Cztery gole w finale Pucharu Polski. Tak Raków rozprawił się z Lechem [WIDEO]

Raków Częstochowa wygrał 3:1 z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. Kibice zobaczyli świetne spotkanie pełne emocji. Podopieczni Marka Papszuna byli do bólu skuteczni.

Rafał Szymański
gol Gutkovskisa Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Gutkovskisa
Przed pierwszym gwizdkiem Szymona Marciniaka trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Broniący pucharu Raków Częstochowa rywalizował z Lechem Poznań na PGE Narodowym.

Na początku spotkania obie drużyny stwarzały sobie okazje bramkowe, jednak częstochowianie mieli nieco więcej argumentów. Nie trzeba było długo czekać na pierwszego gola.

W szóstej minucie finału Fortuna Pucharu Polski podopieczni Marka Papszuna wyprowadzili kontratak. Deian Sorescu przerzucił piłkę do Vladislavsa Gutkovskisa, po chwili reprezentant Łotwy doszedł do głosu, a następnie ruszył w kierunku bramki Lecha. Snajper jeszcze przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył po długim słupku. Mickey van der Hart nie zdołał skutecznie interweniować.

Nie jest tajemnicą, że działacze Rakowa rozglądali się za nowym napastnikiem, tymczasem 27-latek udowodnił swoją wartość w arcyważnym spotkaniu. Gutkovskis w sezonie 2021/22 rozegrał łącznie 38 spotkań na wszystkich frontach, uzbierał już 12 trafień oraz sześć asyst.

Zespół Papszuna poszedł za ciosem i podwyższył rezultat w 36. minucie. Autorem drugiej bramki był Mateusz Wdowiak, który wbiegł w pole karne i wygrał pojedynek z golkiperem. Skrzydłowy Rakowa doskonale radzi sobie z rozgrywkach pucharowych.

Lech na moment uwierzył, że odrobi straty po kontaktowym golu Joao Amarala. "Kolejorza" jednak pogrążył Ivy Lopez i Raków sięgnął po Puchar Polski, wygrywając 3:1.

Lech czy Raków? Znamy składy na finał Pucharu Polski!