Polacy w grze o awans do Serie A. Szymiński wyrzucony z boiska

Drużyny Kamila Glika i Filipa Jagiełły zapewniły sobie miejsce w barażach o awans do Serie A. Przemysław Szymiński nie dokończył spotkania Frosinone Calcio ze SPAL (0:3).

Rafał Szymański
Kamil Glik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Glik
Kamil Glik jeszcze nie uporał się z kontuzją i nie mógł pomóc swojej drużynie w sobotę. Benevento Calcio przegrało aż 0:3 w starciu wyjazdowym z SS Monza 1912, ale zakwalifikowało się do baraży dzięki sprzyjającym wynikom z innych stadionów.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku Filipa Jagiełły. W 37. kolejce Brescia Calcio musiała uznać wyższość AS Cittadella (0:1), a środkowy pomocnik pojawił się na murawie w 73. minucie. Drużyna Jagiełły powalczy wkrótce o powrót do elitarnej Serie A.

Szanse na awans ma też Frosinone Calcio, które plasuje się na ósmym miejscu w tabeli po sobotniej porażce 0:3 ze SPAL. Przemysław Szymiński znalazł się w podstawowym składzie gości, jednak nie dotrwał do końcowego gwizdka. W 67. minucie stoper obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

W tabeli Serie B niezmiennie prowadzi US Lecce. Zespół Marcina Listkowskiego mógł przypieczętować swój awans, lecz niespodziewanie poległ w meczu z walczącym o utrzymanie LR Vicenza Virtus (1:2). Trener wpuścił Listkowskiego w 83. minucie, w kadrze gospodarzy zabrakło Łukasza Teodorczyka.

SS Monza 1912 - Benevento Calcio 3:0 (0:0)
1:0 - Dany Mota 48'
2:0 - Christian Gytkjaer (k.) 53'
3:0 - Dany Mota 88'

AS Cittadella - Brescia Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Tommaso Cassandro 62'

SPAL - Frosinone Calcio 3:0 (2:0)
1:0 - Lorenzo Dickmann 8'