Sędzia wybrał się z kartonikiem do ławki rezerwowych Widzewa.

2
2
4
90+2'

Mateusz Bartków oraz Valerijs Sabala sposobili się do wepchnięcia piłki do bramki po dośrodkowaniu. Sędzia nie pozwolił oglądającym zobaczyć ciągu dalszego akcji, ponieważ odgwizdał przewinienie defensora z Bełchatowa na Michaelu Ameyawie.

5
1
2
90'

Doliczone cztery minuty.

88'

Od wrzutu z autu GKS Bełchatów. Możliwość z jednej strony zaskoczenia łodzian, a z drugiej strony ci zyskali czas na staranne rozstawienie się na pozycjach obronnych. Ostatnie minuty bez interesujących sytuacji podbramkowych.

2
85'

Pięć minut do końca podstawowego czasu i łodzianie rozsądnie na połowie przeciwnika. Zagranie Łukasza Kosakiewicza zakończyło się tak samo jak niedawne Caique, czyli lądowaniem futbolówki w rękawicach Leonida Otczenaszenki.

1
82'
82'

Caique podłączył się do ofensywnego wypadku podopiecznych Marcina Broniszewskiego. Jego zagranie przez chwilę wyglądało obiecująco, ale zostało poskromione bez dużego problemu przez skoncentrowanego Leonida Otczenaszenkę.

1
81'

Kacper Gach oraz Dominik Kun popracowali w defensywie i nie pozwolili żadnemu z gospodarzy na oddanie strzału. Znalazł się w pobliżu jeszcze Maciej Koziara, jednak dotychczasowe wykończenia tego zawodnika nie są przekonujące.

1
80'

Po strzale Macieja Masa drużyny są w kontakcie.

1
1
78'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Caique za ostre przewinienie.

Caique #5
Widzew Łódź
1
78'

GKS Bełchatów musi kontynuować pościg za przeciwnikiem. Z kolei łodzianie starają się grać na utrzymanie piłki. Ostatnia akcja przeprowadzona przez podopiecznych Marcina Węglewskiego została zahamowana przez Bartłomieja Poczobuta.

1
74'

Szansa na pokonanie bramkarza Brunatnych po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka trafiła do polującego na nią zawodnika Widzewa Łódź i ten oddał celne uderzenie. Krystian Nowak nie pokonał nim skoncentrowanego Leonida Otczenaszenkę.

1
1
1
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Maciej Mas.

Gole zaczęły sypać się jak w rogu obfitości. Po trafieniu kontaktowym GKS Bełchatów ma jeszcze realną szansę na zapunktowanie w derbach. Maciej Mas przymierzył do bramki Vjaceslavsa Kudrjavcevsa po wbiegnięciu na boisko z ławki rezerwowych. Wykonał on dobitkę uderzenia Dawida Flaszki zatrzymanego przez golkipera Widzewa Łódź. Podopieczni Marcina Broniszewskiego poczuli na plecach oddech rywali.

GKS Bełchatów
3
1
3
6
12
69'

Widzew Łódź. Schodzi: Patryk Mucha. Wchodzi: Caique.

wchodzi Wchodzi
Caique #5
schodzi Schodzi
66'

GKS Bełchatów. Schodzi: Michał Pawlik. Wchodzi: Marcin Ryszka.

Marcin Ryszka #17
66'
66'

Mateusz Michalski z dwoma golami na koncie!

3
3
2
1
64'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Michalski.

Rośnie przewaga wyżej notowanego zespołu w Bełchatowie. Coraz więcej wskazuje na zwycięstwo Widzewa Łódź. Na najważniejszego zawodnika spotkania wyrasta Mateusz Michalski, który skompletował dublet. Nie mógł on świętować dwubramkowego prowadzenia z kompanami z zespołu, ponieważ boleśnie zderzył się ze słupkiem i potrzebował czasu na pozbieranie się z boiska.

Widzew Łódź
17
15
3
2
2
60'

Valerijs Sabala agresywnie zaatakował Mateusza Michalskiego. Strzelec dotychczas ostatniego gola ucierpiał po ataku napastnika Brunatnych i potrzebował chwili na dojście do siebie.

2
1
2
1
2
58'

Waldemar Gancarczyk uruchomił podaniem Macieja Koziarę. Wprowadzony z ławki rezerwowych pomocnik miał trochę czasu na pokonanie swoim strzałem Vjaceslavsa Kudrjavcevsa, jednak ku niezadowoleniu kompanów z klubu nie trafił w lustro bramki Widzewa Łódź.

1
56'
52'

Sytuacja sam na sam z bramkarzem bełchatowian, a w niej Paweł Tomczyk. Napastnik Widzewa Łódź nie poradził sobie z pokonaniem Leonida Otczenaszenki. Golkiper utrzymuje gospodarzy na powierzchni w derbach, ale jego kompani z pola muszą natychmiast poprawić swoją organizację.

2
50'

Valerijs Sabala jest oburzony gwizdkiem sędziego, który zdecydował się na przerwanie gry po faulu Łotysza na połowie przeciwnika. Zdaniem zakontraktowanego w czasie rundy wiosennej napastnika wszystko odbyło się tam zgodnie z przepisami piłkarskimi.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku w Bełchatowie. Gospodarze niespodziewanie zeszli do szatni przy niekorzystnym wyniku, choć do końca podstawowego czasu to oni byli na prowadzeniu. Widzew Łódź mógł zastanowić się w przerwie nad sposobem utrzymania dobrego wyniku.