Ligue 1: 32. kolejka
17 kwi 2022 20:45
90+5'

Chaotyczne ataki w czasie doliczonym. Po przerwie były w zasadzie tylko dwie szanse na doprowadzenie do remisu. Matteo Guendouzi nie przymierzył po wrzutce Dimitriego Payeta, a William Sadiba nie przypilnował linii obrońców Paris Saint-Germain.

1
90+2'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Gianluigi Donnarumma za kolejne cudowanie.

Paris Saint-Germain
1
90+2'
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Kylian Mbappe za niesportowe zachowanie.

90'

Doliczone sześć minut.

85'

William Saliba oddał uderzenie pod poprzeczkę po wrzutce Dimitriego Payeta z rzutu wolnego. Nie ma wyrównania. Trafienie Olympique Marsylia zostało anulowane!

83'

Żółtą kartkę otrzymał Marquinhos za faul na Dimitrim Payecie.

81'

Olympique Marsylia. Schodzi: Pape Gueye. Wchodzi: Bamba Dieng.

wchodzi Wchodzi
Bamba Dieng #12
schodzi Schodzi
Pape Gueye #22
79'

W drugiej połowie publiczność nie może ekscytować się jakimikolwiek uderzeniami celnymi. Pierwsza połowa wyglądała nieźle, druga jest nieporozumieniem.

76'

Podanie Lionela Messiego do Kyliana Mbappe, a ten oddał potężne uderzenie do bramki. Po raz trzeci trafienie PSG zostało anulowane w powodu spalonego.

73'

Podanie w pole karne wicelidera do Kyliana Mbappe. Spektakularna wywrotka pod naporem przeciwnika i piłka uciekła reprezentantowi Francji poza plac.

72'

Kolejna wymiana podań Olympique Marsylia została powstrzymana w bezpiecznej odległości od bramki Gianluigiego Donnarummy. Jorge Sampaoli nie zmienia w czasie drugiej połowy. Tylko w przerwie postanowił wprowadzić Amine Harita za Cengiza Undera.

70'

Coraz mniej czasu mają goście na wyrównanie. Jorge Sampaoli gra ze swoim zespołem i żywiołowymi okrzykami stara się nakłonić podopiecznych do żwawszego przemieszania się po boisku.

68'

Zaczyna się awantura zamiast meczu.

66'

Dobry pomysł, ale nieudane wykonanie. Piłka uciekła zawodnikom z Paryża poza boisko i wznowienie od bramki zostało przyznane Pauowi Lopezowi.

63'

Ostre przewinienie tym razem nie zostało wycenione na kartonik.

61'

Na rozpoczęcie piątego kwadransa meczu obiecujące rozegranie podopiecznych Jorge Sampaoliego. Na koniec zabrakło jednak pomysłu na wymanewrowanie defensywy Paris Saint-Germain.

1
57'

Szansa na wyrównanie była w 57. minucie, ale Matteo Guendouzi nie oddał strzału w bramkę po wrzutce Dimitriego Payeta z rzutu wolnego.

1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Neymar za faul na Matteo Guendouzim.

54'

Niezła wymiana podań. W ostatnim momencie interweniował wślizgiem Marquinhos i nie pozwolił wprowadzonemu z ławki rezerwowych Amine Haritowi na stoczenie pojedynku z Gianluigim Donnarummą.

53'

Tak cieszyli się gospodarze z dotąd ostatniego gola.

51'

Solowa szarża Kyliana Mbappe. Zbyt pochopne podanie w centrum pola karnego, ponieważ Lionel Messi dopiero wbiegał w to miejsce. Poradzili sobie bez problemu gracze Olympique Marsylia.

49'

Rozegranie gości, którzy ponownie muszą gonić przeciwnika. Ostatnia akcja Olympique Marsylia zakończyła się spektakularnym niepowodzeniem.

46'

Żółtą kartkę otrzymał Idrissa Gueye za faul na Amine Haricie.

46'

komentarz

Niezła pierwsza połowa z trzema golami. W klasyku Ligue 1 jest 2:1. Dwa trafienia były związane z błędami bramkarzy. Neymar wykorzystał katastrofalne zachowanie Paua Lopeza, a Duje Caleta-Car zachował się przytomnie w zamieszaniu wywołanym przez Gianluigiego Donnarummę. Gospodarze odzyskali prowadzenie dzięki uderzeniu Kyliana Mbappe z rzutu karnego w doliczonym czasie.

45+5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kylian Mbappe.

Mocne uderzenie z rzutu karnego do bramki. Pauowi Lopezowi nie udało się powstrzymać piłki kopniętej przez Kyliana Mbappe.

1
45+4'

Rzut karny dla Paris Saint-Germain za zagranie ręką Valentina Rongiera.

1
1
45+2'

Sędzia sprawdza, czy powinien być rzut karny za blokowanie ręką strzału Neymara.

45'

Doliczona minuta.

43'

Neymar sam na sam z Pauem Lopezem. Nie pokonał przeciwnika, a na dodatek był na spalonym.

41'

Pozostało około pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie. Paris Saint-Germain rozegrało atak na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Piłka trafiła do bramki gości po uderzeniu Lionela Messiego, ale nie ma gola z powodu wcześniejszego spalonego Nuno Mendesa.

38'

Olympique Marsylia prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na początku meczu. Paris Saint-Germain z kolei rozdrażnione utratą prowadzenia.

1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Nuno Mendes za faul na Matteo Guendouzim.

34'

W 34. minucie obudzili się paryżanie. Neymar oddał potężne uderzenie z rzutu wolnego, ale nie pokonał nim czujnego tym razem Paua Lopeza.

33'

Olympique odebrał gospodarzom prowadzenie!

31'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Duje Caleta-Car.

Na zakończenie drugiego kwadransa płaskie dośrodkowanie Gersona zostało wybite na korner przez Marquinhosa. W sumie rzuty rożne były dwa i po drugim z nich Duje Caleta-Car oddał strzał z bliska na 1:1. Gianluigi Donnarumma poszedł śladem Paua Lopeza i ułatwił przeciwnikom poprawienie rezultatu.

Olympique Marsylia
28'

Gra przerwana z powodu spalonego Cengiza Undera.

27'

Akcja podopiecznych Jorge Sampaoliego z wykorzystaniem prawego skrzydła, ale niewiele tam zdziałali. Ostatecznie całe zamieszanie przyniosło gościom wznowienie wrzutem z autu na wysokości pola karnego.

25'

Tak padła pierwsza bramka.

23'

Próba podwojenia przewagi Paris Saint-Germain strzałem z rzutu wolnego. Niewykorzystana szansa, ponieważ piłka po miękkim uderzeniu przeleciała zarówno ponad murem, jak również ponad bramką Paua Lopeza.

21'

Żółtą kartkę otrzymał Gerson za faul na Lionelu Messim.

20'

Mocno pachniało drugim golem, ale po pierwsze Kylian Mbappe spudłował w sytuacji sam na sam z Pauem Lopezem, a po drugie i tak nie byłoby gola z powodu spalonego.

1
19'

Brakuje dopingu we francuskim klasyku. Kibice klubu z Paryża kontynuują protest, który rozpoczął się po przegranej z Realem Madryt w dwumeczu o wejście do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

17'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti za faul na Matteo Guendouzim.

16'

Pierwsza interwencja Gianluigiego Donnarummy wymagająca odrobiny wysiłku. Bramkarz Paris Saint-Germain poradził sobie z dośrodkowaniem.

14'

Neymar i 1:0 dla PSG!

12'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Neymar. Asystował mu Marco Verratti.

Paris Saint-Germain zdobyło prowadzenie w pierwszym kwadransie klasyku Ligue 1! Odrobinę nużąca wymiana podań została przyspieszona przez Marco Verrattiego. Miękka wrzutka za obrońców Olympique Marsylia trafiła do Neymara, który oddał uderzenie z powietrza do siatki. Beznadziejnie zachował się Pau Lopez i praktycznie odsłonił bramkę przez Brazylijczykiem.

9'

Paryżanie w posiadaniu piłki na początku meczu i próbują zdobywać przestrzeń atakiem pozycyjnym. Spokojnie przesuwali się podopieczni Jorge Sampaoliego i nie pozwolili na sprawdzenie uderzeniem Paua Lopeza.

6'

Ostre przewinienie na Valentinie Rongieru. Przesadził Nuno Mendes i wrażliwy sędzia mógłby już na początku spotkania wyciągnąć żółty kartonik z kieszonki.

4'

Ryzykowne rozegranie Paris Saint-Germain z wykorzystaniem Gianluigiego Donnarummy. Włoch nie pozwolił sobie na popełnienie błędu i wykonał spokojne odegranie do kompana z zespołu.

2'

Drużyny w klasycznych strojach. Paris Saint-Germain w granatowych z białymi i czerwonymi elementami. Olympique Marsylia na biało z błękitnymi wstawkami.