1
89'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Luis Fernandez.

Lechia się doprosiła. Kolejny fatalny błąd w obronie. Rezerwowy Luis Fernandez popisał się pięknym strzałem z szesnastu metrów. Kuciak bez szans!

32
17
2
4
19
88'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Joseph Ceesay. Faul taktyczny.

1
1
3
6
87'

Nie stworzyli zagrożenia gdańszczanie, ale szybko odzyskali piłkę.

3
1
1
86'

Był rykoszet po strzale Clemensa i będzie korner dla Lechii.

6
1
1
85'

Coraz mniej czasu do końca meczu, a coraz więcej niewymuszonych błędów po obu stronach.

1
2
1
82'

Żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki.

3
2
2
3
7
82'

Lechia mogła zamknąć ten mecz, Flavio Paixao był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i Biegański zdążył z interwencją.

2
3
1
2
4
80'

Mnóstwo chaosu na boisku. Lechia gra bardzo nerwowo.

1
2
1
1
1
78'

Nalepa podał prosto pod nogi rywala na własnej połowie, ale Wisła nie wykorzystała okazji do kontry.

1
2
1
73'

Dużo swobody w środkowej części boiska mają piłkarze Wisły. Gospodarze zaczynają się denerwować.

1
72'

Kontratak Lechii, ale Biegański przeczytał zamiary Durmusa i złapał piłkę na piątym metrze po płaskim dograniu z lewej strony.

1
1
2
70'

Lechia zadowolona ze skromnego prowadzenia, a Wisła jakby straciła impet i nie atakuje już tak odważnie.

3
1
1
67'

W odpowiedzi niecelny strzał z dystansu oddał Clemens.

2
1
1
3
67'

Doskonale rozegrał kontrę Wisły Manu. Utrzymał się przy piłce, zagrał do środka, a po chwili na prawym skrzydle pokazał się Savić, ale jego uderzenie broni Kuciak.

3
1
1
3
65'

Wisła jest lepsza od Lechii w drugiej połowie, stworzyła sobie parę świetnych okazji, ale w dalszym ciągu nie potrafiła strzelić choćby jednego gola.

3
4
1
3
63'

Akcja Lechii lewą stroną, dobre podanie Durmusa w pole karne, ale piłki nie opanował rezerwowy Clemens.

3
2
1
3
60'

Wisła Kraków. Schodzi: Dawid Szot. Wchodzi: Elvis Manu.

60'
60'
57'

Duże dziury w obronie Lechii. Z dystansu strzelał Gruszkowski, ale ponownie obok słupka. Spore pretensje Kuciaka do swoich kolegów.

1
1
2
55'

Niemożliwe, ale Wisła wciąż przegrywa, a Kuciak stanie się chyba koszmarem Ondraska! Dośrodkowanie z lewej strony i Słowak kapitalnie broni uderzenie napastnika Wisły z kilku metrów!

11
3
3
54'

Jeszcze raz Wisła, jednak tym razem Gruszkowski strzelił wysoko nad bramką.

4
1
1
1
1
53'

Fatalne błędy w obronie Lechii i przed kapitalną szansą stanął Ondrasek, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Kuciak!

6
1
1
1
3
52'

Długie podanie za linię obrony Wisły, ale Biegański wyszedł poza pole karne i był przy piłce szybciej niż Durmus.

2
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Joseph Colley.

4
2
1
1
49'

Lechia atakuje. Najpierw zablokowany został Durmus, po chwili ochotę na strzał miał jeszcze Kałuziński, ale odskoczyła mu piłka.

1
1
2
48'

Miękkie dośrodkowanie w pole karne Lechii, ale Pietrzak na dużym spokoju odegrał piłkę głową do Kuciaka.

2
46'
46'

Druga połowa rozpoczęta.

1
komentarz

Wejdzie Luis Fernandez, który intensywnie rozgrzewał się w przerwie.

komentarz

Zawodnicy wracają na boisko. Szykuje się zmiana w Wiśle.

komentarz

Oficjalna frekwencja to 6198.

1
1
2
45+3'

Mocny strzał Kałuzińskiego z dystansu i z problemami broni Biegański!

5
1
2
2
45'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

2
2
44'

Przechwyt Lechii na połowie Wisły, strzelał z dwudziestu metrów Kałuziński, jednak został zablokowany. Lechia ma korner.

2
42'

Protestują gospodarze, bo sędzia przerwał nieźle zapowiadającą się akcję Conrado. Zdaniem arbitra Brazylijczyk faulował Szota przy linii bocznej.

1
1
2
40'

Spokojna interwencja Kuciaka na przedpolu po rzucie wolnym Wisły.

3
1
3
37'

Sędziowie sprawdzali jeszcze ewentualnego spalonego, ale nic takiego nie miało miejsca.

7
5
36'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Łukasz Zwoliński. Asystował mu Mario Maloca.

Lechia obejmuje prowadzenie po rzucie wolnym. Podanie Malocy do wbiegającego w pole karne Zwolińskiego, a ten z ostrego kąta pokonał Biegańskiego. Sytuację próbował jeszcze ratować na wślizgu Frydrych, ale po jego interwencji piłka ugrzęzła w siatce.

24
7
3
7
11
34'

Kałuziński trafiony piłką w twarz. Co tu się dzieje? To mecz piłki nożnej czy gala sztuk walki?

2
3
1
1
33'

Początkowo Lechia dominowała, jednak w ostatnich minutach mecz się wyrównał. Gospodarze dostosowali się do przeciętnie grającej Wisły.

1
1
1
3
32'

Ależ szansa dla Wisły! Frydrych główkował z trzech metrów, ale instynktownie broni Kuciak!

5
3
1
2
7
31'

Nie jest to wielkie widowisko. Brakuje płynności, dokładności. Mecz walki? Trudno powiedzieć. Nawet walki nie ma za dużo.

2
3
3
2
28'

Niebezpieczna sytuacja w polu karnym Lechii. Wychodzący na przedpole Kuciak zdemolował zaskoczonego Malocę.

4
2
1
1
2
27'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Maloca. Taktyczny faul na Ondrasku.

3
1
2
2
24'

Spokojny ten mecz. Poza jedną sytuacją Kałuzińskiego nie ma w zasadzie strzałów na bramkę. Niewiele się dzieje.

1
1
1
4
22'

Tymczasem Kubicki wrócił już na boisko.

7
3
1
21'

Ceesay stracił piłkę na własnej połowie, ale na jego szczęście był faulowany. W przeciwnym razie Wisła miałaby kontrę w przewadze liczebnej.

4
2
19'

Kubicki z bliska oberwał piłką w twarz. Musiało zaboleć. Konieczna jest przerwa w grze.

2
1
3
18'

Kolejny rzut rożny dla Lechii. Tym razem centrował Durmus, ale nie było zagrożenia pod bramką Wisły. Goście od kilku minut nie potrafią nic konstruktywnego zrobić w ofensywie.

3
2
1
1
4
15'

Szansa dla Lechii! Doskonałe podanie z lewej strony w pole karne, na piątym metrze piłkę opanował Kałuziński, miał mnóstwo miejsca, ale strzelił prosto w bramkarza!

5
4
1
2
9
14'

Niezła centra Kałuzińskiego z rzutu rożnego, piłka została wybita na szesnasty metr, gdzie czekał niepilnowany Terrazzino, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

3
1
2
11'

Groźne dośrodkowanie Poletanovicia z prawej strony, główkował Ondrasek, ale nad bramką.

2
2
1
1
2
10'

Prostopadłe podanie do Savicia i w ostatniej chwili Maloca wybija piłkę na rzut rożny.

2
1
2
9'

Ciekawa akcja Wisły. Wymienili parę podań na jeden kontakt, wreszcie Gruszkowski zagrywał prostopadle w stronę Savicia, ale zawiodła precyzja.

7
10
6
6
6
6'

Ładna akcja Lechii, ale dośrodkowanie Conrado było niedokładne. Minęli się z piłką wszyscy zawodnicy Lechii w polu karnym.

2
2
3
1
1
5'

Akcja Lechii prawą stroną, ale dośrodkowanie Durmusa było zbyt lekkie i czytelne. Pewnie broni na przedpolu Biegański.

1
1
2
2
1
4'

Na razie Lechia jest stroną przeważającą i dłużej utrzymuje się przy piłce.

4
1
2
1
2
3'

Dośrodkowanie Durmusa z rzutu rożnego, ale niecelny strzał głową oddał Nalepa. W dodatku gra została na moment przerwana, bo w powietrzu zderzyło się ze sobą dwóch zawodników Wisły.

1
1
1
1
czas Start meczu
19:57

Wisła zagra dziś w czerwonych strojach, Lechia na biało-zielono.

3
1
1
1
19:57

Zawodnicy i sędziowie wychodzą na płytę boiska.

1
1
1
1
19:50

Na trybunach jak na razie garstka kibiców. Jest też skromna grupa fanów Wisły.

1
1
1
2
2
19:50

Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni.

1
1
19:49

Jesienią w Krakowie padł remis 2:2, choć Lechia prowadziła już różnica dwóch bramek.

1
Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdańsku?
Wygra Lechia
Remis
Wygra Wisła
19:01

Sędzią spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

19:01

Skład Wisły:

18:46

Ofensywny skład Lechii:

18:42

W poprzedniej kolejce Lechia przegrała na wyjeździe z Radomiakiem 0:2, z kolei Wisła uległa Legii Warszawa 1:2.

18:42

Faworyt? Lechia Gdańsk. Gospodarze wciąż liczą się w walce o 4. miejsce. Jeśli dziś wygrają, uciekną Radomiakowi na dystans trzech punktów. Wisła natomiast jest przedostatnia w tabeli i prawdopodobnie do samego końca sezonu będzie drżeć o utrzymanie.

18:40

Ostatni sobotni mecz 24. kolejki PKO Ekstraklasy rozegrany zostanie w Gdańsku. O godz. 20 Lechia zagra z Wisłą Kraków.