Słodko-gorzki występ Kamila Piątkowskiego. Druga asysta w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andreas Schaad - FC Red Bull Salzburg / Na zdjęciu: Kamil Piątkowski

Młodzieżowy reprezentant Polski okrasił swój występ asystą, ale sprokurował też rzut karny. Red Bull Salzburg Kamila Piątkowskiego wygrał 2:1 z Austrią Wiedeń.

Po kilkutygodniowej przerwie Kamil Piątkowski odzyskał miejsce w podstawowym składzie "Byków". Jego drużyna w niedzielę wywiązała się z roli faworyta.

W 52. minucie Piątkowski zaznaczył swoją obecność na murawie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego defensor zgrał piłkę głową do Juniora Adamu, utalentowany napastnik pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Chwilę później goście nieco skomplikowali sobie sprawę. Piątkowski zagrał ręką w polu karnym, a następnie sędzia wskazał na wapno. Aleksandar Jukić wymierzył sprawiedliwość z 11 metrów.

Ekipa Matthiasa Jaissle wywalczyła jednak komplet punktów. 12 minut przed końcem regulaminowego czasu Luka Susić sfinalizował zespołową akcję i ustalił wynik na 2:1. Red Bull Salzburg prowadzi w tabeli ligi austriackiej.

Młodzieżowy reprezentant Polski może mieć mieszane odczucia po niedzielnym zwycięstwie, w 77. minucie zastąpił go Oumar Solet. W sezonie 2021/22 Piątkowski wystąpił łącznie w 15 meczach Red Bulla Salzburg i uzbierał dwie asysty.

Austria Wiedeń - Red Bull Salzburg 1:2 (0:0) 0:1 - Junior Adamu 52' 1:1 - Aleksandar Jukić (k.) 65' 1:2 - Luka Sucić 78'

Czy Piątkowski zasługuje na powołanie do seniorskiej kadry?