Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

4
3
5
88'

Najlepszą obroną jest atak, a Petr Schwarz prowadzi bombardowanie pola karnego Wisły Kraków swoimi dośrodkowaniamia. Poza tym szarpane tempo w ostatnich minutach spowodowane festiwalem zmian, a podstawowy czas powoli zbliża się do końca.

23
7
3
4
3
86'

Raków Częstochowa. Schodzi: Felicio Brown Forbes. Wchodzi: Piotr Malinowski.

85'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Oziębała za przewinienie w centrum boiska.

Raków Częstochowa
14
3
1
1
2
83'

Raków Częstochowa. Schodzi: David Tijanić. Wchodzi: Ben Lederman.

12
5
1
2
2
81'
7
1
1
1
2
81'

Raków Częstochowa. Schodzi: Sebastian Musiolik. Wchodzi: Przemysław Oziębała.

komentarz

3
3
2
1
2
80'

Igor Sapała i Raków Częstochowa ponownie ma dwubramkową zaliczkę.

18
6
1
3
5
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Igor Sapała.

Ponownie odpowiedział Raków Częstochowa i swoim golem na 3:1 podciął skrzyła podopiecznym Artura Skowronka. Oko za oko, ząb za ząb. Tym razem Igor Sapała pokonał Michała Buchalika uderzeniem zza linii pola karnego. Znów komfortowa sytuacja beniaminka!

72
39
10
22
28
75'

Aleksander Buksa przywrócił nadzieję drużynie z Krakowa.

13
8
1
4
9
72'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Aleksander Buksa. Asystował mu Jakub Błaszczykowski.

Trafienie, które dodaje pikanterii ostatnim kilkunastu minutom widowiska. Jeszcze może być szalenie interesująco w Bełchatowie. Jakub Błaszczykowski powalczył blisko linii pola karnego Rakowa Częstochowa, a po jego odegraniu Aleksander Buksa efektownie przymierzył w okienko. Strzał palce lizać!

66
28
11
19
54
70'

Jakub Błaszczykowski stara się jeszcze zmobilizować kompanów z klubu do ataku. Brakuje jednak w działaniach dziesięciu przyjezdnych tempa, jakiegoś elementu zaskoczenia. Wymiana podań w bezpiecznej odległości od bramki Jakuba Szumskiego.

4
67'

Petr Schwarz tradycyjnie zabrał się za wykonanie stałego fragmentu gry. Dośrodkowanie pomocnika zostało powstrzymane przez aktywnego na przedpolu Michała Buchalika. Bramkarz Wisły Kraków wykonał podręcznikowe piątkowanie.

4
4
3
1
65'

Nie ma dobrych informacji oraz świetlanych perspektyw dla Wiślaków w tym spotkaniu, ale Artur Skowronek jeszcze szuka możliwości zagrożenia przeciwnikowi. Dwie zmiany dokonane przez szkoleniowca gości w krótkim okresie.

7
3
3
7
1
60'
6
2
7
3
1
58'

Po uderzeniu Davida Tijanicia zrobiło się 2:0 dla Rakowa Częstochowa!

11
4
1
4
6
56'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił David Tijanić.

Beniaminek jest coraz bliżej pokonania przeciwnika z Krakowa. Dwubramkowa zaliczka, do tego przewaga zawodnika. Wszystko układa się w wymarzony sposób dla podopiecznych Marka Papszuna. David Tijanić strzelił na 2:0 po niefortunnym wybiciu dośrodkowania Patryka Kuna przez Lukasa Klemenza.

55
33
11
13
26
50'

Raków Częstochowa zagroził przeciwnikowi uderzeniem z dystansu. Po interwencji Michała Buchalika korner, ale tym razem gospodarze nie znaleźli sposobu na wepchnięcie piłki do siatki.

6
7
3
2
2
49'

Podbramkowa sytuacja Wiślaków w tym pojedynku, ale nie takie historie widziała piłka nożna. Na przykład w poprzednim meczu PKO Ekstraklasy dziesięciu piłkarzy Lecha Poznań strzeliło dwa gole jedenastu zawodnikom Piasta Gliwice, grając na wyjeździe.

6
4
1
5
46'

Piłka ponownie w grze. To już druga połowa konfrontacji w Bełchatowie.

1
43'

Nikola Kuveljić odesłany do szatni! Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka.

12
8
2
4
7
41'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Nikola Kuveljić.

Wisła Kraków zdekompletowana. Nikola Kuveljić nie dokończył nawet pierwszej połowy. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla defensora za przewinienie na Davidzie Tijaniciu po stracie futbolówki. Tomasz Kwiatkowski nie miał wyrozumiałości!

Wisła Kraków
22
19
7
8
17
38'

Piłka sunie żwawo spod jednego pola karnego pod drugie po nasiąkniętej wodą murawie. Wisła Kraków nie potrafi odpowiedzieć na gola Kamila Kościelnego, choć miała już swoje sytuacje podbramkowe.

4
10
1
1
4
35'

Jakub Błaszczykowski przekombinował w polu karnym Rakowa Częstochowa. Kapitan Wiślaków powinien oddać uderzenie w pierwszym tempie, jednak wdał się jeszcze w drybling z gospodarzami. Ci potrafili skutecznie interweniować i podanie na wolne pole zostało zmarnowane.

8
6
5
6
8
33'

Vullnet Basha strzelił zza pola karnego. Tym razem odpowiednia wysokość, ale jeszcze czegoś zabrakło, żeby pokonać, albo przynajmniej zatrudnić Jakuba Szumskiego. Nieznaczne pudło.

7
7
1
2
7
32'

Niekonwencjonalne rozwiązanie ataku przez Sebastiana Musiolika. Napastnik próbował przelobować cwanym zagraniem Michała Buchalika, ale zabrakło dokładności i futbolówka nie wylądowała za kołnierzem golkipera w siatce.

3
5
7
5
3
29'

Mateusz Hołownia i dotychczas najlepsza szansa na doprowadzenie do remisu. Po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego młody pomocnik znalazł się sam kilkanaście metrów od bramki Jakuba Szumskiego. Mocne uderzenie było prosto w golkipera z Częstochowy.

6
2
3
3
4
28'

Vullnet Basha dostał podanie blisko pola karnego Rakowa Częstochowa, ale nie było tam dużo miejsca i pomocnik musiał szybko decydować się na uderzenie zanim zostanie zablokowany przez Sebastiana Musiolika. Wyraźne pudło!

4
3
2
3
4
25'

Żółtą kartkę otrzymał Nikola Kuveljić za początkowo odłożone w czasie przewinienie.

7
4
2
5
7
22'

Kamil Kościelny i 1:0 dla beniaminka!

14
9
1
6
20'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kamil Kościelny. Asystował mu Kamil Piątkowski.

Korner dla Rakowa Częstochowa po zablokowanym dośrodkowaniu Patryka Kuna. Wrzutka spod chorągiewki została wykorzystana przez Kamila Kościelnego, który główkował na 1:0 w narożnik bramki. Piłka przemknęła się pod nogami Sebastiana Musiolika.

69
34
9
23
32
18'

Nie popisał się Mateusz Hołownia, ale Raków Częstochowa nie wymierzył za to kary. Zabrakło gospodarza zdolnego do oddania strzału po dośrodkowaniu. Artur Skowronek żywo dyryguje swoimi podopiecznymi zza linii bocznej boiska, żeby unikali podobnych pomyłek.

5
3
3
1
4
15'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Kun, który po stracie piłki, ratował się faulem na Jakubie Błaszczykowskim.

7
3
5
12'

David Tijanić szarżował i na potwierdzenie odważniejszej gry Rakowa Częstochowa oddał on niebezpieczne uderzenie zza linii pola karnego. Michał Buchalik był w opałach, jednak piłka poleciała nieznacznie ponad poprzeczką.

8
2
5
1
5
11'

Raków Częstochowa zaczął operować futbolówką. Po raz pierwszy beniaminek był w ataku pozycyjnym na połowie przeciwnika, a przerwał go Hebert w polu karnym przyjezdnych.

7
7
3
4
10'

Biała Gwiazda nadała ton wydarzeniom na początku spotkania i nie dość, że nie pozwoliła Rakowowi Częstochowa jeszcze niebezpiecznie zaatakować, to nawet oswoić się z piłką. Gospodarze jednak zaczynają budzić się do ofensywy.

8
6
1
5
6'

Wisła Kraków utrzymuje się w posiadaniu piłki w początkowych minutach spotkania. Drużyna prowadzona przez Artura Skowronka szanuje futbolówkę i spycha podopiecznych Marka Papszuna w pobliże własnej bramki.

10
2
5
4
3'

Ekipa z Krakowa wymieniła podania w centralnej części boiska, a efektem dość leniwego rozegrania była pierwsza sytuacja podbramkowa. Dośrodkowanie z lewego skrzydła w kierunku centralnie ustawionego Alona Turgemana zatrzymał w ostatnim momencie Kamil Kościelny.

7
1
2
1
10
Czy Raków Częstochowa wygra mecz z Wisłą Kraków?

02:19

Biała Gwiazda nie strzeliła gola w ostatnim meczu sezonu zasadniczego.

02:19

W poprzednim spotkaniu Wisła Kraków zremisowała bezbramkowo z Arką Gdynia. Drużyna z Małopolski nie miała łatwości w kreowaniu sytuacji podbramkowych i musiała zadowolić się punktem zabranym w podróż z północy na południe kraju.

1
02:19

Wisła Kraków znajduje się na najniższym bezpiecznym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Niżej notowani rywale co prawda nie punktują za często, ale Biała Gwiazda chce wziąć sprawy w swoje ręce i sama zagwarantować sobie utrzymanie.

1
02:19

Więcej o poprzednim meczu beniaminka również na stadionie w Bełchatowie.

02:19

Na zakończenie sezonu zasadniczego Raków Częstochowa odniósł wyczekiwane przez siebie zwycięstwo 2:1 z KGHM Zagłębiem Lubin. Do bramki Miedziowych przymierzyli Tomas Petrasek oraz Felicio Brown Forbes.

1
1
1
02:19

Raków Częstochowa poradził sobie lepiej niż Biała Gwiazda w sezonie zasadniczym PKO Ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna wywalczyła 41 punktów w 30 kolejkach i znalazła się na 10. miejscu.

1
02:19

Już w piątek rozpoczęła się rywalizacja w grupie spadkowej PKO Ekstraklasy. W sobotę kolejne emocje i między innymi konfrontacja Rakowa Częstochowa z Wisłą Kraków.