Emigranci: Lewangoalski, Goalik i inni - znakomity weekend Polaków

Do meczu 4. kolejki el. MŚ 2018 z Rumunią pozostały niespełna dwa tygodnie. Jak w miniony weekend spisali się Polacy występujący na co dzień poza ojczyzną? Sprawdź szczegółowy raport.

Maciej Kmita

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

481 minut i dość! Lewandowski przerwał najdłuższą w karierze serię bez gola w Bundeslidze i w spotkaniu z Augsburgiem (3:1) ustrzelił dublet, a do tego dołożył asystę. Po popisie w derbach Bawarii jego dorobek to 12 goli i trzy asysty w 14 meczach - "Lewy" ma udział w bramce Bayernu co 79 rozegranych minut!

Co ciekawe, w spotkaniu z Augsburgiem asysty przy obu golach Lewandowskiego zaliczył znany z egoizmu Arjen Robben, a i Holender trafił do siatki po podaniu Polaka. Dzięki temu media ochrzciły ten duet "Robbendowskim".

Robert Lewandowski obroni tytuł króla strzelców Bundesligi?