Ciekawostka - nasz wyjściowy skład był najmłodszy od 2010 r. Średnia wieku dziś - 24,64.

9
10
87'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Arkadiusz Milik. Asystował mu Michał Karbownik. Uruchomiony gracz Legii na lewej flance, płasko gra na skraj pola karnego, a ten w swoim stylu odkręca piłkę i nie daje szans na interwencję. AR KA DIU SZO! I mamy 5:1!

202
97
35
18
21
86'

Mógłby, bo Kądzior zagrał naprawdę fajnie.

13
5
1
6
5
85'

Rzut wolny Finów, zamieszanie, bronimy się. Wychodzimy z kontrą, ale Klich zwalnia grę. Nie ma co pędzić samemu.

14
12
5
6
20
84'

Szukał Krychowiak Milika, ale ten przegrał pojedynek główkowy z rywalem.

8
5
7
9
14
82'

Finlandia. Schodzi: Fredrik Jensen. Wchodzi: Pyry Soiri.

10
82'
81'

Szykuje się u nas jeszcze jedna zmiana... Kamil Jóźwiak wejdzie na boisko.

22
4
10
6
4
80'

Krychowiak fauluje. Źle wszedł w ten mecz.

10
8
8
11
24
79'

Problemy Krychowiaka, Finowie twierdzą, że zagrał ręką. Nie wychodzimy z kontrą, odskoczyła piłka przy podaniu Klichowi.

2
1
3
8
18
78'

Ładna klepka Kamary z kolegą, jest strzał i w ostatniej chwili wybija piłkę Bochniewicz!

8
6
7
2
6
75'

Nie dajemy Fin rozwinąć skrzydeł, gramy wysokim pressingiem, ale sami też nie forsujemy tempa.

7
5
3
2
6
72'
70'

Kiepskie podanie Czerwińskiego do Krychowiaka, okazję ma Niskanen, strzela i odbijają piłkę obrońcy, łapie ją Drągowski. Wkrada się rozluźnienie, grają mniej doświadczeni kadrowicze.

4
1
2
6
19
68'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ilmari Niskanen. Asystował mu Fredrik Jensen. Strata Bochniewicza, kręci kółeczka Jensen, podaje do Niskanena, a ten technicznym strzałem pokonuje Drągowskiego. Bramka palce lizać, nie do obrony, tuż pod okienko. 4:1. No, za dobrze było!

101
68'

Zachowujemy ogromny spokój w rozegraniu. Karbownik robi za wolny elektron.

17
4
4
3
11
67'

Na Kamarę szczególną uwagę polecamy zwrócić kibicom Leha Poznań, bowiem gra w Rangersach, z którymi "Kolejorz" powalczy w Lidze Europy.

4
5
6
3
5
65'

Prosta strata Krychowiaka, napędza ją Kamara, zagrywa na strzał na skrzydło, ale tę próbę pewnie łapie Drągowski.

8
3
1
5
12
63'

Finlandia. Schodzi: Joel Pohjanpalo. Wchodzi: Rasmus Karjalainen.

Rasmus Karjalainen #7
7
6
4
6
6
62'

Finlandia. Schodzi: Joni Kauko. Wchodzi: Glen Kamara.

Joni Kauko #19
3
6
2
1
6
62'

Polska. Schodzi: Bartosz Bereszyński. Wchodzi: Alan Czerwiński. Kolejny debiutant!

62'
61'
19
4
5
15
23
60'

Kontra Polski, rozpędzony Grosicki strzela zza pola karnego, ale to była ulica dla piłki prosto do rąk bramkarza.

4
1
3
2
3
59'

Finowie rozgrywają, ale muszą bardzo szeroko, nie są w stanie zbliżyć się do pola karnego.

11
1
1
4
3
56'

Naciskamy dalej! Finowie pogubieni, grają w obronie bardzo nerwowo.

29
11
6
5
4
55'

Pozdrawiamy ciepło Bruno Labbadię.

25
5
5
6
14
53'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Damian Kądzior. Ofiarny odbiór Bochniewicza i uruchomienie kontry. Pędzi Grosicki, zostawia piłkę w polu karnym Kądziorowi, ten mija rywala, wystawia wolnemu Piątkowi, a ten strzela bez namysłu obok ręki bramkarza. 4:0, Pio Pio Pio Pio Pow Pow Pow Pow!

236
90
20
12
15
50'

Napędza kontrę Piątek, biegnie na wsparcie Linetty, dostaje piłkę na strzał w polu karnym, ale uderza prosto w bramkarza. Cieszy jednak zaangażowanie Karola.

26
6
6
9
12
49'

Finlandia gra ofensywniej, zawodnicy są bardziej zaangażowani.

7
2
4
7
5
47'

Groźna akcja Finów, ładnie Jensen wypuścił Niskanena, szybki strzał, ale czujny jest Drągowski.

9
7
5
5
46'

Finlandia. Schodzi: Daniel O'Shaughnessy. Wchodzi: Jere Uronen.

czas Druga połowa
46'

Finlandia. Schodzi: Thomas Lam. Wchodzi: Ilmari Niskanen.

Thomas Lam #21
2
2
4
8
46'

Finlandia. Schodzi: Juha Pirinen. Wchodzi: Robert Taylor.

5
45+1'

Kądzior poturbował teraz Kauko, kulturalnie przeprasza rywala.

25
9
9
3
8
45'

Doliczono minutę.

13
5
7
9
13
44'

Piłka na Pohjanpalo i uprzedza go Walukiewicz. Bardzo odpowiedzialna gra debiutanta. Fachu dobrego defensora uczy się teraz w Cagliari od Diego Godina, a to jeden z najlepszych stoperów świata.

12
8
3
3
6
42'

Kamil Grosicki jest na 15. miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych w historii reprezentacji Polski, ex aequo z Maciejem Żurawskim.

43
13
9
6
8
42'

Dobra wrzutka w pole karne, skacze wysoko Milik, ale jego strzał głową mija bramkę o centymetry. Łapie się za kolano, jakby je przeciążył, ale może grać dalej.

15
4
1
4
8
41'

Ciekawostka - w ostatnim naszym meczu z Finlandią też do przerwy prowadziliśmy 3:0.

30
18
4
3
6
40'

Piąstkuje centrę Drągowski prosto na nogę Schullera, ale ten uderza wysoko nad poprzeczką.

13
5
2
5
12
38'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Dośrodkowanie Piątka na Milika, złe wybicie Vaisanena, bo prosto pod nogi "Grosika". Ten uderza od razu, bardzo zgrabnie, przy słupku i notuje hat-tricka! 3:0, tego turbo nie da się wyłączyć!

443
171
58
15
20
37'

Znowu dajemy pograć piłką Finom, ale robią to dość nieporadnie...

9
4
6
3
15
36'

Piątek już któryś raz faulowany, gdy ma piłkę. Zwalniamy grę.

6
4
5
10
24
34'

Fredrik Jensen zna polskich piłkarzy. Gra w Augsburgu razem z Robertem Gumnym i Rafałem Gikiewiczem, ale obu dziś nie ma w składzie.

6
5
3
3
14
34'

Błąd Bednarka, złe wycofanie piłki do bramkarza, ale udało mu dogonić Jensena i uniemożliwić mu oddanie strzału.

3
5
1
10
7
33'

Wykonaliśmy prawie 3 razy więcej podań od Finów.

5
31'

Jakiś uraz Thomasa Lama, możliwe, że to koniec jego gry dzisiaj.

4
2
2
17
8
29'

7
27'

Linetty ma dużo miejsca do uderzenia z 20 metrów, ale trafia prosto do koszyczka ułożonego z rąk bramkarza. Ciśniemy!

18
8
6
7
9
27'

Finowie mają problem z naszym pressingiem. Szukamy wrzutkami Piątka, ale on jest agresywnie kryty.

10
2
1
6
5
26'

Nie pierwszy raz, nam też dobrze wchodzi.

15
9
5
4
6
25'

9
23'

Ćwierć meczu za nami. Nasza gra jest naprawdę dobra! Zaangażowanie, chęć szybszego rozgrywania, szukanie strzałów z różnych pozycji. Fajnie to wygląda!

20
10
7
9
8
22'

Atak pozycyjny Finów, ale nie mają oni za bardzo przestrzeni do rozgrywania.

5
8
2
7
13
20'

Grosicki wyrasta na kata Finów - cztery gole w dwóch spotkaniach.

43
17
5
3
9
18'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Jakub Moder. Najpierw zepsuta kontra napędzana przez "Grosika". Zostaliśmy jednak w pressingu na połowie rywala, szybkie przejęcie piłki, znalezienie Grosickiego przez Modera, szybki strzał pod poprzeczkę i mamy 2:0! Jeszcze więcej turbo!

303
141
34
10
18
16'

Pirinen dorzuca niewygodną piłkę, dobrze Drągowski wybija za boisko.

15
10
2
5
11
15'

Finowie teraz skupiają się na dośrodkowaniach, dzielnie się bronimy.

14
7
6
7
8
14'

Drągowski łapie dośrodkowanie z prawej strony, do tego jest faulowany. Pewna interwencja debiutanta.

14
6
6
7
6
13'

Dobre wejście Karbownika, chciał rozklepać z Milikiem, ale zabrakło centymetrów w odegraniu napastnika. Jest i będzie głodny gry Milik tej jesieni.

16
8
7
5
10
12'

Niezła próba Milika zza pola karnego, łapie to jednak Joronen.

11
3
8
4
8
9'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Arkadiusz Milik. Kądzior dorzucił piłkę na Milika, ten po przyjęciu stracił równowagę, ale wystawił Grosickiemu, który płaskim strzałem pokonał bramkarza. Turbo odpalone, prowadzimy!

268
122
31
16
24
8'

Próby Grosickiego i Piątka w polu karnym kończą się niepowodzeniem. Od bramki Joronen.

17
9
6
5
8
6'

Pędzi Linetty, zostawia piłkę Grosickiemu, ten ładnie strzela z dystansu, ale prosto w ręce golkipera Finów.

6
5'

Ładny, odważny rajd Modera w pole karne, zabrakło mu jednak miejsca na podanie.

7
2
2
6
1
4'

Podcięty teraz Piątek przez Lama. Gramy spokojnie od rzutu wolnego.

3
1
4
3
3'

Linetty z dystansu, ale zablokowany. Gęsto jest na linii 16. metra.

3
2
1
3
6
2'

Grosicki na Piątka, ten przyjmuje i wchodzi obrońca Finlandii. Zagrywa ręką, sygnalizuje to cały nasz zespół, ale arbiter milczy.

7
4
4
6
15
1'

Pierwsza akcja Finów, mieliśmy problem z wybiciem piłki, ale Karbownik szybko naprawił swój błąd. Miał też wsparcie Walukiewicza. Mamy piłkę, rozgrywamy.

20:17

Nasza drużyna w białych koszulkach i czerwonych spodenkach, a goście cali na granatowo.

6
3
2
20:17

Skromnie dziś na trybunach, z wiadomych względów, ale najważniejsze, że są kibice!

20:17

Dzisiejszy mecz jet 19. pod wodzą Jerzego Brzęczka, który jest już zdrowy i zasiądzie dziś na ławce trenerskiej.

20:17

Są na murawie, czas na hymny! Najpierw Finlandia.

4
2
1
1
20:17

Naszym kapitanem jest dziś Kamil Grosicki.

13
6
1
2
1
20:17

Dziś gra też nasz najbliższy rywal w LN - Włosi podejmują u siebie Mołdawię w meczu towarzyskim.

2
1
1
Czy zdarzyło ci się kiedyś powiedzieć Finlandczyk zamiast Fin?
3
2
1
1
4
20:17

Mamy w pierwszym składzie debiutantów - są nimi Bartłomiej Drągowski, Sebastian Walukiewicz i Michał Karbownik.

20:17

Należy też dodać, że kadra Finlandii przeżywa prawdopodobnie najlepszy okres w swojej historii. Pierwszy raz awansowała na wielką imprezę (Euro 2020), a coraz więcej jej zawodników wyjeżdża poza krajową i skandynawskie ligi.

4
2
1
1
1
20:17

Ostatni raz Finowie wygrali z Polakami w 2006 r., na początku eliminacji do Euro 2008. Wówczas w Bydgoszczy nasza drużyna uległa 1:3.

7
4
2
3
2
20:17

Historia starć z Finami jest dla nas korzystna. Na 32 spotkania wygraliśmy 21, zremisowaliśmy 8, przegraliśmy 3. Bilans bramkowy: 77:28.

7
3
4
1
3
20:17

Ostatni raz graliśmy z Suomi w marcu 2016 r. we Wrocławiu. Kadra Adama Nawałki, która przygotowywała się do Euro 2016, rozbiła rywala aż 5:0.

10
2
3
1
3
20:17

Sparing z Finami miał się odbyć w marcu, ale musiał zostać odwołany przez pandemię koronawirusa, którego słabo wówczas znaliśmy.

6
1
1
1
2
20:17

Na ławce Suomi dobrze znani polskim kibicom zawodnicy - Paulus Arajuuri i Joona Tovio. Pierwszy grał w Lechu Poznań, drugi w Bruk-Bet Termalice Nieciecza.

5
1
1
1
1
20:17

Po tym sparingu Finowie wrócą do swojego kraju, by rozegrać dwa mecze w ramach LN. Będą gospodarzami spotkań z Bułgarią i Irlandią.

6
2
1
1
1
20:17

Polska rozegra w październiku trzy mecze, wszystkie w Polsce. Na początek sparing z Finami, a potem dwa starcia w Lidze Narodów - z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

6
4
3
3
4
20:17

Wraca do gry nasza kadra, którą czeka naprawdę intensywny październik. Na początek przełożony mecz towarzyski, a naszym rywalem Finlandia. Dobry wieczór Państwu, serdecznie zapraszamy na relację live ze spotkania!