PKO Ekstraklasa: 27. kolejka
25 kwi 2021 17:30
90+5'

Piłka meczowa Fili! Był sam przed bramką Boruca, ale nie trafił! Mógł zrobić wszystko, strzelił obok słupka.

17
32
8
6
7
90+4'

Kolejny raz protestują gospodarze. Ich zdaniem Lechii należy się rzut karny.

14
23
6
5
3
90+4'

Legia spokojnie rozgrywa piłkę.

14
7
2
3
2
90+2'
90'

Sędzia doliczył minimum sześć minut.

6
5
13
2
6
89'

Ależ świetnie zachował się Lopes, który łatwo minął rywala na szesnastym metrze i potężnym strzałem próbował zaskoczyć Kuciaka, ale ten po raz kolejny potwierdził swoją klasę.

11
3
3
3
88'

Sędzia najwyraźniej dostał sygnał z wozu VAR, że nie było tam nieprzepisowego zagrania ręką. Gra jest kontynuowana.

12
5
2
5
87'

Gospodarze reklamują zagranie ręką jednego z piłkarzy Legii we własnym polu karnym.

5
2
2
2
7
85'

Zwolińskiemu udzielana jest pomoc medyczna. Nie wygląda to dobrze.

7
3
4
6
2
83'

Ojojoj... ależ teraz mieliśmy niebezpieczną sytuację. Udovicić świetnie zagrał w pole karne do Zwolińskiego, ten dziubnął piłkę, ale dobrze interweniował Boruc. Przy okazji Zwoliński uderzył w słupek...

8
2
2
2
2
82'

Ależ wściekły jest teraz Saief. Amerykanin prosił o piłkę od Fili, był dobrze ustawiony, ale ten wybrał inny wariant i stracił futbolówkę.

4
1
2
82'

Ponownie bardzo intensywnie pada śnieg.

2
6
2
2
1
81'

Obrońcy Lechii w ostatniej chwili zablokowali strzał Lopesa z szesnastu metrów. Legia ma rzut rożny.

3
79'

Ni to strzał,  ni to dośrodkowanie Juranovicia lewą nogą. Piłka minimalnie minęła bramkę Lechii.

3
1
1
1
1
77'

Lechia miała rzut rożny, ale legioniści oddalili zagrożenie od własnej bramki.

3
2
2
76'

Wieteska blisko gola samobójczego po dośrodkowaniu Udovicicia.

3
4
3
74'
74'
73'

Kolejny rzut rożny dla gości.

6
2
5
73'

Lechia mogła odpowiedzieć, Kubicki poszedł z akcją lewą stroną, ale jego dośrodkowania nie zamknął Flavio.

3
2
2
2
71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tomas Pekhart.

Pewny strzał napastnika Legii. Kuciak został w środku.

Legia Warszawa
34
10
4
10
28
70'

11
70'

I mamy rzut karny dla Legii. Kompletnie bezsensowny wślizg Malocy.

12
4
6
8
24
69'

Mamy analizę VAR.

5
7
5
5
8
68'

Luquinhas upadł w polu karnym Lechii. Goście domagali się rzutu karnego.

8
2
3
1
7
67'

Dośrodkowanie Mladenovicia, ale Pekhart nieczysto trafił w piłkę i ta opuściła boisko.

5
2
3
3
6
66'

Kolejny korner dla Legii.

3
1
4
3
65'
3
3
3
2
2
63'

Podanie Flavio do Zwolińskiego, który wyszedł sam na sam z Borucem, ale bramkarz Legii z łatwością go zatrzymał. Zresztą i tak był wyraźny spalony napastnika Lechii.

7
2
4
3
62'

Dośrodkowanie Mladenovicia i Maloca wybija piłkę na rzut rożny.

5
3
2
2
2
61'
60'

Dośrodkowanie Kubickiego w kierunku Flavio, ale ten nie doszedł do piłki.

3
4
59'

Długie zagranie do Flavio Paixao, błąd popełnił obrońca Legii, ale Portugalczyk z ostrego kąta trafił w słupek!

4
2
8
2
2
58'

Kolejny faul Pekharta. Musi uważać napastnik Legii. Ma już żółtą kartkę.

5
4
7
4
3
57'

I wracamy do białej piłki.

2
1
2
56'

Bardzo nieudany strzał Flavio Paixao z dystansu. Trudno powiedzieć, co autor miał na myśli.

1
2
55'

Niewiele piłki w piłce jak na razie. W ostatnich minutach więcej jest fauli i przerywania gry przez sędziego.

1
52'

Żółtą kartkę otrzymał Tomas Pekhart. Faulowany Biegański.

4
3
1
2
52'

Bardzo mocny strzał z rzutu wolnego oddał Makowski. Do bramki było dobre trzydzieści metrów. Zabrakło niewiele, piłka spadła na górną siatkę.

1
1
2
1
50'

Mamy zmianę... piłki. Z białej na pomarańczową.

2
3
3
49'
Murawa w Gdańsku szybko pokrywa się śniegiem...
2
2
3
2
46'
46'
46'

17:18

Rafael Lopes intensywnie rozgrzewał się podczas przerwy i jest już gotowy do wejścia na boisko.

1
1
2
45'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Hołownia.

9
4
2
4
6
44'

Nie było zagrożenia pod bramką Lechii. A po chwili Hołownia bardzo ostro faulował Flavio Paixao.

2
3
2
4
44'

Rzut rożny dla Legii.

6
4
3
2
2
41'

Bardzo prosta strata Biegańskiego napędziła kontratak Legii. Juranović miał sporo miejsca z prawej strony, ale... zagrał fatalnie. Raczej dośrodkowywał niż strzelał, lecz wyszło dość kiepsko.

5
2
3
4
39'

Hołownia strzelał nad poprzeczką. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Kuciak.

4
3
3
3
2
38'

Panika w obronie Lechii. Legia przyciska coraz mocniej.

4
2
4
3
4
37'

Przechwyt Legii w środku pola, ale niedokładnie dośrodkowywał Juranović. Było jeszcze ponowienie akcji z lewej strony, jednak czujnie na przedpolu zachował się Kuciak.

3
2
2
36'

Niemrawi są dziś w ofensywie piłkarze Lechii. Maloca zmuszony do dłuższego podania, ale Zwoliński nawet nie wystartował.

2
2
3
2
2
34'

Legia miała jeszcze rzut rożny, ale Mladenović, jak nie on, zagrał tak, że piłka opuściła boisko.

5
2
4
2
6
33'

Bardzo ładna akcja Legii, ale Kuciak efektownie obronił strzał Luquinhasa.

2
3
2
2
32'

Sędzia uznał, że Pekhart nie zasłużył na kartkę za to zagranie. Gra wzowiona.

5
2
8
3
5
32'

Kopacz uderzony w twarz. Przerwa w grze.

2
5
2
4
31'

Pekhart kolejny raz próbował uderzenia zza pola karnego, ale został zablokowany. Zła decyzja zawodnika Legii.

5
2
3
2
7
30'

Kuciak wznowi grę od bramki po niecelnym strzale Pekharta.

3
3
3
3
2
28'

Żółtą kartkę otrzymał Jan Biegański. Powstrzymał nieprzepisowo szarżującego Luquinhasa.

6
2
3
2
2
25'

Legia w ataku pozycyjnym. Na razie mało jest fajerwerków w tym meczu.

3
2
3
2
2
23'

Seria bardzo nieudanych dośrodkowań w wykonaniu zawodników Lechii. Dość komiczny widok.

3
6
6
8
11
21'

Makowski potrzebował chwili przerwy. Ucierpiał w starciu z rywalem pomocnik Lechii, ale już jest zdolny do gry.

2
2
3
4
2
20 '

Ładny kontratak Legii, ale popsuł to niecelnym strzałem z narożnika pola karnego Kapustka.

2
2
5
2
2
17'

Jędrzejczyk przebiegł kilkadziesiąt metrów, aż wreszcie został sfaulowany przez Flavio. Legia ma coraz więcej swobody na boisku.

5
2
4
5
3
15'

Biegański szukał prostopadłym podaniem Conrado, ale ponownie zagrał zbyt mocno. Mało miejsca mają piłkarze Lechii. Muszą grać szybko.

4
5
4
3
3
13'

Okazja dla Legii, ale strzał Pekharta z ostrego kąta był niecelny.

5
3
2
13'

Sędzia uciął sobie krótką pogawędkę z Kuciakiem, który był niezadowolony z jednej z decyzji arbitra.

1
2
3
2
2
12'

Niepewne piąstkowanie Kuciaka. Piłka wróciła do Mladenovicia, strzał przy bliższym słupku, ale nie dał się zaskoczyć słowacki bramkarz Lechii.

2
3
2
2
11'

A teraz korner dla Legii.

3
3
4
3
3
11'

Piłka spadła przed pole karne, sytuacyjny strzał oddał Biegański, ale nie trafił w bramkę.

2
3
4
2
10'

Ceesay poszedł odważnie prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny.

3
2
2
8'

Ciekawa próba Biegańskiego, wychodził na czystą pozycję Flavio Paixao, ale młodzieżowiec Lechii zagrał trochę zbyt mocno i piłka padła łupem Boruca.

4
4
3
4
6'

Błąd w wyprowadzeniu piłki przez Kuciaka i Legia bardzo łatwo odzyskuje piłkę.

2
2
3
2
2
5'

Z rzutu wolnego wrzucał Mladenović, ale kompletnie wyszło mu to zagranie.

4
3
2
3
4'

Conrado faulował Kapustkę i Legia ma rzut wolny z bocznego sektora boiska.

2
3
3
2
2
3'

Na razie gra toczy się w środku pola. Lechia zaczęła jednak bardzo odważnie.

2
3
2
2
1'

Luquinhas już w pierwszej akcji został ostro potraktowany przez Makowskiego.