Serie A: 1. kolejka
20 wrz 2020 12:30
90+2'

Kalidou Koulibaly ratował Davida Ospinę, który wdał się w nierozsądny drybling w pobliżu własnej bramki i nieomal podarował gola kontaktowego Yannowi Karamohowi. Kolumbijczyk nie przejął się specjalnie, ale powinien dziękować Senegalczykowi.

90'

Doliczone sześć minut.

1
1
1
89'
87'

Napoli zdecydowanie poprawiło statystyki, które dla osób, które nie oglądają meczu, będą już wyglądać sensownie. Luigi Sepe zmierzył się z dwoma uderzeniami. Przetestował go między innymi Matteo Politano.

86'

Przewinienie na Yannie Karamohu. Głośno zrobiło się na stadionie, ponieważ rozrzucona na trybunach widownia domagała się bardziej stanowczej reakcji sędziego niż użycie gwizdka. Wrzutka Hernaniego z rzutu wolnego została poskromiona przez Victora Osimhena.

84'

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Eljif Elmas.

82'

Celne uderzenie, ale anemiczne. David Ospina nie miał problemu z powstrzymaniem futbolówki szybującej powoli w kierunku bramki Napoli. Po chwili kolejna akcja zespołu z Reggio Emilia, ale wrzutka Giuseppe Pezzelli została zablokowana.

2
1
80'

Lorenzo Insigne trafił na 2:0. Komplet punktów powoli w drodze do Neapolu.

77'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Najpewniej po zawodach w Parmie. 2:0 dla Napoli. Lorenzo Insigne poprawił się po niedawnym strzale oddanym w słupek. Reprezentant Włoch przyczaił się w pobliżu bramki i wykonał skuteczną dobitkę uderzenia Hirvina Lozano obronionego przez Luigiego Sepe.

7
4
1
1
76'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. Napoli wyraźnie przyspieszyło, a drużyna z Parmy proponuje niewiele od czasu zmiany wyniku. Ciekawe, czy podopiecznych Fabio Liveraniego będzie stać na przyspieszenie w końcówce spotkania. Była krótka przerwa spowodowana niegroźnym urazem.

75'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Juraj Kucka za faul w polu karnym przeciwnika na Driesie Mertensie.

Parma Calcio 1913
1
1
1
1
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Giuseppe Pezzella za ostre przewinienie na Hirvingu Lozano.

Giuseppe Pezzella #3
71'

Przerwa na napoje.

2
2
1
1
1
69'

Parma Calcio 1913. Schodzi: Gaston Brugman. Wchodzi: Jacopo Dezi.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Gaston Brugman #15
1
1
67'

Szansa na kolejnego gola wyraźnie rozpędzonych podopiecznych Gennaro Gattuso. Luigi Sepe praktycznie nie ruszył się z miejsca i odprowadził piłkę wzrokiem. Trafiła ona w słupek po uderzeniu z kilkunastu metrów Lorenzo Insigne.

1
65'

Dries Mertens dał prowadzenie Napoli. 0:1 w Parmie.

1
1
1
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Dries Mertens.

Efekt Victora Osimhena! To z przymrużeniem oka, ale krótko po wejściu na boisko debiutanta padła bramka dla SSC Napoli. Dośrodkowanie Hirvinha Lozano w kierunku Victora Osimhena zostało co prawda wybite, ale prosto pod nogi ustawionego kilkanaście metrów przed bramką Driesa Mertensa. "Ciro" nie miał blisko siebie żadnego przeciwnika i pokonał płaskim uderzeniem na 1:0 Luigiego Sepe.

4
3
1
1
61'
61'

Najpierw poskromiona przez Luigiego Sepe wrzutka z rzutu wolnego. Niewiele później uderzenie Fabiana Ruiza zza pola karnego, ale Hiszpanowi po raz drugi nie udało się przymierzyć w bramkę Parmy.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Alves za faul w pobliżu własnego pola karnego na Hirvingu Lozano.

57'

Brawa z trybun po ostatnich próbach ataków gospodarzy. Przede wszystkim Juraj Kucka podrywa się na połowie uczestnika Ligi Europy i stara się sprawić problem Davidowi Ospinie.

2
1
1
55'

Juraj Kucka przedarł się w pobliże pola karnego Napoli. Słowacki pomocnik oddał mocne uderzenie, ale nie trafił w bramkę przyjezdnych. Futbolówka pofrunęła nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

1
1
1
54'

Piotr Zieliński przebijał się na lewej stronie boiska. Sprytnie i kompromitująco dla przeciwnika przedryblował Simone Iacoponiego, ale nadbiegł kolejny obrońca Parmy i nie pozwolił reprezentantowi Polski ani na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału.

1
2
1
1
52'

Andreas Cornelius cofnął się w pobliże koła środkowego i został tam sfaulowany. Nie minęło dużo czasu i ponownie na Stadio Ennio Tardini wybrzmiał gwizdek sędziego. Tym razem po przewinieniu agresywnego Juraja Kucki na Kostasie Manolasie.

51'

Luigi Sepe ma pretensje do swoich obrońców, choć podanie Piotra Zielińskiego w kierunku Driesa Mertensa było skrajnie niedokładne. Bramkarz Parmy woli zapobiegać niż leczyć.

1
49'

Przewinienie Hirvinga Lozano na Juraju Kucce w pobliżu pola karnego Azzurrich. Szansa na sprawienie problemu Davidowi Ospinie z rzutu wolnego. Wrzutka została wypiąstkowana przez golkipera Napoli. Kolumbijczyk został w momencie interweniowania poturbowany przez Juraja Kuckę.

46'

Pora na drugą połowę spotkania w Parmie. Przed przerwą piłkarzy obu drużyn było stać na dwa uderzenia, z których zaledwie jedno było celne. Statystyki tego spotkania wyglądają dotąd katastrofalnie.