WP Euro Raport: Świetny Szczęsny, przebudzenie Soboty, Milik w odstawce

Maciej Kmita

Wszystko wskazuje na to, że Łukasz Piszczek uporał się już z problemami, które miał jesienią i na dobre odzyskał miejsce w wyjściowym składzie Borussii Dortmund. Polak wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w każdym z trzech spotkań BVB w rundzie rewanżowej - w miniony weekend zagrał od pierwszego do ostatniego gwizdka w meczu z Herthą Berlin (0:0).

Tradycyjnie po 90 minut w spotkaniach Torino wystąpił też Kamil Glik. Jego Torino pogrążone jest jednak w kryzysie, z którego nie może wyjść. W poprzednim tygodniu Byki zremisowały z Sampdorią Genua (2:2) i przegrały z Chievo Werona (1:2), co oznacza, że nie wygrały żadnego z pięciu ostatnich spotkań, a w ogóle w 10 ostatnich kolejkach zdobyły raptem sześć punktów.

Po fatalnym występie na inaugurację rundy rewanżowej z VfB Stuttgart (1:3) Paweł Olkowski stracił miejsce w kadrze meczowej 1.FC Koeln. Teraz wrócił do "18", ale całe spotkanie z Hamburgerem SV obejrzał z ławki rezerwowych.

Źle wygląda sytuacja Thiago Cionka i Łukasza Szukały. Pierwszy nadal nie doczekał się debiutu w barwach Palermo i mecze z Milanem (0:2) i Sassuolo (2:2) obejrzał z ławki rezerwowych. Brazylijczyk po raz ostatni pojawił się na boisku dawno, bo 13 grudnia. Jeszcze dłużej poza grą jest Szukała. Polak w końcu wrócił do zdrowia po kontuzji kolana, ale nie znalazł się jeszcze w kadrze Osmanlisporu na mecz z Sivassporem (4:0). 32-latek po raz ostatni zagrał pod koniec listopada.

Pozostali defensorzy reprezentacji Polski występujący w Ekstraklasie i lidze rosyjskiej wrócą do gry w połowie lutego (Polska) i marcu (Rosja).