w imprezie organizowanej przez FIFA.