PKO Ekstraklasa: 14. kolejka
17 gru 2020 18:00
90+1'

Jeszcze jedna ogromna szansa na pokonanie Michała Szromnika. Piłka po rozpaczliwym uderzeniu Bartosza Kieliby ominęła już bramkarza Warty Poznań, ale została wyekspediowana przez odpowiednio ustawionego Marka Tamasa. Szczęśliwie bronią prowadzenia gospodarze.

1
3
4
6
5
90'

Doliczone pięć minut.

8
2
3
3
89'
86'

Mateusz Kuzimski mógł dołożyć gola do asysty przy bramce Roberta Janickiego, ale zmarnował swoją szansę. Napastnik Warty Poznań nie wyrównał po płaskim dośrodkowaniu Jakuba Kuzdry. Pod naporem Israela Puerto nie trafił idealnie w futbolówkę i nie oddał soczystego uderzenia na bramkę Michała Szromnika.

1
2
2
1
1
80'

Robert Janicki strzelił kontaktowego gola, a Warta Poznań szuka wyrównania.

3
1
1
75'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Robert Janicki. Asystował mu Mateusz Kuzimski.

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu piłka znalazła się w bramce Śląska Wrocław. Kombinacyjna wymiana podań podsumowana golem kontaktowym przez Roberta Janickiego, którzy przymierzył prosto do siatki po podaniu Mateusza Kuzimskiego.

20
11
7
13
17
73'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Zylla za ostre przewinienie.

Śląsk Wrocław
4
2
2
1
3
71'

Piłka otarła się o słupek w bramce Michała Szromnika po niebezpiecznym zagraniu Mateusza Spychały. Warta Poznań pozostała blisko bramki Śląska Wrocław, a umiejętności golkipera zostały poważnie przeegzaminowane mocnym strzałem przez Roberta Janickiego.

4
2
1
1
1
69'

Adrian Laskowski przesadził w polu karnym przeciwnika. Pomocnik Warty Poznań faulował Isreala Puerto, kiedy próbował dojść do futbolówki i oddać uderzenie po odchodzącym dośrodkowaniu Łukasza Trałki z rzutu rożnego.

2
1
1
1
1
67'
64'

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Pawelec za przewinienie taktyczne.

4
3
1
2
6
63'

Najlepsza szansa na strzelenie gola dla Zielonych. Cała seria zablokowanych uderzeń na bramkę Śląska Wrocław. Michałowi Jakóbowskiemu, ani Mateuszowi Kuzimskiemu nie udało się ominąć swoimi próbami interweniujących Michała Szromnika oraz Israela Puerto. Bardzo gorąco!

1
1
3
61'

Bardzo skomplikowana sytuacja Warty Poznań we Wrocławiu. Niezmiennie częściej szukają sposobu na przedostanie się z piłką do bramki przeciwnika gospodarze. Uderzenia Erika Exposito oraz Mateusza Praszelila okazały się niedokładne.

1
2
60'

Bartłomiej Pawłowski podwoił prowadzenie Śląska Wrocław.

3
3
3
3
3
57'
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartłomiej Pawłowski.

Bartłomiej Pawłowski konsekwentnie szukał sposobu na pokonanie Adriana Lisa. Jego uderzenie zza pola karnego zostało sparowane przez bramkarza Warty Poznań, ale był jeszcze korner i tym razem skrzydłowemu Śląska Wrocław sprzyjało szczęście. Autor gola zebrał piłkę wybitą niefortunnie po dośrodkowaniu i z pomocą rykoszetu umieścił ją w siatce.

25
19
6
4
5
52'

Futbolówka uciekła gospodarzom po podaniu prostopadłym. Śląsk Wrocław musi szukać innego sposobu na przedostanie się pod bramkę Adriana Lisa. Otwarcie drugiej części meczu znacznie mniej energiczne w wykonaniu podopiecznych Vitezslava Lavicki niż pierwszej.

1
1
1
1
2
48'

Warta Poznań na połowie przeciwnika. Lubambo Musonda przerwał rozegranie przewinieniem na Adrianie Laskowskim. Po chwili próba uruchomienia crossowym podaniem ustawionego na lewym skrzydle Michała Jakóbowskiego, ale poradził sobie z tym Mariusz Pawelec.

2
2
2
2
2
46'

Pozostało 45 minut meczu i zarazem rundy, więc piłkarzom nie pozostało nic innego niż rzucić wszystkie pozostałe siły do ataku. Warta Poznań powróciła do rywalizacji z jednym golem straty do przeciwnika. Śląsk Wrocław ma czego bronić.

2
45+1'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kieliba za przewinienie w polu karnym przeciwnika na Marku Tamasie.

Warta Poznań
4
2
2
2
2
45'

Doliczona minuta.

2
2
4
2
2
41'

Na razie Krzysztof Mączyński zdecydował się na pozostanie na boisku, choć minutę wcześniej zgłaszał do ławki rezerwowych konieczność przeprowadzenia zmiany. Jakiś niezdecydowany jest były reprezentant Polski.

3
3
2
1
4
39'

Przerwa w grze była spowodowana urazem Krzysztofa Mączyńskiego. Niebawem z ławki rezerwowych na boisko zostanie wprowadzony Waldemar Sobota. Pech pomocnika Śląska Wrocław.

2
2
2
1
3
37'

Adrian Lis przechwycił futbolówkę po dośrodkowaniu Mateusza Praszelika. Akcja zainicjowana przez bramkarza Warty Poznań miała być kontynuowana przez Michała Jakóbowskiego, jednak dynamiczny zawodnik wpadł w pułapkę ofsajdową Śląska Wrocław.

2
2
2
2
2
34'

Zieloni mają coraz więcej szczęścia w tym meczu. Bartłomiej Pawłowski zmarnował drugą ogromną sytuację podbramkową. Dostał podanie z głębi pola, ale oddał beznadziejne uderzenie i posłał futbolówkę kilka pięter ponad bramką Adriana Lisa.

1
1
1
1
2
31'

Warta Poznań wywalczyła rzut wolny na połowie przeciwnika. Najlepiej zbudowani podopieczni Piotra Tworka wbiegli w pole karne Śląska Wrocław, ale tam dośrodkowanie Łukasza Trałki zostało przechwycone przez pracowitego na przedpolu Michała Szromnika.

4
3
4
3
3
29'

Kolejna próby gospodarzy. Po uderzeniu z dystansu Mateusza Praszelika piłka opuściła boiska. Kilkadziesiąt sekund i kolejna szarża Śląska Wrocław. Mateusz Praszelik uruchomił podaniem Roberta Picha, po którego uderzeniu futbolówka zatrzymała się na słupku! Pachnie golami Wojskowych!

6
4
2
2
2
25'

Po przewinieniu Łukasza Trałki na Mateuszu Praszeliku rozegranie rzutu wolnego przez Śląsk Wrocław. Futbolówka trafiła do Lubambo Musondy, którego mocne uderzenie po dośrodkowaniu Roberta Picha nie było zaskakujące dla dobrze ustawionego Adriana Lisa.

3
2
2
2
2
23'

Jeszcze raz gościom nie udało przedostać się w pole karne strzeżone przez Michała Szromnika. Piotr Tworek nie może być zadowolony z poczynań ofensywnych swoich podopiecznych, a wyróżniany po poprzednich występach golkiper Śląska Wrocław nie ma na razie możliwości zapracowania na notę.

1
1
1
1
2
19'

Warta Poznań próbuje od czasu do czasu sprawić problem przeciwnikowi swoim ekspresowym wypadem. Na lewej stronie boiska wymienili podania Michał Jakóbowski oraz Mateusz Czyżycki, ale zorientowali się w sytuacji gospodarze i ponownie nie dopuścili do zatrudnienia Michała Szromnika.

2
2
1
1
1
15'

Była okazja do powiększenia prowadzenia. Gospodarze płynnie rozegrali piłkę na połowie przeciwnika i trafiła ona w pole karne do rozpędzonego Bartłomieja Pawłowskiego. Przed byłego pomocnika między innymi Malagi rzucił się Adrian Lis i nie pozwolił na oddanie uderzenia z ostrego kąta do siatki. Ma czego żałować Śląsk!

2
2
1
1
1
15'

Po kwadransie rywalizacji na Stadionie Miejskim we Wrocławiu gospodarze na prowadzeniu 1:0. Śląsk zdobył prowadzenie dzięki rzutowi rożnemu, a po zmianie rezultatu generalnie przytrzymuje przeciwnika w bezpiecznej odległości od bramki Michała Szromnika.

4
2
1
1
1
12'

Kolejne rozegranie Śląska Wrocław zostało przerwane wybiciem futbolówki na aut przez Wartę Poznań. Mariusz Pawelec wykonał wznowienie na wysokości pola karnego beniaminka, ale podopiecznym Vitezslava Lavicki nie udało się wykreować sytuacji podbramkowej.

2
1
1
1
1
10'

Piłka po zmianie wyniku pozostaje na połowie Warty Poznań, która niezmiennie stosuje ostrożny wariant na terenie przeciwnika. Z kolei Śląsk Wrocław odrobinę nieśmiało, ale szuka możliwości podwojenia prowadzenia.

3
3
1
1
1
7'

Israel Puerto na 1:0. Śląsk Wrocław na prowadzeniu!

6
4
1
1
1
5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Israel Puerto. Asystował mu Krzysztof Mączyński.

Lubambo Musonda w konfrontacji z Jakubem Kuzdrą. Defensorowi Śląska Wrocław udało się wypracować korner. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego ze stałego fragmentu gry uderzenie do siatki oddał Israel Puerto. Defensor gospodarzy uciekł Łukaszowi Trałce i ekspresowo zdobył prowadzenie.

32
18
6
4
6
2'

Podanie Michała Jakóbowskiego w pole karne gospodarzy do Mateusza Czyżyckiego. Pomocnika Warty Poznań powstrzymał wślizgiem Israel Puerto i przyjezdni musieli zadowolić się rzutem rożnym. Po nim sędzia gwizdnął przewinienie próbującego dojść do strzału Bartosza Kieliby.

1
1
1
1
1
17:21

Drużyna z Wrocławia w ciemnozielonych strojach.