08 maj 2021 18:30
90+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Marcos Alonso. Asystował mu Timo Werner.

Trafienie w doliczonym czasie i Chelsea FC na prowadzeniu! Drużyna ze Stamford Bridge odwróciła wynik po powrocie z szatni na boisko. Piłka po podaniu Timo Wernera oraz uderzeniu Marcosa Alonso poleciała ponad Edersonem.

44
32
13
6
10
90'

Doliczone trzy minuty.

3
1
2
2
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Gabriel Jesus za ostre przewinienie.

Manchester City
1
1
1
3
1
87'

Anthony Taylor nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego po konfrontacji z udziałem Raheema Sterlinga. Zdaniem sędziego nie było przewinienia Kurta Zoumy.

4
3
1
1
3
84'

Dostali poważne ostrzeżenie gospodarze i starali się odpowiedzieć swoim atakiem. Nadal niewykluczone jest, że piłkarze w błękitno-białych strojach zapewnią sobie mistrzostwo Anglii już w sobotnie popołudnie. Potrzeba jednak do tego lepszych uderzeń niż te oddane przez Joao Cancelo oraz Gabriela Jesusa.

2
1
1
2
1
81'

Bardzo niebezpieczna akcja przeprowadzona przez The Blues. Nie ma gola z powodu minimalnego spalonego Calluma Hudsona-Odoia. Centymetry uratowały drużynę prowadzoną przez Pepa Guardiolę.

1
3
1
1
73'

W ostatnich minutach najciekawsze było płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła Reece'a Jamesa. Żadnemu z londyńczyków nie udało się dostawić stopy do futbolówki i zatrudnić uderzeniem Edersona. Coraz mniej czasu pozostało drużynom na rozstrzygnięcie konfrontacji.

1
70'
68'

Chelsea FC. Schodzi: N'Golo Kante. Wchodzi: Jorginho.

3
1
1
66'

Przeorganizowanie drużyn na boisku po wyrównaniu. Widać, że Pep Guardiola niebawem zdecyduje się na wprowadzenie rezerwowych. Manchester City nie potrafił umiejętnie zarządzać wynikiem po powrocie z szatni na boisko.

1
63'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hakim Ziyech. Asystował mu Cesar Azpilicueta.

Rozegranie na obrzeżach pola karnego Citizens, jednak zabrakło kreatywności podopiecznym Thomasa Tuchela. Cała akcja z wykorzystaniem Marcosa Alonso zostało zatrzymane przez ofiarnie interweniującego Rubena Diasa. Chelsea FC musiała ponownie zadowolić się wyłącznie wznowieniem na wysokości pola karnego przeciwnika, a gospodarze mieli czas na rozstawienie w obronie.

17
18
6
7
7
60'

Christian Pulisić strzelił ponad poprzeczką!

4
3
2
1
1
59'

1
1
1
1
1
55'

Chelsea FC musi odważniej zaatakować przeciwnika, jeżeli liczy na odwrócenie rezultatu. Drużyna ze Stamford Bridge ponownie starała się zagrozić bramce Edersona atakiem z wykorzystaniem Timo Wernera, jednak reprezentant Niemiec ma problem w pojedynkach z gospodarzami.

1
1
1
1
50'

Pięć minut po przerwie bez przełomowych wydarzeń. Manchester City pozostaje w posiadaniu piłki i na połowie przeciwnika. Rozpędził się Sergio Aguero, ale nie zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego. Płaskie uderzenie Argentyńczyka nie zaskoczyło rozgrzanego już odpowiednio Edouarda Mendy'ego.

1
2
2
2
46'

Wznowienie rywalizacji w Manchesterze. W końcówce pierwszej połowy spotkania przez pole karne Chelsea FC przeszło piłkarskie trzęsienie ziemi. Poskutkowało ono prowadzeniem po strzale Raheema Sterlinga, a mogło przynieść również drugiego gola dla Citizens.

1
45+3'
45+3'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Sergio Aguero!

Poniosło napastnika Manchesteru City i nie zdołał on pokonać swoim uderzeniem z rzutu karnego Edouarda Mendy'ego. Zbyt nonszalanckie uderzenie w środek bramki, a zawodnik Chelsea FC wyłącznie na to oczekiwał.

14
9
4
5
5
45+2'

Szansa na podwojenie przewagi Manchesteru City z rzutu karnego. Billy Gilmour sfaulował Gabriela Jesusa!

1
1
1
2
1
45'

Doliczony czas.

1
1
2
1
1
44'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu Sergio Aguero.

Manchester City na prowadzeniu w hicie. Podopieczni Pepa Guardioli zdążyli zdobyć zaliczkę jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Do ostatniego gwizdka Anthony'ego Taylora w tej części pozostało już zaledwie kilka minut i może to uśpiło czujność zespołu z Londynu. Teraz Chelsea FC będzie musiała atakować i spróbować doprowadzić do remisu. O aktywności Raheema Sterlinga była już mowa i wreszcie przymierzył do siatki.

10
9
5
10
10
42'

Chelsea odrobinę nieśmiało zabiera się do przejęcia inicjatywy w konfrontacji na szczycie Premier League. Podopieczni Thomasa Tuchela liczą na wykorzystanie szybkości w kontratakach.

3
2
1
1
1
37'

Ferran Torres atakował na skrzydle. Nie było to takie proste zadanie poradzić sobie w konfrontacji z Cesarem Azpilicuetą. W odpowiednim miejscu ustawił się Hiszpan i Manchester City zdecydował się jeszcze na wymienienie podań w centrum pola.

1
1
1
1
35'

Raheem Sterling podsumował indywidualną akcję uderzeniem. Była to celna próba błyskotliwego pomocnika Manchesteru City, ale zdecydowanie zbyt delikatna, żeby zaskoczyć skoncentrowanego między słupkami Edouarda Mendy'ego. Gospodarze często nacierają z wykorzystaniem Raheema Sterlinga, a inni piłkarze ofensywni Citizens czekają na możliwość wykazania się umiejętnościami.

2
2
1
2
2
32'

Drużyny są już w kwadransie poprzedzającym przerwę. Timo Werner dostał podanie w okolicy chorągiewki, ale nie zdołał wywalczyć dla swojego klubu nic ponad wznowienie wrzutem z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Na dokładne dośrodkowanie oczekiwał centralnie ustawiony Christian Pulisić.

2
1
1
1
1
27'

Bezpośrednie podanie od Nathana Ake do Raheema Sterlinga. Przez moment wydawało się, że reprezentant Anglii ma wystarczająco dużo miejsca nawet na wbiegnięcie w pole karne i podsumowanie dynamicznego ataku strzałem. Skończyło się jednak na dośrodkowaniu i to zablokowanym. Na pocieszenie Manchester City pozostaje na połowie przeciwnika.

2
1
24'

Krótka seria dwóch rzutów rożnych dla Manchesteru City. Ostatecznie krótkie zamieszanie zostało wyjaśnione chwytem przez skoncentrowanego na przedpolu Edouarda Mendy'ego.

3
3
2
2
2
22'

Kolejne przewinienie i to na pewno nie uatrakcyjnia pierwszej połowy w hicie Premier League. Nie przebierają w środkach gospodarze i starają się natychmiast zapobiegać ewentualnemu niebezpieczeństwu. Poderwał się do ataku w centrum boiska Hakim Ziyech, jednak niebawem został sprowadzony do piłkarskiego parteru.

2
1
1
2
3
18'

Timo Werner rozgrywał atak w bocznym sektorze boiska w porozumieniu z wspierającym go Marcosem Alonso. Futbolówka co prawda nie została przechwycona przez podopiecznych Pepa Guardioli, ale przynajmniej zdążyli sfaulować oni przeciwnika. W tej sytuacji Anthony Taylor nakazał The Blues wznowienie rywalizacji od rzutu wolnego.

2
2
1
1
1
15'

Za drużynami kwadrans konfrontacji w Manchesterze i dotychczas nie została ona zdominowana przez którąkolwiek z jedenastek. Chelsea FC zaczęła już odpowiadać na ataki podopiecznych Pepa Guardioli. Ostatni z nich został przerwany dopiero chwytem Edersona po dośrodkowaniu Reeca'a Jamesa.

2
1
1
1
2
12'

Żółtą kartkę otrzymał Raheem Sterling za ostre przewinienie na Timo Wernerze.

1
1
2
1
1
8'

Piłka w posiadaniu Manchesteru City i stara się on atakiem pozycyjnym wypracować sobie miejsce do oddania uderzenia do bramki. Wszystko jest kontrolowane przez podopiecznych Thomasa Tuchela, którzy w ostatnich miesiącach imponują pod względem dyscypliny w defensywie.

1
1
2
1
1
4'

Manchester City przystąpił do rywalizacji w błękitnych koszulkach, a także białych spodenkach oraz getrach. Z kolei jego przeciwnik z Londynu w granatowych strojach z białymi elementami. Pierwsze podanie skierowane na wolne pole do Ferrana Torresa. Do Hiszpana dobiegł w ostatnim momencie Antonio Ruediger i nie pozwolił na swobodne przymierzenie w bramkę Edouarda Mendy'ego.

3
2
2
3
2
02:24

Pod wodzą Thomasa Tuchela piłkarze Chelsea FC wydają się być nie do zatrzymania.

02:24

Drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela zagra o miano najlepszej w Europie.

3
2
2
2
2
02:24

Chelsea FC w dobrym stylu rozprawiła się z kandydatem na mistrza Hiszpanii.

2
2
2
2
2
02:24

Chelsea FC rywalizowała w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Już w Hiszpanii zaprezentowała energiczny oraz agresywny futbol i zdołała zremisować 1:1 z Królewskimi. Na Stamford Bridge odparła wszystkie ataki podopiecznych Zinedine'a Zidana i wygrała 2:0. W ten sposób powróciła do gry o trofeum w Champions League.

3
1
2
1
1
02:24

Manchester City po raz pierwszy w historii w finale Ligi Mistrzów.

1
1
1
1
1
02:24

W takich okolicznościach Manchester City awansował do finału Ligi Mistrzów.

2
1
1
1
1
02:24

Manchester City rywalizował w półfinale Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę wypracowała sobie zaliczkę 2:1 w Parc des Princes. Następnie już na własnym stadionie odniosła zwycięstwo 2:0 dzięki uderzeniom Riyada Mahreza. W ten sposób potwierdziła swoją wyższość nad wiceliderem Ligue 1.

1
1
02:24

Trudno było dziwić się radości podopiecznych Pepa Guardioli.

1
1
1
02:24

Przedsmak finału Ligi Mistrzów w Premier League. Kilka dni po wielkim sukcesie, jakim było dostanie się do najważniejszego meczu w europejskim futbolu klubowym, Manchester City podejmie Chelsea FC. Pytanie, czy będzie to świetna przystawka do pojedynku w Stambule czy ostrożna partia za zasłoną dymną.