Raków Częstochowa
6
4
90+3'

Znowu Ivi Lopez z dystansu, ale kompletnie bez wiary. Piłka przeleciała obok bramki.

17
14
4
3
6
90+1'

Strzał Ivi Lopeza, po którym piłka ledwo dotoczyła się do Kuciaka.

14
18
1
1
90'

Sędzia doliczył minimum pięć minut.

4
2
5
6
15
90'

Kuciak nie spieszy się ze wznowieniem gry. Lechia kontroluje wydarzenia na boisku.

20
11
2
1
6
88'

Desperackie próby Rakowa, ale Lechia nie popełnia błędów w defensywie.

26
16
1
4
86'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Flavio Paixao.

Daleki wykop Kuciaka, fatalnie interweniował Niewulis, co wykorzystał Flavio Paixao. Minął Kovacevicia i strzelił do pustej bramki!

Lechia Gdańsk
89
44
13
8
17
85'

Raków gra o jednego zawodnika więcej i od razu to widać. Goście zepchnęli Lechię do defensywy.

3
7
1
4
7
82'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Nalepa. Faul taktyczny i Lechia kończy w dziesiątkę.

10
6
5
12
22
81'

Wygląda to na jakiś uraz Petraska, który przecież wszedł na boisko w 46. minucie.

1
3
1
79'

Kuciak się nie spieszy. Sędzia go upomina, żeby nie kradł czasu.

6
5
3
78'

Akcja Rakowa. Duże zamieszanie w polu karnym i ostatecznie gdańszczanie wybijają piłkę.

7
1
1
77'

Napędzona Lechia! Durmus bliski asysty, ale strzał Zwolińskiego pewnie broni Kovacević!

3
1
2
2
2
75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ilkay Durmus.

Co za kontratak Lechii! Co za gol! Durmus w typowym dla siebie stylu okiwał obrońcę i fantastycznym strzałem przy dalszym słupku zaskoczył Kovacevicia!

43
18
7
4
14
74'

Lechia nie pozwala Rakowowi wyjść z własnej połowy. Dobry pressing gospodarzy, Kubicki szukał technicznym podaniem Flavio Paixao, ale ten nie opanował piłki w polu karnym.

4
3
3
2
73'

Dobra wrzutka Kałuzińskiego z rzutu wolnego, uciekł rywalom Maloca, jednak strzelił nad poprzeczką.

1
2
4
5
71'
71'

Lechia Gdańsk. Schodzi: Conrado. Wchodzi: Joseph Ceesay.

70'

Przycisnęła Lechia. Piłka spadła w polu karnym pod nogi Kubickiego, ten uderzył bez przyjęcia, ale obok bramki.

3
1
3
3
3
68'

Raków trochę odzyskał równowagę w tym meczu i w ostatnich minutach nieco przejął inicjatywę.

8
4
5
5
64'

Goście mieli jeszcze rzut rożny. Niewulis wygrał walkę w powietrzu po dośrodkowaniu Ivi Lopeza, ale główkował nad bramką.

4
3
1
1
64'

Kapitalna interwencja Kuciaka po płaskim strzale Ledermana z dystansu!

4
1
1
4
62'

Ależ blisko gola gospodarze! Nalepa odebrał piłkę na dwudziestym metrze i uderzył fałszem niczym Quaresma i zabrakło mu centymetrów, by dać Lechii prowadzenie.

5
1
1
3
61'

I jedna z niewielu akcji Rakowa, ale Maloca popisał się świetnym wślizgiem we własnym polu karnym.

9
4
3
2
3
58'

Dobre prostopadłe podanie Zwolińskiego, był w polu karnym Durmus, lecz tym razem strzelił tylko w boczną siatkę.

1
5
4
56'

W odpowiedzi Gwilia strzelał z dwudziestu metrów, jednak i on nad bramką.

5
2
4
55'

Biegański poszukał swojej szansy z dystansu, uderzył mocno, ale i nad poprzeczką.

2
3
3
54'

Od razu chce iść za ciosem zespół Kaczmarka. Jednak podanie Pietrzaka do wychodzącego na wolne pole Conrado było za mocne.

5
3
1
3
2
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ilkay Durmus. Asystował mu Bartosz Kopacz.

Ataki Lechii przyniosły efekt! Świetne dośrodkowanie Kopacza, po którym sprytnie na piątym metrze zachował się Ilkay Durmus i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce!

48
22
5
6
13
51'

Dośrodkowanie Gwilii z rzutu rożnego, jednak defensywa Lechii nie popełniła błędu i oddaliła zagrożenie.

4
1
3
49'

Druga połowa zaczęła się od dość intensywnych ataków Lechii.

3
1
2
48'

Płaskie dośrodkowanie Conrado, wydawało się, że idealne zagranie na szesnasty metr, jednak żaden z piłkarzy Lechii nie zdołał oddać strzału. W dodatku zza pleców wyskoczył Kun i dał się sfaulować.

3
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

1
4
1
1
komentarz

Piłkarze wracają na boisko. Dwie zmiany w Rakowie.

1
1
komentarz

Dzisiejszy mecz ogląda z trybun 6393 widzów. Biorąc pod uwagę rozmiary obiektu w Gdańsku, jest to dość przykry wynik.

2
3
2
2
3
45'

Spotkanie potrwa o minimum dwie minuty dłużej.

3
1
2
44'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa. Ruszył do pressingu, ale był spóźniony i trafił w nogi rywala. Będzie pauzował w kolejnym spotkaniu.

5
2
1
2
5
42'

Conrado pokazał się na wolne pole, dostał podanie, ale nie miał jak uderzyć. Była jeszcze próba dogrania w pole karne, ale był tam osamotniony Durmus. Zero zagrożenia ze strony Lechii.

2
3
41'

Durmus w dryblingu, złamanie akcji na prawą nogę i... piłka za boiskiem. Źle to wyliczył Turek.

4
2
1
40'

Kovacević ponownie nie myli się na przedpolu. Centrował Kopacz.

3
3
1
3
38'

Dużo walki w środku pola w ostatnich minutach. Bramkarze obu ekip nie mają zbyt wiele pracy.

1
1
1
37'

Nerwowo gra Lechia. Dużo podaje w środku pola, ale nie przekłada się to na stwarzane sytuacje.

2
4
2
3
35'

Strzał Biegańskiego z dystansu pewnie broni Kovacević.

7
2
1
3
34'

Lechia protestowała, jej zdaniem powinien być rzut karny. Ale grę wznowił Raków.

4
2
3
6
33'

Mamy kontrowersję. Kovacević wyszedł na szesnasty metr i wręcz zdemolował walczącego o piłkę Zwolińskiego. Sędzia przerwał grę.

4
1
2
1
2
32'

Lopez zagrał na wolne pole do Kuna, ten rozpędzony wpadł w pole karne, ale strzelił tylko w boczną siatkę.

5
2
30'

Łapie piłkę Kovacević po dośrodkowaniu Durmusa i kolejnym rykoszecie.

3
2
3
29'

Pokazał się na dalszym słupku Durmus, dostrzegł to Conrado i posłał piłkę w jego kierunku, ale czujny w bramce Kovacević. Pewny chwyt bramkarza gości.

3
1
1
3
3
28'

Ależ miejsca miał Conrado! Uderzenie z linii pola karnego, był rykoszet od Niewulisa i centymetrów zabrakło, by Lechia cieszyła się z wyrównania!

2
6
4
9
8
27'

Dośrodkowanie Ivi Lopeza i na spalonym złapany jeden z zawodników Rakowa.

1
4
2
1
26'

Żółtą kartkę otrzymał Conrado.

2
1
2
1
6
26'

Krótko rozegrali to częstochowianie. I kolejny rzut wolny dla gości. Tym razem z boku pola karnego.

2
2
1
25'

Conrado stracił równowagę i przytrzymał sobie piłkę ręką. Raków ma groźnie wyglądający rzut wolny.

1
1
2
24'

Kompletnie niewidoczny jak na razie Ilkay Durmus. Przed chwilą spróbował dryblingu przy linii bocznej, jednak dość brutalnie przegrał ten pojedynek, a po chwili faulował przeciwnika.

1
1
1
22'

Spięcie pomiędzy Tudorem i Conrado. Zaiskrzyło między panami, ale sędzia załagodził całą sytuację. Obyło się bez kartek.

1
1
21'

Dośrodkowanie lub strzał Pietrzaka z rzutu wolnego, piłka zagrana na dalszy słupek, ale nie sięgnął jej Nalepa.

3
1
3
1
20'

Pressing opłacił się Lechii. Wywalczyła rzut wolny trzy metry od bocznej linii pola karnego Rakowa.

2
1
2
19'

Lechia stara się odpowiedzieć, ale nie za bardzo ma pomysł. Długie podanie do Conrado, lecz ten nie opanował piłki. Grę wznawia Kovacević.

2
1
1
1
1
17'

Tzw. bramka z niczego, bo chwilę wcześniej Lechia spokojnie rozgrywała piłkę na własnej połowie. Raków nawet nie ruszył do mocnego pressingu, ale jedno niecelne długie podanie wystarczyło, że gdańszczanie sami sprokurowali groźną sytuację.

1
2
2
3
7
16'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ben Lederman. Asystował mu Patryk Kun.

I goście na prowadzeniu! Kuciak najpierw odbił do boku piłkę po strzale Lopeza, ale goście zostali w jej posiadaniu. Kun do Ledermana, ten uderzył precyzyjnie, futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

36
13
5
14
13
14'

Pietrzak dostał zbyt lekkie podanie, pierwszy do piłki dopadł Tudor i został kopnięty. Ma szczęście obrońca Lechii, że skończyło się tylko na ustnym napomnieniu. Bez kartki.

3
1
2
1
13'

Biegański wystawił piłkę na strzał Kubickiemu, ale ten za długo składał się do uderzenia i został zablokowany.

1
3
2
1
12'

Gospodarze nie wykorzystali gry w przewadze. Było dośrodkowanie w pole karne, Zwoliński nawet opanował piłkę, ale nie zdołał minąć rywala i po chwili go faulował.

2
2
2
1
1
10'

Gramy. Raków przez kilka chwil w osłabieniu.

5
1
1
1
2
9'

Krótka przerwa w grze. Na boisku leży kontuzjowany Lederman.

1
3
2
1
8'

Lederman efektownie ruszył środkiem pola, zanosiło się na groźny atak Rakowa, ale po chwili zawodnik z numerem 8 posłał piłkę w aut.

1
2
1
1
1
6'

Sędziowie sprawdzili całą sytuację i nie dopatrzyli się przekroczenia przepisów.

1
1
1
1
2
5'

Sporo szczęścia po stronie Rakowa. Gospodarze jeszcze reklamowali zagranie ręką jednego z zawodników Rakowa.

1
1
1
1
1
5'

Tym razem korner dla Lechii. Dośrodkowanie Terrazzino, po którym piłka została wybita przed pole karne. Mocno strzelał Kubicki i niewiele brakowało, a Lechia objęłaby prowadzenie.

2
1
1
1
1
4'

Goście protestowali, ich zdaniem Musiolik był faulowany, ale arbiter uznał, że nic takiego nie miało miejsca.

2
1
2
1
2
4'

Urwał się obronie Lechii Musiolik i wydawało się, że stanie oko w oko z Kuciakiem, ale świetną interwencją popisał się Maloca.

1
1
1
1
1
3'

Raków spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

1
2
1
1
1
2'

Pierwszy rzut rożny dla Rakowa. Dośrodkowanie Ivi Lopeza, ale obrońcy Lechii bez problemu wybijają piłkę.