Zakończony
Szwajcaria
90+5'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Ruediger za przewinienie łokciem w polu karnym przeciwnika.

2
4
1
2
4
90+4'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Fabian Schaer za przewinienie blisko własnego pola karnego.

3
4
2
5
2
90'

Doliczone trzy minuty.

3
1
2
3
5
85'

Szwajcaria. Schodzi: Remo Freuler. Wchodzi: Loris Benito.

85'
82'

Wywołany Julian Draxler zagroził przeciwnikom swoim dynamicznym wbiegnięciem w pole karne, a ponadto dostał podanie w tempo od kompana z reprezentacji. Uderzenie w boczną siatkę i Yann Sommer nie został tym razem ani zatrudniony, ani tym bardziej zmuszony do kapitulacji.

2
1
2
1
80'

Był festiwali goli, a w ostatnich minutach festiwal zmian personalnych. Selekcjonerzy uznali, że podstawowi podopieczni już się wystrzelali i rozstrzygnięcie tego widowiskowego pojedynku powierzyli zmiennikom. Swoją szansę dostał między innymi Julian Draxler.

2
77'

Niemcy. Schodzi: Kai Havertz. Wchodzi: Julian Draxler.

77'

Niemcy. Schodzi: Matthias Ginter. Wchodzi: Emre Can.

70'

Toni Kroos starał się umieścić piłkę w okienku bramki Yanna Sommera, ale nie przymierzył perfekcyjnie. Pomocnik reprezentacji Niemiec oddał uderzenie z rzutu wolnego nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką.

2
1
3
3
1
68'

Okazji do fetowania goli nie brakuje.

2
2
2
2
2
66'
66'
65'

Żółtą kartkę otrzymał Toni Kroos za przewinienie taktyczne.

1
1
1
2
4
60'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Timo Werner.

Konfrontacja, w której nikt nie broni. Piłka raz po raz znajduje się w siatce. Szalone widowisko w Kolonii! W centrum pola karnego wbiegł Serge Gnabry i oddał finezyjne uderzenie krzyżakiem po płaskim dośrodkowaniu Timo Wernera. Zawodnik Chelsea FC dorzucił asystę do strzelonego w pierwszej połowie gola. 3:3. Niemcy ponownie dogonili przeciwnika.

5
3
8
3
9
57'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mario Gavranović.

Następna ekspresowa odpowiedź w tym meczu. Mario Gavranović już odzyskał prowadzenie dla reprezentacji Szwajcarii, a to co dzieje się w defensywie zespołu Joachima Loewa, absolutnie nie przypomina żelaznej z reguły gry obronnej reprezetacji Niemiec. Haris Seferović nie potrafił dwoma strzałami pokonać Manuela Neuera, ale znalazł się jeszcze Mario Gavranović i wykonał dobitkę.

11
7
2
4
4
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kai Havertz.

Juniorska strata Fabiana Schaera na własnej połowie boiska. Jego próba wykonania podania do Ricardo Rodrigueza była katastrofalna. Piłka została przechwycona przez Kaia Havertza, który natychmiast zorganizował się do rajdu w pole karne reprezentacji Szwajcarii i pokonał swoim płaskim uderzeniem Yanna Sommera. Remis w Kolonii! Szwajcaria już zmarnowała swoje prowadzenie.

12
5
4
6
8
51'

Żółtą kartkę otrzymał Granit Xhaka za zatrzymanie ręką ataku Niemców.

3
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Gavranović za ściąganie przeciwnika za koszulkę.

49'

Zapachniało wyrównaniem po zmianie stron. Kai Havertz ułożył sobie futbolówkę na stopie i próbował pokonać Yanna Sommera uderzeniem po ziemi. Nieomal ta sztuka mu się udała, ponieważ piłka zatrzymała się na słupku!

3
1
47'

Steven Zuber oddał uderzenie na początek drugiej połowy spotkania. Nie sprawił nim problemu Manuelowi Neuerowi. Tym razem podręcznikowa interwencja wieloletniego zawodnika Bayernu Monachium.

2
46'

Rozpoczęła się druga połowa w Kolonii. Reprezentacja Niemiec miała o czym rozmawiać w szatni i ma co poprawiać w swojej grze po powrocie na boisko. Szwajcaria potrzebuje takiej samej żelaznej konsekwencji jak dotychczas.

3
1
1
komentarz

Przyjezdni mają czego bronić po przerwie.

komentarz

Helweci bliżej odniesienia zwycięstwa.

Czy reprezentacja Niemiec wyrówna po przerwie?
4
2
2
2
2
44'

Jeszcze jedno uderzenie na bramkę reprezentacji Szwajcarii. Tym razem Toni Kroos nie decydował się na dogranie piłki do któregokolwiek z kompanów, a próbował z dystansu przymierzyć w narożnik bramki Yanna Sommera. Pudło zawodnika, który występuje po raz 100. w Nationaleflf.

3
1
1
1
3
42'

Yann Sommer poskromił płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła. Ponadto Fabian Schaer utrudnił Leonowi Goretzce opanowanie futbolówki po podaniu prostopadłym Toniego Kroosa. W ten sposób Niemcy mają coraz mniej czasu na wyrównanie w pierwszej połowie.

2
40'

Konfrontacja jest dynamiczna od pierwszych minut, a piłka często ląduje czy to w polu karnym gospodarzy czy to w pobliżu bramki Yanna Sommera. Dotychczas trzy gole i to nie musi być ostatnie słowo przed zejściem zawodników do szatni.

1
1
1
1
1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Robin Gosens za złapanie wślizgiem nóg przeciwnika.

35'

Robin Gosens huknął pod poprzeczkę w bramce reprezentacji Szwajcarii. Obrońca złapał się za głowę, kiedy zauważył, że skocznemu Yannowi Sommerowi udała się interwencja na linii i zdołał sparować futbolówkę ponad bramkę.

33'

Jeden z podopiecznych Joachima Loewa zbiegł poza boisko, ale nie z powodu kontuzji, a w celu zmienienia butów. To Leon Goretzka postanowił założyć inne korki przed ostatnimi minutami walki w pierwszej połowie.

1
32'

Nieco ponad dwa kwadranse za zawodnikami. Po strzale Timo Wernera jest 1:2.

28'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Schaer za wcześniejszą próbę nieprzepisowego zatrzymania Timo Wernera.

28'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Timo Werner.

Timo Werner już zrehabilitował się za zachowanie przed golem Remo Freulera. Piłkarz Chelsea FC wykorzystał swoją drugą w meczu szansę na strzelenie gola. Technicznym uderzeniem po ziemi skierował piłkę w narożnik bramki Yanna Sommera. Statystowała obrona ze Szwajcarii, która za długo rozkoszowała się swoim dwubramkowym prowadzeniem i musi już o nim zapomnieć.

6
3
2
3
7
26'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Remo Freuler. Asystował mu Haris Seferović.

Robi się coraz ciekawiej na stadionie w Kolonii. 2:0 dla Szwajcarii. Koszmarna strata popełniona przez Timo Wernera w centrum boiska, a błyskawiczna akcja przyjezdnych została przeprowadzona z wykorzystaniem szeroko ustawionego Harisa Seferovicia. Z podania tego zawodnika skorzystał Remo Freuler i miękkim uderzeniem przerzucił futbolówkę ponad Manuelem Neuerem do siatki. Zawodnik Atalanty dorzucił gola do wcześniejszej asysty.

10
11
9
2
4
23'

Sporo strzałów z dystansu od początku meczu, jednak jakość większości z nich pozostawia sporo do życzenia. Huknął Haris Seferović, tyle że nie zagroził Manuelowi Neuerowi.

2
1
1
1
1
22'

Rośnie przewaga reprezentacji Niemiec pod względem posiadania piłki, jednak tylko pod tym względem. Joshua Kimmich dostał podanie i pokusił się o oddanie strzału z dystansu. Futbolówka przeleciała ponad poprzeczką i ponownie Yann Sommer nie musiał zrobić nic poza odprowadzeniem jej wzrokiem.

1
20'

Ricardo Rodriguez interweniował wślizgiem we własnym polu karnym i po raz drugi w tym spotkaniu zrobił to skutecznie. Nie pozwolił on na zatrudnienie Yanna Sommera uderzeniem z kilkunastu metrów. Próbował stamtąd doprowadzić do remisu Leon Goretzka.

1
15'

Katastrofalne zachowanie Manuela Neuera na przedpolu. Piłka oddana praktycznie za darmo przeciwnikom. Haris Seferović nie spodziewał się aż takiego błędu najlepszego bramkarza poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i z opóźnieniem oddał uderzenie. Odkupił swoje winy Manuel Neuer.

3
1
1
1
1
14'

Podanie po ziemi posłane w pole karne w kierunku rozpędzonego Serge'a Gnabry'ego. Dynamiczny zawodnik już szykował się do oddania uderzenia i zamienienia podania Leona Goretzki w asystę, ale rozpaczliwym wślizgiem interweniował Szwajcar.

1
1
1
2
1
10'

Reprezentacja Niemiec przeniosła futbolówkę na połowę przeciwnika i szuka sposobu na zagrożenie bramce Yanna Sommera. Na razie gospodarze atakują zdecydowanie za wolno, zbyt przewidywalnie i Szwajcaria nie ma problemu z oddaleniem zagrożenia.

1
5'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mario Gavranović. Asystował mu Remo Freuler.

Stanęli w miejscu gospodarze i tylko obserwowali, jak piłka ląduje w ich bramce. Wymarzony początek meczu dla reprezentacji Szwajcarii. W momencie podania Remo Freulera z głębi pola uniknął spalonego Mario Gavranović i lokowanym strzałem głową posłał piłkę za kołnierz Manuela Neuera. Żywiołowa radość selekcjonera przyjezdnych, a Joachim Loew oraz jego podopieczni zszokowani

17
11
7
7
6
3'

Reprezentacja Niemiec w białych koszulkach i getrach, a także w czarnych spodenkach. Szwajcaria w czerwono-białych strojach. Pierwsze uderzenie w meczu oddał Leon Goretzka, jednak posłał futbolówkę wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Yanna Sommera.

Czy reprezentacja Niemiec wygra mecz ze Szwajcarią?

17:44

Dla Szwajcarów konfrontacja z sąsiadem jest prestiżowa.

17:44

O porażce reprezentacji Szwajcarii w poprzednim meczu rozegranym w Madrycie zdecydowało uderzenie Mikela Oryazabala już w 14. minucie. Helweci próbowali odpowiedzieć Hiszpanom, ale żadnym ze swoich uderzeń nie umieścili piłki w bramce.

17:44

Szwajcaria wywalczyła w dotychczasowych trzech spotkaniach jeden punkt za remis z Niemcami. Poza tym poniosła porażki 1:2 z Ukrainą oraz 0:1 z Hiszpanią. Będąca na najniższym miejscu w grupie drużyna jest zagrożona spadkiem z najwyższej dywizji Ligi Narodów.

1
17:44

Ostatnie przygotowania gospodarzy do meczu.

17:44

W poprzednim spotkaniu z Ukraińcami gole dla reprezentacji Niemiec strzelili Matthias Ginter oraz Leon Goretzka. Późniejsze trafienie kontaktowe Rusłana Malinowskiego z rzutu karnego nie miało przykrych konsekwencji dla podopiecznych Joachima Loewa.

1
1
1
1
1
17:44

Niemcy po dwóch remisach 1:1 z Hiszpanią oraz 1:1 ze Szwajcarią odnieśli już w październiku zwycięstwo 2:1 z Ukrainą. Daje to naszym zachodnim sąsiadom drugie miejsce w grupie ze stratą dwóch punktów do będącej na prowadzeniu drużyny z Półwyspu Iberyjskiego.

1
1
1
1
2
17:44

We wtorek w Lidze Narodów dojdzie między innymi do konfrontacji reprezentacji Niemiec i Szwajcarii. Drużyna Joachima Loewa jest niepokonana, a jej przeciwnik jeszcze nie odniósł zwycięstwa w trwającej edycji.