Premier League: 28. kolejka
14 mar 2021 13:00
90+2'

Walker-Peters upada w polu karnym, chyba zahaczał go Veltman. VAR sprawdza sytuację i... nie ma karnego, to nie był wyraźny kontakt.

1
90'

Doliczone 3 minuty. Świetne zorganizowana jest defensywa Brighton.

1
1
90'

Southamptin gra bez żadnego pomysłu...

1
87'

Southampton FC. Schodzi: Stuart Armstrong. Wchodzi: Dan Nlundulu.

wchodzi Wchodzi
Dan Nlundulu #40
schodzi Schodzi
85'

Brighton and Hove. Schodzi: Leandro Trossard. Wchodzi: Jakub ModerJEST I ON!

84'

Prostymi środkami gra Brighton. Teraz Trossard urywa się Bednarkowi, gra mocno w pole karne, ale dobrze ustawiony Vestergaard wybija piłkę.

1
2
1
1
78'

Zeqiri z ostrego kąta i broni to Forster!

1
75'

Southampton gra bardzo wolno w ataku pozycyjnym, nie może też znaleźć dziury w obronie gości.

1
1
69'

Więcej ataków teraz ze strony gości, ale nie tworzą specjalnego zagrożenia.

1
68'

Southampton FC. Schodzi: Nathan Tella. Wchodzi: Moussa Djenepo.

Nathan Tella #23
61'

Ward-Prowse z wolnego, piłka odbija się od muru...

59'

Tella faulowany tuż przed polem karnym, ale zachowany przywilej. Adams sam na sam i broni Sanchez! Dopiero po tym strzale sędzia odgwizduje faul.

1
1
57'

Za stratę gola można obwiniać Bednarka, bo to jemu uciekł Trossard.

2
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Leandro Trossard. Asystował mu Danny Welbeck. Rozklepana obrona gospodarzy, Forster bez szans przy mocnym strzale Belga! Goście znów prowadzą!

Brighton and Hove Albion
5
2
1
1
53'

Ward-Prowse zza pola karnego, ale łapie to uderzenie Sanchez.

49'

Znowu taka wymiana ciosów, akcja za akcję, ale brakuje dokładności, celności w zagraniach bliżej bramki.

1
1
46'

Brighton and Hove. Schodzi: Dan Burn. Wchodzi: Andi Zeqiri. Przejście na trzech obrońców.

Andi Zeqiri #29
1
czas Druga połowa
45'

Doliczono 2 minuty, ale końcówka pierwszej połowy bardzo spokojna.

42'

Świetna kontra Brighton, Gross jest sam na sam, strzela i... broni to Forster! Cenna interwencja bramkarza gospodarzy!

38'

Ward-Prowse na Bednarka, Polak mija się z piłką, ale i tak piłka odbija się od jego pleców. Łapie ją jednak Sanchez.

1
1
36'

Niezła piłka na Welbecka, ale ten tylko trąci ją delikatnie głową... Futbolówka wrzucona za Bednarka, to można uznać jako błąd Polaka.

1
33'

Faulował teraz Bednarek Neala Maupay, popchnął go. Rzut wolny dla gości.

1
32'

Brighton chce teraz pooddychać, pograć piłką... Wyrównane spotkanie, oba zespoły mają swoje momenty.

1
29'

Minamino ze skraju pola karnego, ale prosto w Sancheza.

27'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Che Adams. Zgrywał Bertrand głową, próbował przeciąż Dunk, ale źle wyskoczył do piłki i ułatwił Adamsowi zadanie. Ależ bomba z woleja!

Southampton FC
2
1
1
24'

Southampton wrzuca wyższy bieg, zamyka rywala w obrębie jego pola karnego.

19'

Wymiana ciosów, ale mocno chybionych. Brak dokładności pod polem karnym z obu stron.

2
18'

Niezrozumiałe, dlaczego to Bertrand krył rosłego Dunka, stopera gości. Powinien to być Bednarek lub Vestergaard.

1
16'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Lewis Dunk. Asystował mu Pascal Gross. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Dunk uderza głową z dobrych 14 metrów! Forster daje się zaskoczyć, goście prowadzą!

3
1
1
16'

Maupay z dystansu i świetnie to wyciąga Forster!

13'

Bardzo dobra piłka na Minamino, może być sam na sam, ale Sanchez wychodzi i wykopuje hen daleko. Soton powolutku się rozkręca.

1
11'

Southampton próbuje grać górnymi piłkami. Bednarek teraz świetnie uruchamia Walkera-Petersa, ale Anglik traci równowagę tuż przed przyjęciem...

1
8'

Ucierpiał teraz Trossard w starciu z Bednarkiem. Polak nie chciał skrzywdzić rywala, Belg wybiegł mu zza pleców.

1
1
1
1
1
5'

Świetna akcja Brighton, piłka na Trossarda, jest strzał i blokuje Bednarek! Jeszcze dobitka Belga i znowu Polak zatrzymuje uderzenie! Sędzia jeszcze odgwizduje pozycję spaloną Neala Maupay.

4
3
2
2
2
4'

Dobrze Bednarek wybija piłkę. Brighton wciąż ma ją po odbiorze, ale wysokie zagrania nie tworzą zagrożenia.

3
2
2
2
2
2'

Pierwsza akcja Soton. Zagranie na głowę Adamsa, ale kiepsko uderzył. Warto podkreślić, że gospodarze nic sobie nie robią z ostrego pressingu rywali.