PKO Ekstraklasa: 28. kolejka
10 kwi 2022 17:30
90+4'

Słupek! Waldemar Sobota strzelił minimalnie niecelnie. Akcja Śląska Wrocław w odpowiedzi na nieudane zagranie Mateusza Wdowiaka i to przyjezdni mieli do wykorzystania piłkę meczową.

10
9
8
5
11
90'

Doliczone pięć minut.

40
22
15
12
27
88'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Waldemar Sobota za niesportowe zachowanie.

Śląsk Wrocław
21
8
6
7
15
86'

Ostatnie szanse na rozstrzygnięcie meczu.

11
7
6
1
5
83'
2
5
2
2
83'
83'
81'

Żółtą kartkę otrzymał Fran Tudor za protestowanie.

Raków Częstochowa
18
7
5
2
3
80'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wdowiak za protestowanie.

20
8
3
5
3
80'
79'

Marek Papszun przygotowuje nowego napastnika do wejścia na boisko.

10
6
2
5
4
78'

Ostre przewinienie Marka Tamasa na Mateuszu Wdowiaku.

6
4
8
4
3
74'

Kacper Trelowski również popisał się znakomitą interwencją po strzale z rzutu wolnego. Bramkarz Rakowa Częstochowa nie przepuścił piłki do siatki po potężnym uderzeniu Fabiana Piaseckiego.

11
8
5
4
10
69'

Potężne uderzenie Iviego Lopeza z rzutu wolnego, ale broni Michał Szromnik.

25
8
5
6
6
67'

Żółtą kartkę otrzymał Petr Schwarz za faul na Ivim Lopezie.

6
2
7
5
9
67'

Po wyrównaniu Śląsk odpowiedział niebezpiecznym strzałem Roberta Picha, a także kąśliwym dośrodkowaniem.

9
4
8
2
2
65'

Patryk Kun strzelił na 1:1!

11
9
1
2
15
62'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patryk Kun.

W 62. minucie Raków doprowadził do remisu, jego napór został potwierdzony golem Patryka Kuna. Kadrowicz Czesława Michniewicza pokonał niepewnego Michała Szromnika uderzeniem zza pola karnego. Płasko bita piłka powinna być sparowana, a jednak wylądowała w siatce.

27
15
3
14
32
60'

Piłka strącona na korner, a za jego wykonanie zabrał się tradycyjnie Ivi Lopez. Wyblokowali to wszystko podopieczni Piotra Tworka i przetrwali oni ze swoim skromnym prowadzeniem w kwadransie po zmianie stron.

10
5
2
3
1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Piasecki za zagranie ręką.

8
1
1
1
4
53'

Bardzo nerwowo zrobiło się pod bramką Michała Szromnika. Seria uderzeń gospodarzy, z których najgroźniejsze było Iviego Lopeza, ale także ono zostało zablokowane.

10
5
2
2
2
51'

Żółtą kartkę otrzymał Dennis Jastrzembski za faul na Franie Tudorze.

4
2
3
1
5
50'
49'

Caye Quintana może opuścić boisko z powodu urazu.

4
3
2
5
11
47'

Szansa dla częstochowian po przewinieniu Dennisa Jastrzembskiego na Patryku Kunie. Mocne wstrzelenie z rzutu wolnego Iviego Lopeza, ale interweniował na linii w ostatnim momencie Michał Szromnik!

11
2
2
2
4
46'

Druga połowa.

17
4
4
2
46'

1
Czy Raków Częstochowa wyrówna po przerwie?
1
1
1
komentarz

Pachnie niespodziewanym potknięciem kolejnego kandydata na mistrza Polski. Na razie Raków Częstochowa nie może pochwalić się wysoką skutecznością i po przerwie spróbuje odpowiedzieć na gola "do szatni" Caye Quitany.

7
6
3
45'

Doliczone dwie minuty.

8
3
1
5
45'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Caye Quintana.

Śląsk strzelił gospodarzom klasycznego "gola do szatni". Świetne miękkie podanie z głębi pola było idealne do zdobycia prowadzenia. Caye Quintana męczył się ze swoim zadaniem niemiłosiernie, ale po dwóch strzałach w Kacpra Trelowskiego, oddał trzecie do bramki. Przyjezdni na prowadzeniu w Częstochowie.

54
39
13
12
20
40'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

2
12
5
2
39'

Zapachniało golem samobójczym. Patryk Janasik został uratowany przez ustawionego na linii bramkowej Fabiana Piaseckiego. Napastnik nie pozwolił na wylądowanie piłki w bramce.

9
4
1
37'

W ostatnich minutach najgroźniejsza była akcja zakończona kolejnym, niedokładnym strzałem Vladislavsa Gutkovskisa. Próbował ponowić atak Ivi Lopez, ale natychmiast został osaczony przez grupę zawodników w jasnych strojach.

3
1
1
2
3
36'

Na pewno nie można zarzucić podopiecznym Piotra Tworka, że grają bojaźliwie i wyłącznie statystują wobec ataków Rakowa Częstochowa.

9
3
3
2
3
33'

Ivi Lopez zabrał się za wykonanie rzutu rożnego i była to szansa na zaskoczenie defensywy z Wrocławia. Piłka ostatecznie uciekła zawodnikom Rakowa Częstochowa i Michał Szromnik nie musiał interweniować. Co innego Kacper Trelowski, który po chwili zmierzył się z uderzeniem Wojciecha Golli.

8
3
2
1
30'

Dwa kwadranse dość wyrównane spotkania, w którym obie jedenastki miały szanse na otwarcie wyniku. Na razie pozostaje jednak bezbramkowo.

3
5
1
2
28'

Podanie crossowe do szeroko ustawionego Patryka Janasika. Gospodarze powrócili na czas i nie pozwolili Śląskowi Wrocław na kontynuowanie dobrze zapowiadającego się ataku.

3
1
1
4
26'

Także przyjezdni z niecelnym strzałem.

2
2
1
3
3
23'

Rozdrażniony Raków Częstochowa zaczął odpowiadać coraz częstszymi atakami na coraz mocniej rozluźnioną obronę przeciwnika. W 23. minucie Deian Sorescu uruchomił podaniem prostopadłym w pole karne Vladislavsa Gutkovskisa, a ten oddał minimalnie niecelne uderzenie na bramkę gości.

3
1
2
1
4
20'

Ivi Lopez starał się wywalczyć prowadzenie dla Rakowa Częstochowa zaskakującym strzałem zza linii pola karnego. Południowiec nie przymierzył odpowiednio i Michał Szromnik nie musiał interweniować.

3
2
1
16'

Na początek drugiego kwadransa meczu niebezpieczne dośrodkowanie, ale żadnemu zawodnikowi Rakowa Częstochowa nie udało się dostawić stopy do piłki i zatrudnić strzałem Michała Szromnika. Następne ostrzeżenie dla obrony dowodzonej przez Wojciecha Gollę.

1
1
3
14'

Żółtą kartkę otrzymał Walerian Gwilia za przewinienie w centrum boiska.

8
2
1
1
1
13'

Spokojniejsze rozegranie podopiecznych Piotra Tworka, ale ich wymiana podań nie spodobała się kandydatom na mistrzów Polski. Podeszli oni wysokim pressingiem i nie pozwolili na przedostanie się w pobliże bramki Kacpra Trelowskiego.

4
4
1
11'

Całkiem dynamicznie na stadionie Rakowa Częstochowa. Obaj napastnicy mieli możliwość otwarcia wyniku, ale na razie piłka nie słucha strzelców. Do bramki nie przymierzyli Vladislavs Gutkovskis oraz Fabian Piasecki.

3
1
2
1
2
9'

Żółtą kartkę otrzymał Wojciech Golla za ostry atak w nogi przeciwnika.

4
3
1
5
7'

Zaczyna odgryzać się atakami faworyt.

4
2
1
1
4
6'

Śląsk Wrocław rozpoczął całkiem odważnie i przeprowadził dwa ataki krótko po rozpoczęciu meczu. Pierwszy z nich zakończył się upadkiem Caye Quintany, ale zdaniem sędziego wszystko było tam zgodnie z przepisami. Następnie przyjezdni próbowali pokonać Kacpra Trelowskiego strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

3
1
1
4'

Raków Częstochowa w klasycznych czerwono-niebieskich strojach, a Śląsk Wrocław wyszedł na boisko w białych koszulkach i spodenkach z zielonymi elementami. Na początku mało piłki w piłce, ponieważ była przerwa w grze spowodowana urazem.

17:09

Raków Częstochowa zagra jako ostatni spośród kandydatów na mistrza Polski w tej kolejce PKO Ekstraklasy. Postara się odpowiedzieć zwycięstwem na porażkę 1:2 Pogoni Szczecin z Wisłą Płock, a także remis 1:1 Lecha Poznań z Legią Warszawa. Czeka go teoretycznie łatwiejsze zadanie, ponieważ jego przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław.