PKO Ekstraklasa: 14. kolejka
07 lis 2021 15:00
90+3'

W doliczonym czasie kosmiczne pudło. Cuda. Piotr Parzyszek nie trafił z kilku metrów do bramki po zgraniu Kacpra Kozłowskiego.

5
2
1
1
6
90'

Doliczone cztery minuty.

4
2
3
4
88'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Drygas za faul na Mateuszu Wdowiaku.

Pogoń Szczecin
5
3
4
2
5
85'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Kurzawa za faul na Franie Tudorze.

2
2
1
5
2
84'

Powoli piłkarze zmierzają do końca meczu. Raków Częstochowa próbuje zachwycić czymkolwiek komplet publiczności na trybunach. W pole karne Pogoni Szczecin wybrali się nawet środkowi obrońcy gospodarzy, ale Zoran Arsenić nie oddał dobrego strzału.

2
2
2
3
1
82'

5200 kibiców na trybunach.

2
1
2
2
1
80'

Drobne ożywienie w ofensywie Rakowa Częstochowa po już czterech zmianach przeprowadzonych przez trenera Marka Papszuna. Możliwość pokonania Dantego Stipicy miał Vladislavs Gutkovskis, ale w pojedynku dobrze dysponowanych bramkarzy niezmiennie bez triumfatora.

1
2
1
5
73'

Kosta Runjaić nie zmienia.

1
3
3
3
71'
67'

Szansa na pokonanie Vladana Kovacevicia strzałem z rzutu wolnego. Nieźle kopnął piłkę Rafał Kurzawa, ale zmierzająca pod poprzeczkę została sparowana przez gibkiego na linii bramkarza Rakowa Częstochowa.

7
5
4
4
66'

Żółtą kartkę otrzymał Zoran Arsenić za faul na Jeanie Carlosie.

Raków Częstochowa
3
5
2
4
3
65'

Piłka spadła przed polem karnym Pogoni Szczecin pod nogami Marko Poletanovicia. Uderzenie pomocnika Rakowa Częstochowa ponad bramką strzeżoną przez Dantego Stipicę. Niezła szansa na gola zmarnowana.

4
1
1
3
63'

Marek Papszun zaczął zmieniać w swoim zespole.

2
2
61'

Andrzej Niewulis powrócił na boisko.

1
2
3
3
58'

Tym razem przerwa spowodowana urazem Andrzeja Niewulisa. Rwane tempo.

2
1
1
1
1
55'

Nieudana akcja Sebastiana Musiolika i piłka została odegrana przez Pawła Stolarskiego do Dantego Stipicy. Podobnie jak w pierwszej połowie na początku lepiej prezentuje się Pogoń Szczecin, ale bez fajerwerków.

1
1
2
52'

Przerwa w grze spowodowana urazami dwóch zawodników Pogoni Szczecin. Patryk Kun nadepnął na nadgarstek Pawła Stolarskiego. Również Walerian Gwilia nie przebierał w środkach w centrum boiska.

1
50'

Powrót drużyn z szatni na boisko.

1
1
1
49'

Piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym gospodarzy Sebastiana Kowalczyka. Nie potrafił oddać strzału w bramkę strzeżoną przez Vladana Kovacevicia.

1
2
2
47'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Petrasek za faul na Sebastianie Kowalczyku.

3
3
2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa i na pewno są w tym meczu rezerwy do uwolnienia. Raków Częstochowa spróbuje podkręcić tempo, także Pogoń Szczecin ma jeszcze co poprawiać. Na razie bez zmian personalnych.

1
45'

W ostatniej minucie podstawowego czasu niebezpieczna piłka wrzucona w pobliże bramki Dantego Stipicy. Poradził sobie Chorwat i po raz drugi nie pozwolił na lądowanie futbolówki w siatce po strzale Iviego Lopeza.

4
1
1
42'

Siadło tempo, szkoda.

1
1
2
39'

Pokazał się w tym meczu Ivi Lopez i po raz pierwszy interweniował na swoim posterunku Dante Stipica. Próba Hiszpana była zbyt oczywista, żeby zaskoczyć bramkarza wybieranego najlepszym w PKO Ekstraklasie w dwóch sezonach z rzędu.

7
2
2
2
1
38'

Długie zagranie z rzutu wolnego w kierunku Sebastiana Musiolika. Sędzia nie pozwolił Rakowowi Częstochowa na kontynuowanie ataku z powodu faulu dobrze zbudowanego napastnika.

2
36'

Rozegranie Pogoni Szczecin, ale zdyscyplinowani gospodarze nie pozwolili przeciwnikom na zdobywanie przestrzeni. Damian Dąbrowski apelował do swoich kompanów z pola o więcej ruchu w przodzie.

3
1
31'

Przeciągnięte wykonanie Michała Kucharczyka z lewego skrzydła. Futbolówka poszybowała ponad głową sposobiącego się do oddania uderzenia Mateusza Łęgowskiego.

1
1
1
3
1
30'

2
28'

W drugim kwadransie widowisko zdecydowanie mniej ekscytujące. Raków Częstochowa ostudził przeciwnika ze Szczecina i nie pozwala na intensywne kreowanie kolejnych sytuacji podbramkowych.

26'

Vladan Kovacević już kilkakrotnie ratował gospodarzy.

2
3
24'

Przewinienie Rafała Kurzawy na Franie Tudorze na połowie Pogoni Szczecin. Szybkie wznowienie rywalizacji od rzutu wolnego i Paweł Stolarski musiał wykazać się w obronie po dalekim zagraniu w pobliże bramki Dantego Stipicy.

20'

Odrobina spokoju na stadionie w Częstochowie. Patrykowi Kunowi nie udało się opanować crossowego podania i piłka opuściła boisko. W tej sytuacji wznowienie od bramki przyznane przez sędziego Dantemu Stipicy.

1
1
16'

Na zakończenie kwadransa otwierającego mecz interesująco po obu stronach boiska. W zagrożeniu Dante Stipica, ale Raków Częstochowa ponownie bez celnego strzału. Oddaje takie uderzenia Pogoń Szczecin, jednak Rafał Kurzawa również nie zaskoczył rozgrzanego od początku spotkania Vladana Kovacevicia.

2
1
2
13'

Tym razem szarża Portowców z wykorzystaniem ustawionego na lewej stronie boiska Sebastiana Kowalczyka. Jego miękka wrzutka została poskromiona z problemami przez podopiecznych Marka Papszuna. Brakuje Pogoni Szczecin klasycznego napastnika.

2
1
4
10'

Podnosi się temperatura pod bramką Vladana Kovacevicia. Pogoń Szczecin potrafi transportować piłkę skrzydłami, szczególnie aktywny jest na prawej stronie boiska Jean Carlos.

5
3
8'

Ciekawie, energicznie od początku spotkania. Jest na co popatrzeć. Publiczność podniosła się z miejsc, ale nie doszło do lądowania piłki w siatce po strzale Marko Poletanovicia. Rzucił się Dante Stipica, ale mógł nie zdążyć z interwencją przy lepszej dokładności przeciwnika.

1
1
1
1
5'

Mocne otwarcie meczu w wykonaniu Pogoni Szczecin. Podopieczni Kosty Runjaicia są aktywniejsi w ofensywie. Michał Kucharczyk poczęstował Vladana Kovacevicia uderzeniem zza pola karnego. Zatrzymanie piłki nie było ogromnym wyzwaniem dla bramkarza.

4
2
5
1
2'

Potwornie zakotłowało się po dośrodkowaniu w pobliżu bramki strzeżonej przez Vladana Kovacevicia. Szans na wpakowanie piłki do siatki nie wykorzystali Sebastian Kowalczyk oraz Rafał Kurzawa. Po prostu rewelacyjnie interweniował golkiper Rakowa Częstochowa w dwóch sytuacjach.

3
2
4
6
14:41

Piłkarze już na boisku i gotowi do rozpoczęcia meczu.

14:06

W hicie PKO Ekstraklasy zmierzą się Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin. Stawką jest trzecie miejsce w tabeli. W poprzednim sezonie gospodarze zostali wicemistrzami Polski, a drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia odebrała brązowe medale.