PKO Ekstraklasa: 1. kolejka
23 sie 2020 17:30
90+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Piękna, indywidualna akcja Jimeneza, który ograł dwóch obrońców i strzałem zewnętrzną częścią buta pokonał Polacka. 4:2!

Górnik Zabrze
64
28
10
7
23
90'

Sędzia doliczył 3 minuty.

4
3
8
1
3
90'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał trener gości Krzysztof Brede.

7
3
2
3
4
89'

Z dystansu niecelnie uderzył Marzec. Goście szukają swojej szansy na punkt.

5
3
3
3
3
87'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wojciech Hajda.

9
10
4
4
9
86'

Bielszczanie w ataku. Niewiele czasu do końca. Zapowiada się ciekawa końcówka.

9
1
1
2
85'
85'
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Desley Ubbink. Podbeskidzie złapało kontakt bramkowy! Kontra gości, Gach w polu karnym wycofał piłkę do Ubbinka, ten odegrał do Bilińskiego. Snajper mocnym strzałem uderzył do bramki. Na linii stało jeszcze dwóch obrońców Górnika, ale piłki nie zdołali wybić. Już tylko 3:2!

Podbeskidzie Bielsko-Biała
31
10
7
12
26
81'

Po rzucie rożnym Krawczyk z bliska wbił piłkę do bramki, ale po zgraniu Bochniewicza był na spalonym. Wciąż 3:1.

2
2
5
1
4
77'
75'

Jimenez na czwarty metr do Prochazki, ten jednak spudłował!

6
6
3
9
13
73'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jaroch uderzył głową dwa metry ponad bramką.

2
1
2
71'

Minuty płyną, gra coraz mniej ciekawa, ale Górnik kontroluje mecz.

4
1
1
68'

Akcję bielszczan uderzeniem z dystansu zakończył Desley Ubbink. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i pewnie złapał ją Chudy.

4
4
1
1
66'

Spadło tempo meczu. Górnik ponownie przeniósł ciężar gry na połowę gości.

4
5
1
1
63'
63'

Tym razem na spalonym znalazł się Sierpina.

4
1
62'

Zagranie do Krawczyka, który znalazł się na spalonym.

1
1
4
61'

Kontra Górnika zakończona złym zagraniem Jimeneza. To ważny moment dla tego meczu. Jeśli goście coś jeszcze strzelą to może być bardzo ciekawie.

2
2
komentarz

59'

Goście poczuli krew! Z pola karnego strzelał Danielak, po rykoszecie piłka przeleciała tuż ponad bramką!

3
2
1
3
57'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Łukasz Sierpina. Tymczasem to Podbeskidzie trafiło do siatki! Gach na lewo do Sierpiny, ten w pole karne do Bilińskiego. Napastnik przyjął piłkę, zwiódł rywala i mocnym uderzeniem z ok. 12 metrów pokonał Chudego. 3:1!

13
8
7
12
16
55'

Notorycznie błędy w defensywie popełniają goście. Jeśli więcej koncentracji zachowają gospodarze, to wynik może być dużo wyższy.

5
2
1
1
53'

Próba wyjścia bielszczan, ale gra zatrzymana. Powodem spalony.

3
1
2
1
49'

Błąd Rzuchowskiego, nieporozumienie obrońcy i bramkarza, ale Krawczyk nie potrafił w sytuacji sam na sam pokonać Polacka!

6
6
5
7
11
48'

Janza dogrywał z rzutu wolnego, efektem tylko rzut rożny.

2
1
1
48'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Michał Rzuchowski.

4
1
47'

Jaroch uderzył z rzutu wolnego, słabo i do tego wprost w Chudego.

1
46'

Ależ Biliński miał szansę! Dogranie z lewej strony Danielaka, ale napastnik bielszczan pięć metrów przed bramką skiksował!

2
1
2
46'

3
45+1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Krawczyk. Asystował mu Erik Janza. To już mały nokaut. Z lewej strony precyzyjnie dośrodkował Janza, a nadbiegający Krawczyk głową z pięciu metrów trafił na 3:0!

36
19
8
8
11
45'

1
1
1
44'

Krawczyk wychodził sam naprzeciwko Polacka, bramkarz nogami zatrzymał piłkę.

2
2
4
43'

Nowak źle przyjął piłkę przed polem karnym i w efekcie odegrał do Pawłowskiego. Ten mocno dogrywał, ale nie miał kto wbić piłki do siatki z dwóch metrów.

4
2
2
1
41'

Starają bielszczanie jeszcze przed przerwą dać sobie nadzieję na walkę o "coś" po przerwie.

1
6
2
1
1
38'

Z ok. 16 metrów uderzał Nowak, trafił jednak w obrońcę. Mogło być groźnie.

2
1
1
1
3
37'

Jaroch dogrywał w pole karne, Sierpinę uprzedził na przedpolu Chudy.

4
2
1
35'

Problemy z nogą ma Wiśniewski. Obrońca Górnika podkręcił staw skokowy.

2
1
4
4
5
33'

Gra częściej toczy się na połowie gości. Podbeskidzie szans szuka w kontrach.

3
1
1
1
32'

Jedna z nielicznych prób w ostatnich minutach bielszczan. Zagranie w polu karnym do Sierpiny jednak zbyt mocne.

4
2
2
1
17:21

1
27'

Po stracie drugiej bramki Podbeskidzie nie potrafi zagrozić zabrzanom. Górnik prowadząc 2:0 czuje się bardzo pewnie.

15
8
1
1
1
24'
3
1
3
5
12
23'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Polacek tańczył, skakał, a Jimenez spokojnie poslał tzw. szczura w kierunku prawego słupka. Roztańczony Polacek szans nie miał żadnych. 2:0!

3
22'

Żółtą kartkę otrzymał Dmytro Baszłaj.

5
2
1
3
22'

Rzut karny dla Górnika Zabrze!

28
9
2
5
21'

Tymczasem sędzia popędził do monitora. Będzie rzut karny? Było uderzenie łokciem w twarz?

6
1
1
1
1
21'

Sobczyk rozbił głowę. Zalał się krwią napastnik zabrzan.

2
1
2
3
7
19'

Krótkie zagranie do Janży, ten jednak został zablokowany.

1
1
1
18'

Rzut wolny pośredni z pola karnego. Sędzia uznał, że obrońca Podbeskidzia podawał do Polacka. Powtórki pokazały, że arbiter się pomylił.

1
1
17'

Zabrzanie przejęli piłkę na połowie bielszczan, ruszyli z liczebną przewagę, ale w końcówce zabrakło decyzji o oddaniu strzału. Przekombinowali i szansę zaprzepaścili.

1
2
1
2
14'

Przerwa w grze. Dwóch zawodników zderzyło się głowami. Jaroch wstał, Gryszkiewicz jeszcze cierpi.

2
3
3
2
13'

Akcja za akcję, ciekawe pierwsze minuty. Bielszczanie po słabszym początku zaczynają pokazywać pazur!

1
2
10'

Pierwszy oskrzydlająca akcja Podbeskidzia. Sierpina jednak dośrodkował zbyt mocno.

5
1
9'

Zagranie w pole karne do Prochazki, strzał był już jednak słaby i dodatkowo został zablokowany przez obrońcę.

3
1
2
1
4
7'

Zagranie za plecy obrońców do Tomasza Nowaka, Chudy kilka metrów przed polem karnym wyjaśnił sytuację.

7
2
4'

Biliński ostro łokciem potraktował Janżę. Obyło się bez kartki.

1
2
1
3
4'

Sędzia uznał, że wszystko odbyło się w sposób zapisany w przepisach. 1:0!

12
5
6
2
4
3'

Oj, sędzia biegnie do "telewizorka", powtórki pokazały, że Jimenez dotknął piłkę ręką.

1
3
2
3
3'

Jeszcze trwa sprawdzanie czy nie było zagrania ręką. Czekamy na sygnał z VAR-u.

6
3
5
2
5
1'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Alex Sobczyk. Początek marzenie dla zabrzan! 58. sekunda i gol. Dalekie zagranie, piłkę rozegrali między sobą Sobczyk z Jimenezem. Hiszpan w sytuacji sam na sam między nogami Polacka trafił do bramki. 1:0!