Polacy na świecie: Złota głowa "Mierzeja", Rybus w gazie, świetne debiuty w Hiszpanii

Maciej Kmita

W dobrej formie od początku nowego sezonu jest Maciej Rybus z Tereka Grozny. W meczu 5. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Arsenalem Tiuła zaliczył dwie asysty, w tym jedną przy golu Marcina Komorowskiego.

W 18. minucie podanie Rybusa na gola na 1:0 dla Czeczeńców zamienił Igor Lebiedenko, a w doliczonym czasie I połowy dośrodkowanie Rybusa z rzutu rożnego wykorzystał Komorowski, zdobywając swoją pierwszą bramkę w nowym sezonie.

Bilans Rybusa po pięciu występach w sezonie 2014/2015 rosyjskiej ekstraklasy to cztery asysty i gol. Terek natomiast po pięciu kolejkach ma na koncie 10 punktów i przynajmniej do sobotnich spotkań będzie wiceliderem tabeli.

Pierwszą asystę w sezonie zaliczył w weekend też Artur Jędrzejczyk z FK Krasnodar. W doliczonym czasie gry z Torpedo Moskwa (3:0) Adama Kokoszki dośrodkowanie "Jędzy" na gola zamienił Mauricio Pereyra.