Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

Jakub Świerczok faulował i będzie rzut wolny dla Białej Gwiazdy.

2
1
1
86'

Wisła od pewnego czasu skupia się tylko na defensywie, a to może się dla niej źle skończyć. Przypominamy, że ostatni mecz tych ekip zakończył się triumfem gliwiczan 4:3, zaś wówczas zwycięską bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu gry zdobył Kristopher Vida.

1
2
84'

Piast złapał wiatr w żagle. Tym razem niecelnie strzelił Arkadiusz Pyrka.

1
1
83'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tiago Alves. Asystował mu Jakub Świerczok.

Piast Gliwice z bramką kontaktową! Jakub Świerczok zagrał sprytne podanie do Tiago Alvesa, który mocnym, płaskim strzałem z około 5 metrów pokonał Mateusza Lisa.

7
6
2
5
82'

Patryk Lipski dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale nikt z jego klubowych kolegów nie doszedł do futbolówki.

1
1
1
80'

Tym razem niecelnie na bramkę piłkę głową uderzył Patryk Sokołowski.

79'

Mateusz Lis szaleje w krakowskiej bramce i obronił kolejny, groźny strzał rywala.

2
1
77'
76'

Było groźnie pod bramką Wisły Kraków, ale goście byli w stanie wybić piłkę z własnego pola karnego.

75'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul na Pyrce otrzymał Souleymane Kone.

Wisła Kraków
2
1
73'

Z kilku metrów huknął Jakub Świerczok, ale Mateusz Lis nie dał się zaskoczyć i wciąż bez zmiany wyniku starcia w Gliwicach.

1
1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Felicio Brown Forbes, który faulował Sokołowskiego.

1
1
71'

Patryk Sokołowski uderzył z dystansu nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mateusza Lisa.

1
70'

Souleymane Kone wznowił rywalizację od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

68'

Obok krakowskiej bramki uderzył Jakub Świerczok i piłkę spod własnej bramki wybije Lis.

1
65'

W chwili obecnej to Śląsk Wrocław zajmuje 4. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy, które jest premiowane awansem do europejskich pucharów.

Tabela zapewniona przez SofaScore LiveScore
1
1
62'
62'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dominik Steczyk.

Piast Gliwice
1
61'

Jakub Świerczok otrzymał niezłe podanie w pole karnego przyjezdnych, lecz jego strzał został zablokowany.

1
59'

Wiślacy cofnęli się i czyhają na okazję do wyprowadzenia szybkiego kontrataku.

2
1
57'

Huknął z powietrza Felicio Brown Forbes, a piłkę do boku odbił Frantisek Plach.

1
2
55'

Michal Frydrych zablokował rywala i będzie rzut rożny dla Piasta.

1
53'

Frantisek Plach popisał się skuteczną interwencją po strzale Rafała Boguskiego i uchronił swoją drużynę przed stratą gola.

1
51'

Dawid Szot został sfaulowany i sędzia odgwizdał rzut wolny dla gości.

1
Czy w tym meczu padnie jeszcze co najmniej jeden gol?
47'

Gerard Badia uderzył z rzutu wolnego ponad bramką Wiślaków.

46'
46'

Początek drugiej odsłony spotkania w Gliwicach.

45+1'

Trener Kazimierz Kmiecik otrzymał żółtą kartkę za swoje zachowanie przy linii bocznej boiska.

1
4
45'

Sędzia doliczył 3 minuty.

1
43'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Starzyński. Asystował mu Georgij Żukow.

3:1 dla Wisły KrakówGrigorij Żukow zagrał piłkę do Piotra Starzyńskiego, który wbiegł z futbolówką w pole karne gospodarzy i przymierzył w prawy, górny róg bramki strzeżonej przez Placha.

20
11
8
2
1
42'

Nieudana akcja przyjezdnych i futbolówkę do gry wprowadzi Frantisek Plach.

1
1
40'

Bezpańską piłkę opanował Mateusz Lis, który po chwili rozpoczął akcję swojego zespołu.

1
1
36'

Minimalnie z około 18 metrów przestrzelił Gerard Badia, który po uderzeniu tylko złapał się za głowę.

3
1
1
36'

Gliwiczanie spokojnie wymieniają kolejne podania na własnej połowie boiska.

34'

Aktualna tabela PKO Ekstraklasy:

1
1
1
1
32'

Wisła atakowała prawą flanką i wywalczyła rzut rożny.

2
1
2
28'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Jakub Świerczok! Mateusz Lis obronił "jedenastkę". Co za mecz w Gliwicach! Dzieje się.

18
12
4
5
2
28'

Rzut karny dla Piasta Gliwice za zagranie piłki ręką przez jednego z Wiślaków!

3
2
1
6
8
27'

Mariusz Złotek analizuje (VAR), czy był rzut karny dla gospodarzy.

2
1
1
1
1
26'

Żółtą kartkę za faul na Sokołowskim otrzymał Rafał Boguski.

24'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Stefan Savić. Asystował mu Łukasz Burliga.

Wisła Kraków znów prowadzi z Piastem, tym razem 2:1! Łukasz Burliga podał futbolówkę do Stefan Savić, który przepięknie przymierzył sprzed pola karnego.

14
9
3
2
2
22'

Piast Gliwice złapał wiatr w żagle i szuka swojego drugiego trafienia podczas tej konfrontacji.

2
19'

VAR wykazał, że Jakub Świerczok w momencie podania jednak nie był na pozycji spalonej i sędzia jego gola uznał.

2
1
1
17'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jakub Świerczok. Asystował mu Michał Chrapek.

Piast Gliwice doprowadził do remisu 1:1! Michał Chrapek zagrał dokładne, prostopadłe podanie do Jakuba Świerczoka, a ten huknął po długim rogu i pokonał Frantiska Placha.

10
5
2
4
5
17'

Jakub Świerczok trafił do siatki, ale wcześniej był na minimalnej pozycji spalonej i sędzia tego gola nie uznał.

1
1
1
15'

Nieudanie w polu karnym Białej Gwiazdy piłkę zagrywał Jakub Świerczok i gospodarze zmarnowali swoją szansę na wyrównanie.

Czy w pierwszej połowie meczu padnie jeszcze co najmniej jeden gol?
1
11'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Patryk Sokołowski.

Wisła Kraków wyszła na prowadzenie 1:0! Konrad Gruszkowski zszedł z prawego skrzydła do środka i zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Piłka po drodze odbiła się od jednego z zawodników Piasta Gliwice - Patryka Sokołowskiego i wpadła do bramki.

14
8
3
2
4
10'

Posiadanie piłki:

Piast Gliwice - 45 proc.

Wisła Kraków - 55 proc.

2
8'

Dobrze w obronie zagrał Souleymane Kone i do ofensywy mogą przejść przyjezdni.

2
6'

Niecelnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła główkował Jakub Świerczok.

1
1
1
5'

Wiślacy wznowią grę od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska.

2
1
2'

Faulowany był Jakub Czerwiński i będzie rzut wolny dla Piasta.

2
1'

Rywalizację od środka boiska rozpoczęli gospodarze.