PKO Ekstraklasa: 20. kolejka
07 mar 2021 12:30
90+2'

Kolejna "setka" gości! Ogromne zamieszanie w polu karnym, najbliżej trafienia był Zjawiński, ale z trzech metrów nie zdołał pokonać Placha!

10
4
4
6
5
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty do drugiej części spotkania.

1
4
90'

Rozpoczęła się 90. minuta spotkania. Piast wydaje się kontrolować wydarzenia na boisku.

7
3
1
1
2
87'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Flis. Taktyczny faul po tym, jak ośmieszył go Świerczok.

Stal Mielec
3
6
1
85'

Piast powinien "zamknąć" ten mecz. Znakomitej okazji nie wykorzystał jednak Tiago Alves.

3
1
5
4
82'
81'

Usiadł na murawie Malarczyk. Trzyma się za mięsień obrońca Piasta.

1
2
Czy Stal Mielec zdoła doprowadzić do wyrównania?
1
1
1
78'

Ponownie w ataku Stal Mielec. Fatalnie przyjmował jednak piłkę Jankowski. Ratować sytuację próbował jeszcze Dadok, ale uderzył źle, bardzo niecelnie.

3
1
1
77'

Dośrodkowanie Prokicia z lewej strony. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Piasta i trafiła w ręce Placha.

1
1
1
1
1
73'

Schodzi: Maciej Domański. Wchodzi: Robert Dadok.

73'

Schodzi: Petteri Forsell. Wchodzi: Andreja Prokić.

71'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tiago Alves. Asystował mu Jakub Świerczok.

Rezerwowi odmieniają losy meczu! Urwał się lewą stroną Świerczok, zagrał płasko do Tiago Alvesa, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. Gospodarze już na prowadzeniu!

26
12
2
2
11
71'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Zjawiński. Bardzo ostro zaatakowany Jakub Czerwiński.

1
1
66'

Mocny, płaski strzał Pyrki z dystansu. Zablokowany.

1
1
3
1
65'

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Domańskiego strzelał Matras, ale Sokołowski wybił piłkę z linii bramkowej.

1
1
3
64'

Ależ popsuli teraz kontratak goście. Flis długo holował piłkę, wreszcie zagrał do Zjawińskiego, ale ten był już za linią obrony. Sędziowie odgwizdali spalonego.

1
1
1
5
61'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patryk Lipski.

Piękny strzał Lipskiego z rzutu wolnego! Piłka leciała tuż przy słupku, Strączek zdołał ją tylko lekko musnąć, ale nie uchronił Stali przed stratą gola.

Piast Gliwice
27
11
3
9
20
60'

Faulowany Świerczok. Piast będzie miał rzut wolny przed polem karnym Stali. Okazja do oddania strzału.

1
1
1
58'

To jest niemożliwe! Ależ pudłują dziś goście. Maciej Jankowski nie trafił do bramki z pięciu metrów! Jakimś cudem obronił jego uderzenie Plach, choć bramkarz Piasta w zasadzie leżał już na murawie.

1
1
1
3
57'

Schodzi: Mateusz Mak. Wchodzi: Łukasz Zjawiński.

57'
56'

Bije brawo swojemu koledze Kolew, choć dłuższe zagranie w jego kierunku nie znalazło adresata.

1
1
1
55'

Piast w poszukiwaniu pierwszego gola. Oglądamy zupełnie inny zespół z Gliwic niż w pierwszej połowie.

5
2
1
53'

Piast szybko odbiera piłkę. Od razu była próba dłuższego zagrania do Pyrki. Minimalnie za mocne jednak.

1
1
51'

Obudzili się gospodarze! Pyrka zagrał płasko w pole karne, do piłki dopadł Tiago Alves, uderzył w kierunku dalszego słupka, ale nie trafił w bramkę!

2
1
1
50'

Ucierpiał teraz Chrapek. Bardzo mocno oberwał piłką po kopnięciu Matrasa. Bliska odległość... mogło zaboleć.

1
1
49'

Najlepsza sytuacja Piasta w tym meczu! Najpierw Strączek obronił strzał Świerczoka, później zablokowany został Chrapek, a całą akcję zwieńczyło niecelne uderzenie nieatakowanego Pyrki! To powinno być wyrównanie.

1
1
1
48'

Bez zagrożenia pod bramką Stali po tym stałym fragmencie. Goście mogli ruszyć z kontrą, ale zaatakowali zbyt małą liczbą zawodników.