3:3. Oriol Romeu trafił miękkim strzałem w środek bramki.

1
2
3
komentarz

3:2. Chelsea FC na prowadzeniu przed ostatnią serią dzięki strzałowi Bena Chilwella.

3
4
2
5
4
komentarz

Nie ma gola! William Smallbone zmartwił przyglądającego się konkursowi z ławki rezerwowych Jana Bednarka. Strzał na wiwat.

3
2
1
5
5
komentarz

2:2. Callum Hudson-Odoi strzelił skutecznie, choć Fraser Forster rzucił się w odpowiednim kierunku.

3
3
1
2
5
komentarz

1:2. Shane Long strzelił do bramki po wymanewrowaniu golkipera Chelsea FC.

4
2
1
2
komentarz

Nie ma gola! Fraser Forster wyszedł dynamicznie w powietrze i nie dał się pokonać uderzeniem Masona Mounta.

2
1
2
komentarz

Nie ma gola! Theo Walcott strzelił płasko blisko narożnika, ale rewelacyjnie interweniował Kepa Arrizabalaga. To było zbyt czytelne.

2
1
3
komentarz

1:1. Drugim egzekutorem rzutu karnego był Marcos Alonso. Również nie pozwolił sobie na popełnienie błędu.

2
1
1
1
komentarz

0:1. Adam Armstrong rozpoczął konkurs dobrym strzałem.

1
90+3'

Kepa Arrizabalaga zmazuje plamę. Żywiołowa reakcja bramkarza po kolejnej efektownej interwencji. Southampton FC nie muruje dostępu do własnej bramki, a ruszyło w doliczonym czasie po rozstrzygającego gola.

90+1'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Fraser Forster za celebrowanie wznowienia.

Southampton FC
2
90'

Doliczone cztery minuty.

1
89'

Denerwują się menedżerowie na ławkach. Nie ma powodu do zadowolenia Thomas Tuchel, ponieważ jego podopieczni grają nierówno i ani nie potrafią wykorzystać swoich sytuacji podbramkowych, ani nie mogą pozbawić impetu Southampton FC.

88'

Druga w meczu szansa na gola Williama Smallbona. Tym razem nie przymierzył w bramkę Kepy Arrizabalagi. Powinien zdecydowanie lepiej wykończyć atak, ponieważ nie ma gwarancji, że Chelsea FC pozwoli na przeprowadzenie jeszcze jednego.

84'

Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie konfrontacji przed konkursem rzutów karnych. W pierwszej połowie Chelsea FC strzeliła gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przed momentem wykonała stały fragment gry z takimi samymi nadziejami, jednak Marcos Alonso nie trafił w bramkę Southampton.

83'

Southampton FC. Schodzi: Moussa Djenepo. Wchodzi: Valentino Livramento.

wchodzi Wchodzi
Valentino Livramento #21
schodzi Schodzi
80'

Żółtą kartkę otrzymał Moussa Djenepo za ostre przewinienie.

79'

Mnóstwo uderzeń, sporo prób celnych. William Smallbone mógł strzelić gola krótko po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła nie pokonał Kepy Arrizabalagi. Tym razem znakomicie golkiper Chelsea FC.

77'

Southampton FC. Schodzi: Ibrahima Diallo. Wchodzi: Oriol Romeu.

Ibrahima Diallo #27
75'

Jak na zawołanie Saul Niguez. Techniczny strzał w kierunku okienka bramki Southampton FC. Piłka została sparowana przez odpowiednio ustawionego Frasera Forstera. Bramkarz Świętych pracuje na wysoką notę.

1
74'

Marnują swoje szanse na strzelenie drugiego gola tak gospodarze, jak również goście. W pudłowaniu albo w trafieniu w Frasera Forstera przoduje Saul Niguez. Obok Kaia Havertza ma na koncie najwięcej zmarnowanych sytuacji podbramkowych.

72'

Ponownie Chelsea FC od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Co prawda Shane Long oderwał się od gospodarzy w momencie wrzutki z rzutu wolnego, ale nie oddał dokładnego strzału.

70'

Przewinienie Reece'a Jamesa na podrywającym się do rajdu Shanie Longu. Southampton FC miało możliwość rozegrania rzutu wolnego na połowie Chelsea FC. Za jego wykonanie zabrał się Stuart Armstrong, którego wrzutka w kierunku Lyanco została poskromiona przez podopiecznych Thomasa Tuchela.

67'

Chelsea FC. Schodzi: Ross Barkley. Wchodzi: Ben Chilwell.

67'

Chelsea FC. Schodzi: Hakim Ziyech. Wchodzi: Mason Mount.

67'

Southampton FC. Schodzi: Nathan Tella. Wchodzi: Theo Walcott.

Nathan Tella #23
1
66'

Southampton FC. Schodzi: Che Adams. Wchodzi: Shane Long.

61'

Ponad godzina spotkania za drużynami. Podobnie jak w pierwszej połowie mocne i ofensywne otwarcie. Teraz piłkarze mają za zadanie utrzymać tempo oraz poziom emocji, co przed przerwą niekoniecznie się udało. Chętnym do uniknięcia konkursu rzutów karnych powinno zacząć się spieszyć.

59'

Kanonada zawodników z Londynu i kolejne dwie interwencje zaprezentowane przez Frasera Forstera. Poradził on sobie między innymi z próbą aktywnego, jednak nieskutecznego Saula Nigueza.

58'

Przewinienie Che Adamsa na Hakimie Ziyechu blisko linii pola karnego Southampton FC. Szansa na odzyskanie prowadzenia z rzutu wolnego. Bezpośrednie uderzenie Reece'a Jamesa i zmierzająca pod poprzeczkę piłkę sparował Fraser Forster.

54'

Adam Armstrong poczęstował celnym strzałem Kepę Arrizabalagę. Bramkarz Chelsea FC tym razem odpowiednio skoncentrowany i częściowo zrehabilitował się za naganne zachowanie przy golu Che Adamsa.

1
52'

Złe zachowanie Kaia Havertza, który za daleko wypuścił sobie futbolówkę po podaniu prostopadłym. Dlatego stała się ona łatwym łupem dla Frasera Forstera. Powinien być przynajmniej strzał w sytuacji sam na sam.

50'

Saul Niguez nie patyczkował się z przeciwnikiem i popełnił ostre przewinienie. Nie ma żółtego kartonika od Kevina Frienda, ale spojrzał on surowym wzrokiem w kierunku byłego pomocnika Atletico Madryt.

47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Che Adams.

Southampton FC doprowadziło do remisu krótko po przerwie! Che Adams z golem na 1:1. Przyjezdni przechwycili piłkę na połowie przeciwnika, a wymiana podań oraz drybling Kyle'a Walkera-Petersa zakończyły się strzałem celnym. Beznadziejnie na linii interweniował Kepa Arrizabalaga i ułatwił wykonanie dobitki do sieci.

4
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa starcia na Stamford Bridge. Przyjezdni muszą zaproponować znacznie więcej w ofensywie, jeżeli liczą na odwrócenie wyniku. Ciekawe, czy Chelsea FC będzie bardziej zainteresowana podwojeniem prowadzenia czy utrzymaniem tego skromnego.