SSC Napoli. Schodzi: Matteo Politano. Wchodzi: Giovanni Di Lorenzo.

Giovanni Di Lorenzo #22
schodzi Schodzi
1
83'

Lorenzo Insigne pomógł swoim kompanom z zespołu we własnym polu karnym. Przytomne odegranie reprezentanta Włoch do Davida Ospiny. Futbolówka została złapana przez Kolumbijczyka i Napoli zyskało cenne kilkanaście sekund.

1
81'

Diego Demme miał możliwość odzyskania wyższego prowadzenia dla zespołu z Neapolu. Piłka kopnięta przez Niemca trafiła w słupek bramki Spezii Calcio. Titas Krapikas nie zdołał jej dosięgnąć i miał szczęście.

1
1
1
1
77'

Napoli zepsuło sobie spokojną końcówkę. Zagotowali się gospodarze, którym potrzeba powrotu do gry z pierwszej połowy spotkania. Irytuje się Lorenzo Insigne, którego przeciwnik prowokacyjnie puka w głowę. Z kolei Gennaro Gattuso zdjął kurtkę po ostatnich wyczynach swoich podopiecznych.

1
1
74'

Spezia Calcio. Schodzi: Emmanuel Gyasi. Wchodzi: Diego Farias.

Emmanuel Gyasi #11
1
1
1
74'

1
74'

Spezia Calcio. Schodzi: Luca Vignali. Wchodzi: Juan Ramos.

Juan Ramos #3
Luca Vignali #69
73'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Gennaro Acampora. Asystował mu Leo Sena.

Jeszcze jeden gol Spezii Calcio. Za moment może się zrobić bardzo gorąco gospodarzom. Piłka trafiła blisko pola karnego Napoli do Gennaro Acampory, któremu w pokonaniu Davida Ospiny pomógł rykoszet od niefortunnie ustawionego Kostasa Manolasa. Rozkładają bezradnie ręce podopieczni Gennaro Gattuso.

5
70'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Emmanuel Gyasi. Asystował mu Gennaro Acampora.

Dopiero co zszedł Piotr Zieliński i od razu bałagan na połowie Napoli. To tak z przymrużeniem oka, ponieważ cała drużyna z Kampanii grała apatycznie po przerwie. I dostała za to karę. Emmanuel Gyasi przyczaił się blisko bramki Davida Ospiny, umiejętnie uniknął spalonego i strzelił gola honorowego po płaskim dośrodkowaniu. Spezia Calcio już z mniej wstydliwym rezultatem.

Asysta:
3
4
1
2
3
69'
65'

Uspokoili sytuację gospodarze. Co prawda nie działo się nic niepokojącego pod bramką Davida Ospiny, jednak Spezia Calcio dostała piłkę i zwietrzyła możliwość przeprowadzenia skutecznego ataku. Podopieczni Gennaro Gattuso powrócili do ataku pozycyjnego.

1
65'

1
62'

Emmanuel Gyasi złapał się za głowę, ponieważ powinien zachować się lepiej w polu karnym przeciwnika. Gdyby skoncentrował się i wykonał umiejętne przyjęcie, byłaby szansa na pokonanie uderzeniem Davida Ospiny. Futbolówka uciekła jednak graczowi Spezii Calcio poza boisko i szansa została zmarnowana.

3
1
2
3
3
61'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Mario Rui za ostre i spóźnione wejście w nogi Daniele Verde.

SSC Napoli
1
1
58'

Przewinienie Diego Demme kilka metrów od pola karnego Napoli. Takim nierozsądnym zachowaniem były pomocnik RB Lipsk wyciąga rękę do przeciwnika i daje mu wiarę w poprawienie wyniku. Na razie dośrodkowanie Matteo Ricciego po krótkim rozegraniu rzutu wolnego zostało poskromione przez Azzurrich.

1
55'

Niskie tempo rywalizacji w minutach po przerwie. Napoli nie jest już równie energiczne i zajmuje się temperowaniem resztek impetu przeciwnika. Spezia Calcio już bez szans na awans, no chyba że przeprowadzi pościg, o którym jej kibice będą opowiadać wnukom.

1
1
52'

Wymiana podań w wykonaniu Azzurrich. Piłka trafiła w pole karne do Driesa Mertensa, który nie miał pomysłu na kontynuowanie ataku, a jego zagranie zostało powstrzymane przez Titasa Krapikasa.

50'

Spezia Calcio, po licznych zmianach personalnych, próbuje przetransportować piłkę w pobliże bramki Davida Ospiny. W dotychczasowej części meczu Kolumbijczyk nie miał możliwości zaprezentowania swoich możliwości. Żadna akcja przyjezdnych nie zakończyła się strzałem celnym, a w sumie uderzenie było jedne.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji w Neapolu. Gospodarze absolutnie nie przestali atakować. Już pierwsza akcja podopiecznych Gennaro Gattuso po przerwie zakończyła się celnym uderzeniem. Piłka nie znalazła się w siatce, ponieważ interweniował przytomnie Titas Krapikas.